23 Ekim 2020 Cuma

Hayırsız kucaklaşmalar

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

  Efendim ünlü büyüklerimizden birisi, yaklaşık bir aydır, yeni anayasaya HAYIR diyenleri teröristlerle aynı kefeye koyduktan sonra "Gelin birlik ve beraberlikle bütünleşin. Yeni anayasa referandumda kabul edilirse 80 milyonu kucaklayacağım" türünden bir açıklama yaptı. Gerçi konuşmasının bir yerinde yine HAYIR gurubunu Kandil teröristleri ile birlikte hareket etmekle suçladı ama neyse. Bunu bu konularla fazla haşir neşir olduğu için farkına varmadan söylediğini kabul edelim.

 
Şimdi şu kucaklama meselesini biraz açmakta fayda var.
 
FETÖ terör örgütünü yıllarca kucakladılar. Ne isterse vermekten, hangi devlet kadrosunu isterse oraya yerleştirmekten çekinmediler. Yandaş medyanın köşe yazarları FETÖ elebaşısına methiyeler düzerken, hükümet üyeleride Türkiye'ye gelmesi için ağlayıp gözyaşı dökmekten, guruplar halinde Pensilvanya'ya taşınmaktan geri kalmadılar. FETÖ için hergün seranat yapanlar, FETÖ haini "Bu iş buraya kadar" deyip 3,5 çapulcusu ile darbe yapıp yönetimi ele geçirmeye kalkışınca adeta cin çarpmışa döndüler. Eski dostlarının darbe şokunu üzerlerinden atamamış olacaklar ki ilk okul öğrencisinin dahi yapmayacağı bir açıklama ile kendilerini aklamaya çalıştılar "Bizi kandırdı" 
 
80 milyonluk bir ülkeyi "Dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına soktuk" diyenlerin, FETÖ yapılanması konusunda kendilerine yapılan yazılı ve sözlü uyarılara rağmen bir imam yamağı tarafından nasıl kandırıldıklarını, ben hala anlamış değilim
 
FETÖ adım adım hain planını gizlice devreye sokarken, bunlar Oslo'da PKK ile el sıkışma gafletinde bulundular. Bu el sıkışma gafletine ilk tepkiyide bugün AKP ile kol kola giren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli göstermişti
 
MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli "Hükümet PKK ile Oslo'da gizli pazarlık yapıyor açıklamasına" o dönemde Başbakan olan Erdoğan PKK ile görüşende, görüştü diyende şerefsizdir" sözleriyle cevap vermiş. Bu gizli el sıkışmayı inkar etmişti. Ama bir süre sonra, bunun gerçek olduğu ortaya çıkınca, "Ben görüşmedim devlet görüştü" cinsinden garip bir açıklamada bulunmuş daha sonra da "PKK ile görüşmeleri için ben talimat verdim" diyerek, terör örgütüyle sürdürdükleri pazarlıkları savsaklamaya çalışmıştı.
 
PKK ile Oslo'da yapılan el sıkışmanın üzerinden fazla bir zaman geçmeden PKK'nın arka bahçesi olan HDP'lilerle Dolmabahçe sarayında can ciğer kuzu sarması olup kucaklaştılar.Bu tokalaşma ve kucaklaşmanın yarattığı boşluğu değerlendiren PKK Kürt isyanı başlatmak için, militanlarını dağlardan şehirlere indirmeye, İl ve ilçeleride silah ve bomba deposu haline getirmeye başladı. Allahtan PKK terör örgütünün strateji hatası güvenlik güçlerimizi uyandırdı da bir iç savaşın eşiğinden dönüldü. 
 
Analar ağlamasın denilerek başlatılan bu kucaklaşmaları PKK'nın zaman kazanmak için tezgahladığı ortaya çıkınca, birileri "PKK bizi kandırdı" diyerek günün modasına sığındı.
 
Suriye'nin kuzeyinde isyan başlatan ve güçlenmeye başlayan PKK'nın Suriye kolu PYD'nin lideri Salih Müslim Ankara'ya davet edilerek samimi şekilde kucakladı ve bol bol sırtı sıvazlandı.Bu görüşmelerde neler konuşulduğu Müslim'e hangi konularda garanti verildiği yada hangi konularda uyarıldığına dair bir bilgi verilmedi. Bu görüşmede tıpkı Oslo'da ve Dolmabahçe'de yapılan görüşmeler gibi sır olarak sakladı.
 
Türkiye tarafından kucaklanan Salih Müslim ikinci kucaklaşmayı ABD ile yapınca, Türkiye ile kurduğu ilşkiyi unutup boyuna posuna bakmadan Türkiye'ye kafa tutmaya, "Suriye'nin kuzeyinde Kürt devleti kuracağız. Bunu engellemeye Türkiye'nin gücü yetmez" demeye başladı. Bu kafa tutumanın sonucunu söylemeye gerek yok. Ne olduğunu gazeteler, yazıp çiziyor.
 
Hükümet baktı ki bu kucaklaşmalar ülkeye yarardan çok zarar getiriyor, yıllardır yerden yere vurdukları ve ağır hakaretlerde bulundukları milliyetçi ve ülkücü camiaya gülücükler göndermeye, bol bol milliyetçilik edebiyatı yapmaya başladılar.
 
MHP lideri Devlet Bahçeli'de bu gülücüklere kayıtsız kalmadı. Kendisine ve tabanına yapılan hakaretleri bir kenara bırakarak tıpış tıpış AK saray'a icabet etti.
 
Bu sıcak ilişki sonunda da Devlet Bahçeli, hükümetin hazırlayacak olduğu anayasa değişikliğine tam destek vereceklerini açıkladı Ve AKP ile son yılların en sıcak kucaklaşmasını gerçekleştirdi.
 
Gerçi bu kucaklaşma, tüm MHP camiası tarafından tasvip görmedi, peş peşe istifalar ve sert tepkiler geldi ama neyse, maksat siyaset olsun
 
Şimdi ben merak ediyorum. Nisan ayında yapılacak olan Anayasa referandumu reddelirse, AKP yetkilileri yine ortaya çıkıp Devlet Bahçeli bizi kandırdı diyecekler mi?


20 Şubat 2017 Pazartesi 18:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Özgürlük zehirlenmesi aileye zarar veriyor

İstanbul Valiliği ile iş birliği protokolü imzalanan ‘Aileler Üniversitede’ projesi hakkında

İstanbul'da bir ilk: YAYA DURAĞI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ve Sağlıklı Şehirler Ortaklığı ile

Bu parayı yiyenlere zehir zıkkım olsun

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından “pandemi döneminde esnaf ve KOBİ'lerin durumuna” ilişkin ülke genelinde

Fransa'ya gösterilen tepki, Çin'e gösterilmiyor

İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çin'in Uygur

İşte İYİ Parti’nin oy oranı

Gazeteci İsmail Saymaz, Habertürk’te katıldığı Türkiye’nin Nabzı programında, İYİ Parti’nin 40 ilde

Cumhurbaşkanı Yardımcısı 2021 yılı bütçesini sundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL