24 Eylül 2020 Perşembe

Bol kepçe evlilik nasihatları

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

 Bizim evlendiğimiz dönemlerde, belediyelerin yeterli kaynağı olmadığı için ne hizmet yapabildiler, nede vatandaşları aydınlatacak kitaplar bastırdılar. Bu nedenle de yeni evlenen çiftler hem belediye hizmetlerinden yararlanamadılar, hemde evlilik konusunda yeterli bilgiye sahip olamadılar. 
 
Devir değişti. Belediyelerin koltuklarına AKP'li siyasetçiler oturunca vatandaşlar hizmete, yeni evlenen çiftlerde, belediyelerin nikah törenleri sırasında bedava dağıttığı kitaplar sayesinde evliliğin nasıl işlemesi gerektiği konusunda bilgiye kavuştular.
 
Evliliğin nasıl işlemesi gerektiği konusunda AKP'li bütün belediyelerin irfan dolu kitaplar dağıttığını söylemekte biraz abartılı olacak. Çünkü bu kitaplar birkaç belediye dışında dağıtılmıyor. Yada dağıtıldığından haberimiz yok
 
Bizi cahil bırakan belediyelere nazire yaparcasına, şimdilerde dağıtılan kitaplar evlilik kurumları için bulunmaz hazine.
 
Sizleri de bu hazineden biraz olsun nasiplendirmek için dağıtılan kitaplardan bazı bölümleri sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.
 
Paylaştığım her bölümün altına, bölümün kendimce açıklamasını yazdım. Yazdıklarım hoşunuza gitmesede önemsemeyin. Çünkü bende  insanoğluna dağıtılan akıldan yeterince faydalanamamış birisiyim
 
Bakın 'Evlilik ve Mahremiyetleri' adlı kitapta neler yazıyor. Erkeklere ve kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunuluyor.
 
"Kadınlar spor sahalarına ve parklara gitmemelidir" 
(Öyle parklardaki spor aletlerinde, spor yapıyorum bahanesi ile mabadını sağa sola sallamamalıdır)
 
 "Sen kadını dövdükçe kadın seni daha çok sevecek, daha çok isteyecek" 
(tokatla döversen az sever, sopayla döversen bütün kalbiyle sever. Ağzını burnunu dağıtırsan sadece sevmekle kalmaz kulun kölen olur. 7/24 emrine amade bekler),
 
"Çocuklar güneye doğru sıcak iklimlerde 10-12 yaşlarında evlendirebilinir",
(10-12 yaşındaki çocuğunu evlendirmek istiyorsan, tası tarağı toplayıp, güney sahillerine taşınmalı, hatta maddi gücün varsa, iş daha garanti olsun diye Afrika yolunu tutmalısın)
 
 “Bale şeytan ocağı, tiyatro şeytan yuvası"
 
(Nedir lo ? Öyle parmak uçlarında sekerek yürümek kollarını iki yana açarak, uçar gibi hareketlerde bulunmak.Manyak mısınız? Yoksa kendinizi melek mi sanıyorsunuz?)
 
“Kocası arzuladığı halde süslenmeyen kadın dövülebilir. Kocası dövdüğünde kadın işveli kıyafetler giyip kocasına kahve götürüp gönlünü almalı” 
(götürdüğünüz kahve gönlünü almazsa, 'Beni kayışla döv. Saçlarımı yol, Otuz iki dişimi ağzıma dök. Sırtımda beyzbol sopasını kır ama affet' diye yalvarmalısınız)
 
"Sevişirken konuşursanız çocuğunuz kekeme olur"
(Sevişirken konuşmak yerine, işaretleşmeyi tercih ederseniz çocuğunuz sağır ve dilsiz olur. Yine sevişirken kulağınızı parmağınızla kaşırsanız çocuğunuz büyünce pusulayı şaşırıp LGBT'ye üye olur) 
 
"El sıkışıp tokalaşmak zinaya giden yoldur"
(Bundan böyle herkes cebinde, tahtadan yapılmış eller taşıyacak, tokalaşmak lüzumu hasıl olduğu zaman, tahta elleri kullanılacak.Es kaza yanlışlıkla el ele toka yapılırsa 40 gün gusül abdesti alınacak, kırk yatıra kurdele bağlanacak, 40 fakire yemek dağıtılacak)
 
"Kadının saçını kesmesi, tıraş olması yasaktır"
(Kadınların saçlarını sakallarını ve bıyıklarını, uzatması, badem yağıyla da beslemesi gerekiyor ki başkalarının gözüne güzel görünmesin.Kocası döverken de, saçlarını sıkıca kavrasın ki, sağa sola kaçarak, kocaya eziyet vermesin)
 
"Kadının kahkaha atmasına takıntılı"
(Kadınlar yüksek sesle gülemez. Gülerlerse ağızları açılır, bademcikleri görünür karşılarında erkek varsa, gördüğü bu bademciklerden tahrik olarak günaha girer.)
 
"Kadınlar akıl ve ilim yönünden noksandır. Kadınlarla istişare edilmemeli, kadının söylediğinin tam tersi yapılmalı"
(Cenabı Allah, bütün akılları erkeklere dağıttığından, kadınlara yeterli akıl verilememiştir. Bu nedenle kadınlar yarım akıllıdır.Söylediklerine itibar edilmemesi gerekiyor. Kadın eğer 'hastayım, beni doktora götür' diyorsa, sen ona önce 'Geber'diyeceksin, sonra saçından tutup mezarlığa götüreceksin)
 
"Kadın, eşinden izinsiz sokağa çıkamaz"
(Es kaza dışarı çıkarsa, eşek sudan gelene kadar dövülmeli, vücudu kara katranla sıvanmalı, katranın üzeri kuş tüyü dökülmelidir.Bunları yaptıktan sonrada evin bütün camlarını tuğla ile örülmeli, daire girişine dört adet çelik kapı taktırdıktan sonra kapıları kilitlemeli, anahtarları da yutmanız gerekiyor) 
 
 


16 Aralık 2016 Cuma 21:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Bütün sol örgütler çapsız adamların eline kaldı

“Acaba Öyle Mi?” programında konuşan gazeteci Ümit Zileli “71 darbesinden sonra bir CHP’li profesörü,

'Salgın yorgunluğu' ile başa çıkmanın 8 yolu

Aylardır Coronavirus ile birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Başta ABD olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde

Aileyle kurulan güçlü ilişki önemli

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medyada yazdığı bir notun ardından hayatına

Her kesim perişan halde

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sosyal devlet ilkesine göre

Çeşmeden su yerine arsenik akıyor!

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün

Böyle Müslümanlık olur mu diyoruz, küplere biniyorlar

Hakkari Üniversitesi Rektörü'nün oğlu için 28 adayı elemesine tepki gösteren CHP'li vekil Bekaroğlu, "Böyle

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL