27 Ocak 2021 Çarşamba

Ultra Cahiller

Erdal Koca

Erdal Koca

E-Posta : erdalkoca@hotmail.com

 

Saygıdeğer Dostlar

Belki kalıplaşmış söz olarak algılanabilir ama kalıplaşmış söz olmasının da nedeni bahse konu olan şeyin sürekli tekrarı değil midir? Lütfen bu yazımızı okurken önyargılı davranmayın, bu yazının yazıldığı anlarda yazarının da sadece Allah’ın rızasını kazanmak için oruçlu olduğunu da lütfen not ediniz.

Dünyanın hiçbir ülkesinde kurucularına hakaret edilemez, onlarla alay edilemez. Ama ne yazık ki bizde bu durum moda olmuştur. Özellikle belirli bir kesim… Ki, bu kesim kendisini dinin temsilcisi sayan, kendisini hâşâ Hz. Ömer, Hz. Hamza veya ashaptan birisi sayan, ülkeyi sadece abdest alıp namaz kılanların kurtardığını düşünen, diğerlerini insan yerine koymayan, belirli okullarda mezun yarım hocalardan ders almış ukala ve ultra cahillerin cirit attığı ve hatta revaçta olduğu bir ülke Türkiye…

İşin hazin olan tarafı ise bu tip ultra cahillere prim verilmiş olması ve dolaysıyla onların da kendisini bir şey sanarak, Kur’an öğrensin diye yaz tatillerinde camiye giden körpe beyinlere Kur’an ı öğretmek yerine ümmetçiliği öğreterek milliyetsiz bir nesil yetiştirme sevdasında olanlara paye verilen bir ülke Türkiye…

Saygıdeğer Dostlar

Malumunuz olduğu üzere, günümüz dünyasında sosyal paylaşım sitelerinin önemi oldukça büyük. Kendi adımıza olan bir sosyal paylaşım sitesinde yakından tanıdığımız dostlarımızdan birisi bir konu hakkında iktidar avaneliği yapmak için bir paylaşımda bulunmuş ve bu paylaşımı da yirmi beş kişi beğenmiş. Bakın beğenenler kimler: şoför, çaycı, garson, evrak arşiv sorumlusu, gece bekçisi, temizlikçi, hizmetçi kısaca bu kategoride aklınıza kim gelirse. Hâşâ insan olarak onları küçümsediğimi sanmayın zira paylaşımda bulunan iktidar avanesi, onu beğenenler de onun yalakası.

Düşünün ki, ordusu dağılmış, adı tarihe gömülmüş bir imparatorluktan sonra yeni bir vatan kuran, üstüne bir millet inşa eden ve o vatanı kendilerine emanet eden, konumu gereği zaman zaman da alkol alan ya da almak zorunda kalan Atatürk, İsmet İnönü gibi Türk büyükleri ne karşı hakareti bir yerlerden cesaret alarak kahramanlık sanan ultra cahillerinin hüküm sürdüğü bir ülke Türkiye…

Hâl böyle olmakla birlikte devletin trilyonlarını salam, sosise yatıranları evliya kabul edip onlara adeta tapan ultra cahillerin hüküm sürdüğü bir ülke Türkiye…

Ecevit-Erbakan koalisyon hükümetini ve o dönemde Kıbrıs Barış Harekâtını hatırlarsınız. Başbakan Ecevit İngiltere de görüşmeler yapıyor ve netice alamıyor. Meşhur Ayşe tatile çıksın diyor. Bu sözü de hatırlarsınız. Lakin yukarıda bahsettiğim kesim bunları yok sayıp, Kıbrıs Barış Harekâtının Erbakan tarafından karar verilerek uygulandığını söyleyecek kadar ultra cahilliklerini utanmadan ve sıkılmadan sergileyebiliyorlar.

Bu kişiler ki, O Erbakan’ı da yarı yolda bırakan kişiler. Ne zaman Ak Parti iktidara geldi derhal Erbakan hocadan yüz çevirerek tornistan yapıp Ak Partiye yönelen ve bu partiden nemalanan kişiler. Öyle ki, millette bunlara alıştı, onları tanıyor ve biliyor ama bir kere onlarla yola çıkmış oldular. Geriye dönüş için gemileri de yaktılar.

Saygıdeğer Dostlar

Biz Türk Milleti olarak, gerekirse aç kalırız, susuz kalırız ama yine de tok sallanırız. Lakin ülkemiz şu anda büyük bir boyunduruk altında kıvranmaktadır. Düşünün ki, Diyarbakır-Bingöl Karayolu illegal örgüt üyeleri tarafından yaklaşık bir ay süreyle trafiğe kapatılıyor ve buna müdahale edilemiyor. Allah aşkına söyler misiniz böyle bir durum Irak ve Suriye’den başka dünyanın neresinde var? Onlar kadar aciz ve çaresiz miyiz?

Bu olanları görmezden gelmenin bedelini bu millet çok pahalıya ödeyecek ve ödüyor da. Buna göz yummak gafleti aştı ihanet noktasında.

Terörle bir yere varılmaz diyenler: Terörle bir yere varıldı.

Akıttıkları kanda boğulacak dediğiniz teröristler, bizi o kan içerisinde boğdular.

Türkiye büyük devlet, bir şey olmaz diyenler: Daha ne olsun?

Türkiye zenginleşti, kişi başına milli gelir yirmi bin Dolar diyenler: Biz dört kişilik aileyiz yıllık gelirimiz 51.000,00.-TL yani yirmi bin dolar. Kişi başına beş bin dolar düşüyor. Hani nerde yirmi bin dolar. Kendinizde bir hesap yapın bakalım kişi başına yıllık geliriniz ne kadarmış? Lafla peynir gemisi yürümüyor. Halep ordaysa arşın burada.

Saygıdeğer Dostlar

Biz millet olarak açlığa, susuzluğa, uykusuzluğa dayanırız, o nedenle günde on sekiz saat oruç tutuyoruz. Lakin bu vatanın bir karış toprağının iğrenç emeller uğruna peşkeş çekilmesine dayanamayız.

İstanbul sokaklarını görüyorsunuz: dolaşanlara bir göz atın kaç kişiden kaçı Türkçe konuşuyor ya da kaç kişiden kaçı ben Türk’üm diyebiliyor.

Hele bir muhalefetimiz var ki evlere şenlik. Sayın Başbakan bile onları rakip görmediğinden kendisine sürekli güçlü rakipler arıyor, buluyor, güya savaşıyor ve kazanıyor.

Dilin bölünmüş, ülkün bölünmüş, ülken bölünmüş, ne aynı şarkıyı söylüyoruz ne de aynı türküyü. Allah hakkımızda hayırlısını versin ama şer ile uğraşıp hayır dilersen ne kadar faydası olur bilemiyorum.

web :

http://erdalkoca.com

e-mail: erdal@erdalkoca.com

 

 


14 Temmuz 2014 Pazartesi 15:34
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Diyanet'ten Berhan Şimşek’e yalanlama

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 22. Dönem Milletvekili Berhan Şimşek’in Cuma

CHP’den yeni sistem önerisi

CHP’nin yeni parlamenter sistem önerisi çalışmalarında son aşamaya gelindi. MYK'ye sunulan çalışmada seçim

Yetişkin işsizler işe, çocuk işçiler okula!

DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu "Çocuklar bir iş gücü değil, hayalimizdeki

Erkekler yüzde 84, kadınlar yüzde 73 oranında 'online'

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) “Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması 2020”

Korona hastası 2.442.350 vefat 25.344

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 26 Ocak Salı gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 134 kişi

Koronavirüs salgını ve kadına yönelik şiddet

Koronavirüs salgın koşullarında kadına yönelik şiddet mekanizmalarının nasıl çalıştığına dair izleme

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL