07 Nisan 2020 Salı

KEŞKE SAMİMİ OLSAYDI

Erdal Koca

Erdal Koca

E-Posta : erdalkoca@hotmail.com

Bu gün mecbur kaldım ve ikinci yazımı da yazdım.

Hiç şüphe yok ki, AKP de son yaşanan krizler, bazı milletvekillerinin son dönemi oluşundan kaynaklanmaktadır. Üç dönemdir sineye çektikleri, bazılarının vicdanları elvermese de Erbakan’ın deyimiyle, olanları kerhen savunmaları ya da desteklemeleri, bir sonraki dönemde milletvekili olmalarını garanti altına almak içindi.

Şimdi ise Bülent Arınç’la Melih gökçek arasındaki sürtüşme bu sonuçtan kaynaklanmaktadır. Melih Gökçek, Bülent Arınç’a diyor ki, siz her zaman benim adaylığıma karşı çıktınız. Doğru! Zira Bülent Arınç her zaman Melih Gökçek’in adaylığına karşı çıkmış ama parti kararı olduğu için de bir şey yapamamıştır.

Bülent Arınç’ın 8 Haziran da, bir bakıma geçmişe vefa göstererek, yani partisi zarar görmesin diye seçimlerden sonra yapacağı açıklamalar, aslında herkesin bildiği ama hiç kimsenin dile getirmeye cesaret edemediği gerçeklerdir. Yaklaşık on beş yıldır bu ithamlara maruz yaşayan Arınç ve Arınç gibi son dönemi olan Melih Gökçek, biri diğerine karşı veryansın ediyor.

Birisi son dönemi olduğu için olanları eleştirirken, diğeri son dönemi olmanın yanında çocuklarının geleceği için mücadele ediyor. Aslına bakarsanız burada Türk Milletinin bir çıkarı yok ama bilmediği veya bilmek istemediği AKP deki kirli çamaşırlar, gizli ve kirli oyunlar istemeden bir bir ortaya seriliyor.

Zaman zaman iktidar muhalifi gazeteler tarafından bu tespitler dile getirilse de, zamanın başbakanı tarafından bir şekilde tolere edilmiş ve seçmen bu karşı ataklara inanmıştır. İnanmayanlar da korkusundan sesini çıkaramamış, kanallar gösterememiş veya diğer yandaş medya yazmaya cesaret edememiştir.

Bir önceki yazımızda da yazmıştık ve demiştik ki, AKP artık tek başına iktidar olmak istemiyor. Zira ülkemiz bir yönetim zafiyeti yaşıyor. Bayrağımız ayaklar altında, teröristler kahraman, kahramanlar vatan haini olmuş, bölücülüğe karşı çıkanlar ırkçı olarak gösterilmiştir. Öte yandan Türk Milleti dışındaki her milliyetçilik itibar kazanırken, Türk Milliyetçiliği ‘’Her Türlü Milliyetçilik’’ lafı ile ayaklar altına alınmıştır.

İnsanımız askerinden, polisinden, hâkiminden, savcısından ve yargısından, paralelci, vatan haini, terör örgütü lideri gibi yaftalarla soğutulmuş ve bu günlere zemin hazırlanmıştır. Her ne kadar Sayın Cumhurbaşkanı ‘’Aldatıldım’’ dese de izahı ve hiçbir hükmü olmayan bir bahanedir.

Silah bırakma noktasında iken: son on yılda kendilerinin dahi hayal etmediği şekilde güçlenen, Avrupa ve Amerika ile Türkiye’nin TERÖR ÖRGÜTÜ listesinde olan PKK, bu gün hiçbir Türk Bayrağının bulunmadığı meydanlarda nevruz bahanesiyle, paçavra bayraklarını ve bebek katili onun liderinin posterlerini hiçbir yasakla karşılaşmadan açabilecek güce erişmiş ve bu durum da milletin gözünden kaçmamıştır.

Artık geldiği nokta itibariyle işler, içinden çıkılmaz hâl aldığından ve de bazı milletvekillerinin parti içindeki olanları deşifre etmeleri, iyi bir şey olmakla birlikte samimiyetsizliklerini de ifade eder. Adama sormazlar mı şimdiye kadar neredeydiniz de olanlara sesinizi çıkarmadınız?

O nedenledir ki Sayın Arınç, anlattığı haksız ve yolsuzlukları biliyor ama ses çıkaramıyordu ve daha da önemlisi duruşunda samimiyet yok. Olsaydı yapacağı bu kirli planları 8 Haziranda, yani seçimden sonraya bırakmazdı.

Gerçi bu millet de bu tür siyasetçilerin her zaman bir adım ileri, iki adım geri atacağını biliyorlar. Bildikleri için de bu tür insanların samimiyetine inanmıyorlar.

Öte yandan Sayın Arınç, Melih Gökçek’i imarı olmayan yerleri imara açarak cemaatlere tahsis ettiğini söylüyor. İyi de MHP li Adana Büyükşehir Belediye Başkanını sudan bahanelerle görevden alan İçişleri Bakanlığı başka bir ülkenin bakanı mıydı, madem bu yaptıkları yolsuzluktu da sizin de üyesi olduğunuz kabinede yoksa İçişleri Bakanlığı yok muydu, niye görevden almadınız…

Demezler mi adama? Diyen yoksa ben dedim gitti.

Sayın Arınç, hiç üzülmeyin!

Hiç üzülmeyin! Zira bu millet meclisteki hiç ama hiçbir milletvekiline güvenmiyor ve sevmiyor. Lakin fakir fukara, diğer iktidarlardan göremediği, dini bayramlarda evine gönderilen iki koli, kışın doğalgazlı evlere yaptığınız yarım ton kömür yardımını sizin iktidarınızda gördüğü için,

Zenginler ise sizinle beraber mal varlıklarını bir kaça katladıkları için,

Memurlar, hükümetin gücünü kullanmak için,

Yazılı ve görsel basın sizden korktuğu için,

Bürokratlar, yerini sağlamlaştırmak için,

BEN DE SİZİ, HİÇ KİMSE SEVMEDİĞİ İÇİN SEVİYORUM.


24 Mart 2015 Salı 11:38
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Saadet Partisi'nin İBAN TV'si çok ses getirecek

Saadet Partisi sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, sosyal devletin ne olduğu anlattı ve yeni bir terim

TBMM Başkanı Şentop'tan 23 nisan çağrısı

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM'nin açılışının 100. Yıl dönümü kapsamında "Evde Kal"

Devlet refleksine geçmemiz gerekir

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip

Tüm sağlık çalışanlarına destek verin

Solunum Derneği TÜSAD, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde bir dayanışma çağrısı yaparak, CoViD-19 salgını

Sağlık çalışanları için Koronavirüs kalkanı üretildi!

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınında sağlık

Mansur Yavaş çağrı yaptı, hayırseverler harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Twitter’dan bir video ile çağrı yaparak sosyal

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL