TSK Mehmetçik Vakfı

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Sen neymişsin be muhalefet

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

Dün Cuma namazı çıkışı sayın Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını dikkatle dinledim. Ona göre bugün meydana gelen terör olaylarının bütün sorumlusu muhalefet ve özellikle de HDP. 
 
Ülkenin biranda kaos ortamına sürüklenmesinde AKP'nin ve AKP hükümetinin suçu günahı yokmuş. Onlar sütten çıkmış ak kaşık gibilermiş.  Muhalefetin bütün derdi, AKP'nin tek başına iktidar koltuğuna oturmasını engelleye çalışmakmış.Hatta bazı AKP'lilerin "Açılım süresince PKK'nın yığınak yapmasına sesimizi çıkartmadık" " Cumhurbaşkanı yerine, Başkan seçseydik, bu kaosu yaşamazdık" "Terör örgütü şehirlere 85 bin silah soktu" sözleri de fasa fiso dan ibaretmiş.
 
Sanki Habur'dan Türkiye'ye giren PKK militanlarının davul zurna eşliğinde karşılanmasını ve özel hakim tayin ederek, Habur'da mahkeme kurup teröristleri affetmesini de muhalefet sağladı.
 
PKK'lıların şehir ve kasabalarda uzun namlulu silahlar ile gövde gösterisi yapmasına "Aman sesinizi çıkartmayın" diyende, güvenlik güçlerine "Operasyon yapmayın, karakollardan ayrılmayın, çözüm sürecini sekteye uğratacak, baskınlardan kaçının" talimatlarını da muhalefet verdi.
 
Diyarbakır'da malum kişiler ile el ele tutuşup gözyaşlarını da muhalefet döktü.
 
Oslo'da PKK ile muhalefet ile sözlendi. İmralı'da Bebek katili ile nişanı muhalefet yaptı. Dolmabahçe sarayı'nda HDP ile nikahı da muhalefet kıydı. 
 
Bebek katilini allayıp pullayarak millete şirin göstermeye çalışanda, onun  mektuplarını Kandil'e taşıyan da muhalefet. Ve "Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor." "Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor." "Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor." "Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtler’in, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur. Şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normaldir, meşrudur." "Abdullah Öcalan Kürtler’in lideridir." "Dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli hal aldı." "Öcalan bölgenin ve Türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor." "Bebek katili denen bu kişi çıktı Nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı." "Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken..." "Bir zamanlar 'Ölmeye hazırım' diyen Öcalan, şimdi 'Yaşatmaya hazırım' diyor." "Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı." "PKK bir terör örgütü değildir. Örgütü biliyorsunuz. Kimlerin ardında saf tuttuğunu da görüyorsunuz." diyenlerde AKP'ler değil muhalet
 
7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar hayalleri suya gömüldüğü için nafile koalisyon turları atanda, "koalisyon görüşmelerinde sonuç alınmadı Haydin erken seçime" diyerek göbek atanda muhalefet.
 
Adları yolsuzluğa karışan dört eski bakanın yargılanmaması için, siyaseti kilitleyen de, siyasi ikballeri tehlikeye düşürmemek için onlara kol kanat geren de, bu nedenle ülkenin çıkmaz bir sokağa girmesine neden olanda muhalefet.
 
Milletin ödediği vergiler ile saltanat sürenlerde, "Fazla zam bütçe dengelerini bozar" diyerek işçiye, memura, emekliye sadaka gibi zamları layık görenlerde muhalefet 
 
Dün Suriye Devlet Başkanı Esad'a kardeşim diyerek yanaklarına öpücük konduran da, bugün "Esad kanla beslenen bir canavar" diyende, Esad'ı devirmek için Esad muhaliflerine her türlü desteği sağlayan da muhalefet.
 
Kime hizmet ettikleri belli olmayan, yaklaşık 3 milyon Suriyeli'nin ellerini kollarını sallayarak ülkenin dört bir tarafına dağılmasına izin verende muhalefet
 
Yargı kararlarını uygulamayan da, "Ben yaptım oldu" diyende, Her konuda uzman olduğunu iddia edende muhalefet 
 
Dün şehitleri "KELLE" diye nitelendiren de, bugün şehit cenazelerini siyasi miting alanlarına çevirerek nutuk atanlarda muhalefet.
 
Ne güçlü muhalefetmiş be kardeşim  Ülkeyi muhalefet idare ediyormuşta bizlerin haberi yokmuş. 


22 Ağustos 2015 Cumartesi 13:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Türkiye üreten bir ülke olmalı

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Mecliste düzenlediği basın

Merkez’den krize 3 başlıkta 14 önlem

Sıcak paraya bağımlı kırılgan mali payı yüzünden, dış basında ülkemiz aleyhine yapılan haber akışı

CHP kriz masasında kenetlendi

CHP MYK, geçen hafta yapılan değişimin ardından ilk kez toplandı.

İşte size aile boyu üniversite

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi için açılan kadro sınavını öğretim üyelerinin eş ve çocukları kazandı.

'Milliyetçi' partinin parası dövizde çıktı

İktidarın "yerli ve milli" söyleminin de ortağı olan MHP'nin, bugüne kadar Hazine'den aldığı yardımları

Kurdaki artış Ayşe Teyze’yi de vuruyor

Türk Lirası dolar karşısında sürekli değer kaybederken, her alanda artırılan ithal bağımlılığı, döviz

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL