27 Kasım 2020 Cuma

Yüzde elli haydi savaşa

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

 Büyük Usta Başbakan Erdoğan G20 toplantısından sonra katıldığı basın toplantısında, muhalefet partilerine serzenişte bulundu. Özellikle MHP için biraz sitemkar konuştu

 
"Komşuda yangın başlamıştır. İlk vuracağı yer biziz. O yüzden yangını söndürmemiz lazım. Kurda merhamet kuzuya eziyettir, biz bunu yapamayız. MHP’nin Suriye konusunda CHP ile yan yana durması, aynı şekilde yaklaşması MHP’ye oy veren kardeşlerimiz düşünmesi gereken bir konudur"
 
PKK ile yapılan görüşmeler sırasında MHP'nin adını anmamaya büyük özen gösteren, "PKK ile hükümet gizli görüşmeler yapıyor" diyen MHP'li yöneticiler için hakaret içerikli kelimeler kullanan Büyük Usta'nın, Suriye ile girilecek olası bir savaş durumunda MHP'den yardım istemesi, büyük bir açmaza düşmekte olduğunun en güzel göstergesi.
 
Gezi olayları sırasında "% 50'yi evde zor tutuyorum" diyerek, Gezi Parkı protestocularını ve onlara destek verenleri tehdit eden, hatta bu işi abartarak mitingler düzeleyen Büyük Usta'nın, MHP'den yardım isteyeceğine, Esed'in karşısına geçerek " Bana oy veren % 50'yi evde zor tutuyorum. Onları üzerine salarsam kaçacak delik ararsın. Ben onları senin üzerine salmadan, sen Suriye'yi terk et" demesi gerekmiyor mu?
 
Aslında çıkacak olan olası bir savaşın adı " Türkiye - Suriye savaşı " değil, "Erdoğan - Esed" savaşı olacak. Bu nedenle MHP'ye ve CHP'ye oy verenleri bu savaşın dışında tutmak, AKP'ye oy veren "% 50 evde oturmasın" Suriye sınırında yerlerini alsın. Haydi yallah" demek gerekiyor.
 
Mesela aylardır savaş çığırtganlığı yapan yandaş basının köşe yazarlarını, pala, lobut, demir çubuk, odun, sallama ve jopla sokaklarda adam kovalayan % 50'nin kahramanlarını, TV kanallarında Suriye savaşının Türkiye'ye vereceği zararları hesaplamadan bol keseden sallayan program modoratörlerini ve seçmenlerine "Esed'in devrilmesi için Suriye ile savaşa girmeliyiz" propagandası yapan milletvekillerini mehmetciğin  yerine savaşa sürmek "Siz savaş istemiştiniz. İşte size savaş. Gidin savaşın" demek bence en mantıklı hareket olur.
 
Siz bakmayın ortalıkta dolaşan "Türkiye'nin bilmem kaçı Suriye ile savaşa sıcak bakıyor ve onaylıyor" diyen anketlere. 
 
"Savaşa olumlu oy verildi" denilerek masum halkı galeyana getirmek isteyen o anketler, tuzu kuru olan, savaşın gerçek yüzünü görmeyen, kalbine saplanan merminin yakıcı sıcaklığını bilmeyen ,vücudunu parçalayan şarapnelin acısını tatmayanan kişiler cevap veriyor. "Hadin savaşa" denildiği zaman Suriye ile savaşa olumlu bakanların % 90'ı saniyesinde kıvırmakta bir mahsur görmez. Çünkü gerçeği bilmekle, gerçeği yaşamak arasında çok büyük fark var.
 
Usta savaş istiyor. Ama neden hedefi sadece Suriye ile sınırlı tuttuğunu bilen, yada "Neden sadece Suriye, İslam dünyasının en büyük düşmanı olduğunu söylediğin İsrail ne olacak?" diye soran var mı?
 
ABD Irak'ta binlerce müslümanı katlederken "Yeter lan, Irak Müslüman bir ülke, Hırıstiyan bir ülkenin, Müslüman bir ülkede Müslümanları katletmesine izin veremeyiz. Ya siz defolup gidin, yada sizi Osmanlı tokatıyla çıkarmasını biliriz" diyemeyenlerin, bugün kabadayı gibi, ortalıkta dolaşması, "Suriye'de insanlar katlediliyor, hemen müdahale edin" naraları atması sadece safları kandırmaya yarar.
 
Mehmetcikler şehit olmasın diye, PKK ile gizli anlaşma yapanlar, Esed'i devirmek için Mehmetciğin kanını döktüremez. Mehmetciğin görevi Esed'i devirmek değil, ülkemize saldıracak düşmana karşı vatanı savunmaktır. Kurtuluş savaşından sonra da, ülkemize saldıran kimse olmadı. Suriye'nin dişimize göre olduğunu düşünen yöneticilerimiz varsa, buyurun meydan sizin. Alın elinize silahı, takın belinize kasaturayı gidin savaşın. Mehmetcikleri kendi amaçlarınız için kullanmayın
 
MHP ve CHP Suriye ile olası bir savaş için hükümetin yanında yer alır mı bilemem. Ama ben Suriye ile yapılacak bir savaşa karşıyım. Daha da önemlisi, hıristiyan ülkelerin Müslüman bir ülkeye saldırarak, Irak'ta olduğu gibi Müslümalar'ı katletmesine ve yeni Haçlı Seferleri düzenlemek için fırsat kollayan Hıristiyan ülkelerlere, her ne amaç için olursa olsun destek veren Müslüman ülkerede karşıyım.
 
Ve son bir söz. Suriye'nin olası bir saldırısı sırasında ölecek olan masum Türk vatandaşlarının kanı yöneticilerin ellerine bulaşacaktır. Bunu sakın unutmayın


07 Eylül 2013 Cumartesi 00:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Önlemimizi alıyoruz, devamını Allah’a bırakıyoruz

Türkiye’de koronavirüs salgını hızla yayılırken hükümet tarafından tedbirler alınıyor, sokağa çıkma

Dijital bağımlılıkla mücadele ediyoruz

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın düzenlediği,

Doğruları söylemeye devam edeceğiz

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan, Türkiye genelinde her 10 aile

Gerçeği 27 bin vakayı duyunca kabullenmeye başladık

KAGİDER alanında uzman konukları ağırladığı, gelenekselleşen Kahvaltı Toplantıları’nda bu ay KONDA

UKOME'den İmamoğlu'na üçüncü ret

İstanbul’a, 1000 tanesi dönüşmek isteyen minibüs ve dolmuş olmak üzere, toplam 6 bin yeni taksi

Öğrencilere burs değil, borç veriyorlar.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu olan gençlerle bir araya geldi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL