22 Eylül 2019 Pazar

UTANMADINIZ MI?

Erdal Koca

Erdal Koca

E-Posta : erdalkoca@hotmail.com


Çok değerli okuyucularım, vatandaşlarım!

Günlük ve dünyalık çıkarları uğruna, millet olarak kurtuluş mücadelemiz Çanakkale Savaşlarının yüzüncü yılından henüz üç gün sonra, İslam’ın son temsilci olan bir milletin gözünün içine bakarak,  dünya da bir ilki yaşamaya, teröre diz çökmüş bir ülke konumunda olmaya, yaklaşık kırk bin insanımızın kanına girmiş, çocukları yetim, taze gelinleri dul bırakmış, anaları gözyaşlı ve ömürleri boyunca yürekleri yaralı bırakmış, bebek katili, ömür boyu hapse mahkûm birinin, Diyarbakır’da bir vatan haininin Dağkapı olan adının değiştirilerek Şeyh Sait konulan meydanında,  güya barış adına, demokrasi ve kardeşlik adına, Sırrı Süreyya Önder tarafından okunan bebek katili, caninin mesajlarını dinlerken hiç utanmadınız mı?

Ben utandım, hem de yerlerin dibine girdim. O halde kırk yıla yakın, suçsuz insanlarımızı katleden, bebek katili cani, ne oldu da bu dönemde birden bire demokrasi kahramanı oldu, nereden geliyor bu sevgileri, tarih boyunca Türk Milletine ne diye başkaldırdılar ve ne oldu da barış havarisi kesildiler?

Bağımsızlığı, hürriyeti, namusu ve vatanı uğruna Çanakkale’de, o yıl tıbbiyelilerin mezun vermediği, elli yedinci alayda hiç ama hiç kimsenin geriye dönmediği bir savaşta sınırları çizilen bir vatanda, o halde neden ve niçin bu kadar kan aktığının hesabını hiç yaptınız mı?

Kırk yıldır susmayan azılı vatan hainleri, ne oldu da bu dönemde aniden demokrasi kahramanı oldular? Hiç dikkatinizi çekti mi,  Diyarbakır’da nevruzu kutlayanların hiç kimsenin elinde Türk Bayrağı yoktu! Hani bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı bayrağımız? Hani neredeydiniz Bayrağımız gönderinde indirilirken, Atatürk ve Türk’ün adı dağlarda, taşlarda adı silinirken.

Bu demokrasi değildir. Kaldı ki bu satırları yazarken, dışarıda Kürt gençleri bir kamyonun üzerinde biji Apo, serok Apo diye bizlere karşı kazandıkları zaferi, nara atarak kutluyorlardı. Utandım, Türklüğümden utanıp, yerlerin dibine girdim. Yazıklar olsun bize, yazıklar olsun size ki, bizler bu hale geldik.

Bayrağın indirildi, yakıldı, ayaklar altına alındı, ses çıkarmadın, seyrettin,
Komutanların terörist ilan edildi ses çıkarmadın, seyrettin,
Kozmik odalarına girildi ses çıkarmadın, seyrettin,
Yargı çökertildi ses çıkarmadın, seyrettin,
Polisinin elindeki yetkiler alındı ses çıkarmadın, seyrettin,
Mahkemeler, teröristlerin ayağına gitti ses çıkarmadın, seyrettin,
Her gün bir ayet sallandı ses çıkarmadın seyrettin,
Cani birisine beş yıldızlı hapishane (Güya) kuruldu ses çıkarmadın, seyrettin,
Senin ödediğin vergilerle her hafta ayağına gemi gönderildi ses çıkarmadın, seyrettin,
Say ayabildiğin kadar ama İlber Ortaylı, size ve bize maç seyircisi deyince, Aziz Nesin bu milletin yüzde altmışı aptal deyince de onları linç ettin. Bu ne ikiyüzlülük, bu ne çifte standart! Yoksa peşinden gittiklerin sana bir şey yaptıklarında onların bir bildiğimi var oluyor?
Bir hadisinde, layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz diyor yüce Peygamber.  Demek ki biz buna layığız.

Hiç merak edip de tarihe bir baktınız mı, Çanakkale’de kimler şehit düşmüş, bu vatan uğruna kimler canını ve kanını vermiş?

Cumhuriyet tarihimizde müteaddit defalar Kürt isyancılar, Türk Devletine ve hükümetine karşı gelmişlerdir ama ne yazık ki bu defa sizlerin vasıtasıyla başarılı olmuşlardır. Vatanın ne demek olduğunu, Türkiye’nin ne demek olduğunu, ancak Türk olan anlar ve onun yüreği sızlar. Şunu biliniz ki, vatansızların bakan olduğu, yönetenlerle yönetilenlerin aynı milletten olmadığı bir yerde bu olayların meydana gelmesi çok doğaldır. Selçukludan sonra, Osmanlıdan beri bu milletin tek hastalığı budur ve hiçbir zaman yönetenlerle yönetilenler aynı milletten olmamıştır.

İtalya’da Temizeller operasyonu, Rusya’da Glastnost devrimi neden yapıldı hiç sorgulama zahmetine katlandınız mı? 

Saygıdeğer Okuyucular

Suç işlersiniz affı mümkündür, kabahatiniz olur affı mümkündür, hata yaparsınız affı mümkündür, gaflete düşersiniz affı mümkündür ama söz konusu vatan olunca gaflet ve delalette ihanettir. Buna seyirci kalmak, koltuk uğruna bazı şeylere seyirci kalmak, bazı konularda yardımcı olmak ve her şeyden önemlisi, bunların önünde siper olmamakta vatana ihanettir.

Üzülerek ifade ediyorum ki, bu olanlara biz müsamaha gösterdik, meydanlara inemedik, bu sonucu görüp halka anlatamadık. Sadece koltuklarımızda ahkâm kestik, estik gürledik ama kervan yürüdü.  Fenerbahçe kimi yenmiş, Galatasaray kimi yenmiş, onun kaç, bunun kaç puanı var ve kim küme düşecek derken vatan elimizden gitti. Bu barış olamaz, bu demokrasi olamaz, bu kardeşlik olamaz. Ayrı dil, ayrı bayrak ve devlete diz çöktürmek. Son sözüm: HEPİMİZE YAZIKLAR OLSUN, YAZIKLAR OLSUN, YAZIKLAR OLSUN.
 


21 Mart 2015 Cumartesi 21:56
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Cahil kimse sahte mutluluk içindedir

Üsküdar Üniversitesi bilimsel desteğiyle BİAKADEMİ tarafından “İnsanın Anlam Arayışı” temasıyla

İmamoğlu'ndan vakıflara yardım açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki dönemde belli vakıflara tahsis edilen, daha sonra kurumca

Ulu zatların gölgesi, şehirlerin en güvenli limanlarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen 2. Uluslararası

‘Erdoğan’ın diploması yok’ diyen yazara soruşturma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasına ilişkin ‘Diplomasız’ adlı kitabı yazan Ergün Poyraz’a dava

Parti değil, çıkar şebekesi

AKP içinde sular durulmuyor. İstifalar ve hemen ardından gelen itiraflar AKP’nin bugüne kadar yaptığı hukuksuz

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL