21 Ocak 2021 Perşembe

Hayırsız kucaklaşmalar

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

  Efendim ünlü büyüklerimizden birisi, yaklaşık bir aydır, yeni anayasaya HAYIR diyenleri teröristlerle aynı kefeye koyduktan sonra "Gelin birlik ve beraberlikle bütünleşin. Yeni anayasa referandumda kabul edilirse 80 milyonu kucaklayacağım" türünden bir açıklama yaptı. Gerçi konuşmasının bir yerinde yine HAYIR gurubunu Kandil teröristleri ile birlikte hareket etmekle suçladı ama neyse. Bunu bu konularla fazla haşir neşir olduğu için farkına varmadan söylediğini kabul edelim.

 
Şimdi şu kucaklama meselesini biraz açmakta fayda var.
 
FETÖ terör örgütünü yıllarca kucakladılar. Ne isterse vermekten, hangi devlet kadrosunu isterse oraya yerleştirmekten çekinmediler. Yandaş medyanın köşe yazarları FETÖ elebaşısına methiyeler düzerken, hükümet üyeleride Türkiye'ye gelmesi için ağlayıp gözyaşı dökmekten, guruplar halinde Pensilvanya'ya taşınmaktan geri kalmadılar. FETÖ için hergün seranat yapanlar, FETÖ haini "Bu iş buraya kadar" deyip 3,5 çapulcusu ile darbe yapıp yönetimi ele geçirmeye kalkışınca adeta cin çarpmışa döndüler. Eski dostlarının darbe şokunu üzerlerinden atamamış olacaklar ki ilk okul öğrencisinin dahi yapmayacağı bir açıklama ile kendilerini aklamaya çalıştılar "Bizi kandırdı" 
 
80 milyonluk bir ülkeyi "Dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına soktuk" diyenlerin, FETÖ yapılanması konusunda kendilerine yapılan yazılı ve sözlü uyarılara rağmen bir imam yamağı tarafından nasıl kandırıldıklarını, ben hala anlamış değilim
 
FETÖ adım adım hain planını gizlice devreye sokarken, bunlar Oslo'da PKK ile el sıkışma gafletinde bulundular. Bu el sıkışma gafletine ilk tepkiyide bugün AKP ile kol kola giren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli göstermişti
 
MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli "Hükümet PKK ile Oslo'da gizli pazarlık yapıyor açıklamasına" o dönemde Başbakan olan Erdoğan PKK ile görüşende, görüştü diyende şerefsizdir" sözleriyle cevap vermiş. Bu gizli el sıkışmayı inkar etmişti. Ama bir süre sonra, bunun gerçek olduğu ortaya çıkınca, "Ben görüşmedim devlet görüştü" cinsinden garip bir açıklamada bulunmuş daha sonra da "PKK ile görüşmeleri için ben talimat verdim" diyerek, terör örgütüyle sürdürdükleri pazarlıkları savsaklamaya çalışmıştı.
 
PKK ile Oslo'da yapılan el sıkışmanın üzerinden fazla bir zaman geçmeden PKK'nın arka bahçesi olan HDP'lilerle Dolmabahçe sarayında can ciğer kuzu sarması olup kucaklaştılar.Bu tokalaşma ve kucaklaşmanın yarattığı boşluğu değerlendiren PKK Kürt isyanı başlatmak için, militanlarını dağlardan şehirlere indirmeye, İl ve ilçeleride silah ve bomba deposu haline getirmeye başladı. Allahtan PKK terör örgütünün strateji hatası güvenlik güçlerimizi uyandırdı da bir iç savaşın eşiğinden dönüldü. 
 
Analar ağlamasın denilerek başlatılan bu kucaklaşmaları PKK'nın zaman kazanmak için tezgahladığı ortaya çıkınca, birileri "PKK bizi kandırdı" diyerek günün modasına sığındı.
 
Suriye'nin kuzeyinde isyan başlatan ve güçlenmeye başlayan PKK'nın Suriye kolu PYD'nin lideri Salih Müslim Ankara'ya davet edilerek samimi şekilde kucakladı ve bol bol sırtı sıvazlandı.Bu görüşmelerde neler konuşulduğu Müslim'e hangi konularda garanti verildiği yada hangi konularda uyarıldığına dair bir bilgi verilmedi. Bu görüşmede tıpkı Oslo'da ve Dolmabahçe'de yapılan görüşmeler gibi sır olarak sakladı.
 
Türkiye tarafından kucaklanan Salih Müslim ikinci kucaklaşmayı ABD ile yapınca, Türkiye ile kurduğu ilşkiyi unutup boyuna posuna bakmadan Türkiye'ye kafa tutmaya, "Suriye'nin kuzeyinde Kürt devleti kuracağız. Bunu engellemeye Türkiye'nin gücü yetmez" demeye başladı. Bu kafa tutumanın sonucunu söylemeye gerek yok. Ne olduğunu gazeteler, yazıp çiziyor.
 
Hükümet baktı ki bu kucaklaşmalar ülkeye yarardan çok zarar getiriyor, yıllardır yerden yere vurdukları ve ağır hakaretlerde bulundukları milliyetçi ve ülkücü camiaya gülücükler göndermeye, bol bol milliyetçilik edebiyatı yapmaya başladılar.
 
MHP lideri Devlet Bahçeli'de bu gülücüklere kayıtsız kalmadı. Kendisine ve tabanına yapılan hakaretleri bir kenara bırakarak tıpış tıpış AK saray'a icabet etti.
 
Bu sıcak ilişki sonunda da Devlet Bahçeli, hükümetin hazırlayacak olduğu anayasa değişikliğine tam destek vereceklerini açıkladı Ve AKP ile son yılların en sıcak kucaklaşmasını gerçekleştirdi.
 
Gerçi bu kucaklaşma, tüm MHP camiası tarafından tasvip görmedi, peş peşe istifalar ve sert tepkiler geldi ama neyse, maksat siyaset olsun
 
Şimdi ben merak ediyorum. Nisan ayında yapılacak olan Anayasa referandumu reddelirse, AKP yetkilileri yine ortaya çıkıp Devlet Bahçeli bizi kandırdı diyecekler mi?


20 Şubat 2017 Pazartesi 18:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Hiçbir vatandaşımız sokakta kalmasın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerini sokakta geçirmemeleri için korumaya alınan evsiz

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL