25 Ocak 2021 Pazartesi

Bunlar kan emici vampirler

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

 Parti fanatiği olmak başka şeydir, parti genel başkanı, yada başka bir ifade ile parti lideri fanatiği olmaksa başka şey

 
Önce bu ikisi arasındaki farkı bilmek gerekiyor. 
 
Çoğu partide olduğu gibi MHP'ye gönül vermiş olanlarda bu iki farkı ne biliyor, nede ikisini bir birinden ayırma bilgeliği gösteriyor. İşte bu nedenle MHP 19 yıldır yerinde saymaya devam ediyor. Bunun nedeni lider sultası ve yönetim basiretsizliğidir. Ve en büyük etkense MHP'nin "ERKEK PARTİSİ" olma hüviyetinden yakasını bir türlü kurtaramamasıdır.
 
Örnek mi istiyorsunuz?
 
Başkanlık divanında 12 erkek, tek kadın- Ruhsar Demirer
Merkez yönetim kurulunda 68 erkek 7 kadın- Ruhsar Demirer, Aybüke Topçuoğlu Ekici, Elif konca Akdeniz, Esin Gürel, Nevin Taşlıçay, Sultan Gündüz, Zuhal Topçu, 
Merkez disiplin kurulu 9 erkek, kadın yok.
 
Aslında yazımın konusu, Bahçeli'nin anayasa değişikliği ve Başkalık geçişi için (Afedersiniz biraz kestirmeden gittim. Partili Cumhurbaşkanı diyecektim) AKP'ye verdiği desteği kayıtsız şartsız destekleyenlere, "liderimiz ne derse biz arkasındayız" diye biat gösterisi yapanlara cevap niteliği taşıyacaktı. Ama yazıya başlayınca, konuya tepeden girmek zorunda kaldım.
 
Şimdi asıl konumuza dönelim.
 
Rahmetli Alparslan Türkeş'in lideriğine ve taşıdığı vasıflara sözümüz yok. Çünkü Türkeş kime nasıl konuşacağını, kimin yanında duracağını ve kimlere sırtını dönmeyeceğini çok iyi biliyordu. Verdiği sözden ve kullandığı kelimelerden asla geri adım atmazdı. Bu nedenle, Türkeş'in MHP liderliği döneminde hiçbir parti lideri, ona karşı en ufak bir saygısızlıkta bulunmamış, onu gördükleri yerde  ayağa kalkmışlardı.
 
Bahçeli'ye biat naraları atanların, "Rahmetli Türkeş MHP'nin liderlik koltuğunda otururken bir siyasi parti lideri yada cumhurbaşkanı onun temsil ettiği milliyetçi ve ülkücü camiaya hakaret hatta küfür boyutuna varan ifadeler kullansaydı, tavrı nasıl olurdu?" diye düşünmeleri gerekiyor.
 
Bugün Bahçeli'nin koluna girdiği Recep Tayyip Erdoğan seçim meydanlarında, milliyetçilere ve ülkücülere neler söylemiş nasıl hakaretler yağdırmıştı.Hatırlatmakta ve hatırlatmakta fayda var.
 
"Bunlar milliyetçi falan değil, bunlar ırkçı,bunlar ayrımcı, bunlar kafatasçı, bunların milliyetçiliği nasıl birşey biliyor musunuz?  Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı solcu mu olduğunu öğrenmek için, ne derler biliyor musunuz? Fatihayı oku.Sonra da yanlarındaki arkadaşlarına dönüp, doğru okudu mu diye sorarlar."
 
"Türk milliyetçiliğini de ayağımızın altına alıyoruz.  Bu milletin tümünü kucaklamadınız. Irkçılık yaptınız, kavmiyetçilik yaptınız, kabilecilik yaptınız, kafatasçılık yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz.Ondan dolayı bu ülkede sıkıntının hep kaynağı oldunuz."
 
"Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum.Bizim gençliğimizin bu güne kadar illegal hiçbir eylemi olmamıştır. Ama senin geçmişinde bunlar var. Bunu biliyorum."
 
"Bunlar milliyetçi değil mi? Senden olsa olsa ancak kafatası milliyetçisi olur."
 
"Geçmişte sokaklarda sergiledikleri kavgacı tavrı, şimdi siyasete taşıyorlar. Yüce meclis içinde sergiliyorlar  Biz bunların evveliyatını iyi biliriz.Ağızlarından hakaret, tehdit, aşağılama eksik olmaz. Sonra kalkar rakiplerini bununla suçlarlar. İşte sivil faşizim diye birşey varsa bugün temsilcisi bu zihniyettir"
 
Yine bakın bugün ülkücüleri yere göğe sığdıramayan Erdoğan  Nisan 2013 yılında yani, açılım denilen kara lekenin ortaya çıkmasından sonra AKP gurup toplantısında Ülkücüler için neler söylüyor "Ülkücüler olarak şeytana hizmet ettiğiniz için bu ülkede sıkıntının hep kaynağı oldunuz."
 
"Bunlar kandan beslenen vampirler" "Bunlar doğru konuşmazlar. Dürüst davranmazlar. En iyi yaptıkları iş, kışkırtmaktır."
 
"Bahçeli milliyetçilikten dem vuruyor. Kime yutturacaksın sen bu milliyetçiliği, kafatası miliyetçiliği ile milliyetçilik olmaz. Senden olsa olsa kafatası milliyetçisi olur. MHP gider sadece ırkçılıın diliyle konuşur,. Türkçülük üzerinden ırkçılık yapanlar bu topraklara ve bu toprakların değerlerine, ihanet etmiştir.
 
"Bu Bahçeli'nin ağzından salyalar akıyor."
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 12. Ağustos.2015 tarihli gurup konuşmasında, PKK konusunda gerçek suçlunun AKP iktidarı olduğunu üstüne basa basa söylemişti."Bugün yaşanan hazin, ibretlik ve yürek yaralayıcı olaylar zinciri AKP’nin 13 yıla yaklaşan iktidarının eseridir. Süreç ihanetinin terör örgütü PKK’ya sağladığı imkan ve kolaylıklar, teröristlerle yürütülen pazarlıkların milli bünyemizde açtığı derin yaralar nihayetinde ülkemizi yönetilemez hale getirmiştir” 
 
Sadece bu mu? Bunun gibi yığınla açıklama var. Tamamını yazmaya kalksak 10 ciltlik kitap doldurmak mümkün.
 
Bakın Bahçeli başka bir konuşmasında, Türk milletine giydirilmek istenen başkanlık sistemi için neler söylemiş. "Ankara’da başkanlık falı açanların, partili cumhurbaşkanlığı olsun diyenlerin bereketsizlik ve beceriksizliği ortada" "  "Erdoğan ve Öcalan başkanlık sisteminde söz kesmiş, bölücü çevrelerden gelen mesajlar da bunu doğrulamıştır." "Oturmuş, teamülleri yerleşmiş parlamenter sistemi yıkmak ve başkanlık kılıfıyla diktatörlüğe geçmek yenilikse, bırakın eskiden bakalım." "Hedeflenen Başkanlık Sistemi Değil Başkancı Sistemidir. Sadece bir kişiye yeni bir koltuk, bir makam isnat etme çabasıdır.Ve sonuda diktatörlüktür".
 
Devlet Bahçeli Elazığ'ın İstasyon Meydanı'nda yaptığı konuşmada da Erdoğan'ın için çok sert ifadeler kullanarak "Erdoğan layık olmadığı makamın ağırlığı altında ezilmiş, siyasi tarafgirlikle, açılış kılıfı altında düzenlediği mitinglerle Cumhurbaşkanlığını mahvetmiştir. Bu şahıs her gün fitne saçmaktadır. Erdoğan israf, itham, inkar ve iftiradır. Dün yine zırvalamış, hezeyana batmış, zıvanadan çıkmıştır. Erzurum’da milliyetçilik postuna bürünebilmek, milli poz verebilmek adına asıl yüzü ve niyetini saklamak için olağanüstü gayret sarf etmiştir. Ve bunu yaparken şahsıma ve partimize ağza alınmadık hakaretleri arka arkaya sıralamıştır. Erdoğan aklıyla arasını açmış, klinik bir vaka haline gelmiştir. Güya ben demişim ki, ’HDP Meclis’e girmezse ülkede kaos olur, erken seçime gidilir.’ 29 Mayıs günü Erzincan’da, Erdoğan’dan bunu ispatlamasını istemiştim. İspatlamayanın namert, alçak ve şerefsiz olduğunu hiç çekinmeden haykırmıştım. Fakat Erdoğan bana mısın demiyor. Sanki duvara konuşuyorum. Pişkince, hayasızca asılsız ve ahlaksız iddiasını sürdürüyor. "demişti
 
7 Haziran seçimlerinden sonra, Bahçeli Gazetelere manşet olan şu ifadeyi Erdoğan'a karşı kullanmıştı.'Versin Bilal’i alsın iktidarı'
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bilal Erdoğan'ı vermedi. Ama partili Cumhurbaşkanı vizesini Devlet Bahçeli'den alarak cebine koydu"
 
Bunları okuduktan sonra hala Bahçeli'nin dirayetli bir lider olduğunu düşünüyor ve MHP'nin liderlik koltuğuna layık görüyorsanız  Allah cümlenizin yolunu açık etsin. 
Kaynak: kaçak iddaa kaçak iddaa siteleri illegal iddaa siteleri güvenilir kaçak iddaa


06 Ocak 2017 Cuma 21:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Sözcü ve Cumhuriyet'e ağır hakaretler

Günlük gazetelerin birinci sayfalarını yayınlayan Albayrak Medya A.Ş.’ye ait gzt.com isimli sitede yayınlanan

Bir kişiye istihdam yaratmanın maliyeti 652 bin TL

CHP İstanbul milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Aykut Erdoğdu'nun, işsizlik sorunu ve bunun maliyetlerine

Perinçek meydanı boş bulup salladı

Partisinden istifa edenleri "FETÖ, PKK dostu" diye nitelendiren Perinçek: "Türkiye'de en çok izlenen insan benim.

Gelecek Partisi'nden Soylu'ya zor sorular

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı

İlk millî Arkeoloji Enstitüsü kuruluyor

Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Vakfı çatısı altında hizmet verecek Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras

Vatan Partisi'nde üst düzey istifa depremi

Doğu Perinçek’in Genel Başkanı olduğu Vatan Partisi’nde, partinin önde gelen isimlerinden Mehmet Bedri

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL