27 Ocak 2021 Çarşamba

Öyle Mi?

Erdal Koca

Erdal Koca

E-Posta : erdalkoca@hotmail.com


Saygıdeğer Dostlar

Geçtiğimiz hafta Muş’un Çataklı köyüne gelen cani örgüt PKK, 1 i kız, 10 çocuğu silahlı eğitim vermek üzere dağa götürdüğünü televizyonlar söylemiyor da bazı yazan gazetelerde okumuş olabilirsiniz. Çocuklar götürülürken bir babanın o daha çocuk, onu bırakın da beni götürün demesi üzerine cani örgüt üyesinin 28 yıldır dağda askerlik yapıyorum(!!!), bize genç asker lazım diye bağırdığını söz konusu gazeteler yazıyor da olayla ilgili olarak Muş valiliğince yapılan açıklamaları umarım ki okumamışsınızdır. Güya ailelerden bir kısmı çocuklarının kendi istekleriyle terör örgütüne katıldıklarını beyan ettiği ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği valilikçe açıklandı. Vay vay vay… Ne büyük beyan ne büyük açıklama… Duy da inanma.

İnanınız değerli okuyucular hayretler içerisindeyim. Zira Türkiye hani Afrika da açlık ve susuzlukla mücadele eden, yaşam şartları bakımından dünyanın en fakir, yasaların geçerli olmadığı ve güçlülerin güçsüzleri alt ettiği ülkelerden daha beter. Bu ülkede asker yok, polis yok, devlet yok, kanun yok, kanun uygulayıcı yok. Sayın valilik inleme devam ediyor buyurmuşlar. Acaba neyi inceliyorlar doğrusu merak ediyorum.

Farz edelim ki caniler çocukları zorla kaçırdı ya da aileler çocuklarını gönüllü olarak teslim etti teröristler hakkında ne yapacaksınız gönüllü aileler hakkında ne yapacaksınız veya ne yapabilirsiniz? Bu açıklamayla gün kurtarılmış oldu. Zaten yarına kalmaz herkes unutur. IŞID’ın aylardır elinde tuttu elçilik görevlilerini unutmadık mı? Bunu da yarına kalmaz unuturuz.

Adam dağdan iniyor, köyü basıyor, yaşları on civarında olan çocukları Türkiye’ye karşı silahlı eğitim vermek üzere dağa kaldırıyor ve aileleri on yaşındaki çocuklarının kendi istekleriyle örgüte katıldığını ileri sürerek, müdahale edemediklerini ifade ediyor, bizler de inanıyoruz öyle mi?

İnanan var da inanma gerekçelerini, doğu ve güneydoğu doğan, 10 yaşına gelmiş her çocuk ailesine asla itibar etmez, kendi bildiği doğrularını kendi bildikleri gibi uygular, anne ve babalarının ise bu duruma müdahale etme şansları yoktur diyebilen babayiğitlere söylenecek sözümüz yok. Biz İstanbul’da yaşayan 10 yaşındaki çocuklara bakıyoruz da çoğu uçkurunu bile bağlayamıyor. Bir de Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunu geri kalmışlıkla suçlarlar. Utanın… Utanın… Bakın ne cevherler çıkıyor.

Saygıdeğer Dostlar

Yazılarımızın büyük bir bölümünde özgürlüklere, insan haklarına ve demokrasiye asla karı olmadığımızı, ancak bu kavramların içi boşaltılarak ülkenin birliğine, kardeşliğine ve bölünmez bütünlüğüne tehlike oluşturacak hale gelmesine de her ne sebeple olursa olsun müsaade edilmemelidir.

Şayet yukarıda belirtilen kavramların içi boşaltılarak ya da çarpıtılarak ülkenin birlik ve bölünmez bütünlüğüne tehlike oluşturacak hale gelmesini kulak arı etmek veya görmemezlikten gelmek, insanların akıllarını kurcalar.

Mesela diyebilirsiniz ki, ya bizi yönetenlerin çok gizli ve halk tarafından kırıntılıları dahi bilinmeyen açıkları var ve bu açıkları bazı istihbarat örgütlerince biliniyor da bunlara yardımcı olmazsanız, bir Kürdistan’ın kurulmasına engel olursanız bunları açıklar ve sizi millete teslim ederiz gibi şantaj mı yapıyorlar gibi abuk sabuk şeyler gelebilir.

Ya da Türkiye’yi Almanya ve ABD başta olmak üzere birçok devletin dinlediği, kozmik bilgilerimizi ele geçirdiği iddia edilmesine ve bu iddiaları muhataplarının yalanlamaması karşısındaki suskunluğun ve kabullenmenin nedeni merak edilmiyor mu sanki. Ha bu merak, açıkça ifade edilemiyor bu da bir başka konu.

Saygıdeğer okuyucular

Her zaman söyledik yine de söylüyoruz: Vatanı olmayanın dili, dini, namusu olmaz. Bunun en güzel örnekleri gözlerimizin önünde. Başta Filistin, Mısır, Libya, Irak, Suriye ve daha birçok Ortadoğu ülkesi. Yazılması serbest iken hemen her gazetemizde Irak’ta hamile olan her yüz kadından sekseninin ABD li conilerden hamile kaldığı ifade ediliyordu. Hâl böyle olunca nerde ar-namus, nerde din-iman. Ha o kadınların suçu ne diyebilirsiniz. Zaten biz de onlara suçlu demiyoruz, diyemeyiz de. Sizden istediğimiz yalnızca şudur: Lütfen İsrail’in kuruluş sürecini çok iyi inceleyin ve nasıl bu aşamaya geldiklerine bir bakın.

Bazı şeyler birden olmuyor, sindire sindire


17 Eylül 2014 Çarşamba 11:30
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

CHP’den yeni sistem önerisi

CHP’nin yeni parlamenter sistem önerisi çalışmalarında son aşamaya gelindi. MYK'ye sunulan çalışmada seçim

Yetişkin işsizler işe, çocuk işçiler okula!

DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu "Çocuklar bir iş gücü değil, hayalimizdeki

Erkekler yüzde 84, kadınlar yüzde 73 oranında 'online'

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) “Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması 2020”

Korona hastası 2.442.350 vefat 25.344

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 26 Ocak Salı gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 134 kişi

Koronavirüs salgını ve kadına yönelik şiddet

Koronavirüs salgın koşullarında kadına yönelik şiddet mekanizmalarının nasıl çalıştığına dair izleme

Daha düşük doğalgaz faturası için 5 öneri

Konutlarda verimli ve tasarruflu ısınmanın önünde çeşitli engeller bulunuyor. Bu engellerin başında da eski

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL