14 Ekim 2019 Pazartesi

Bol kepçe evlilik nasihatları

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

 Bizim evlendiğimiz dönemlerde, belediyelerin yeterli kaynağı olmadığı için ne hizmet yapabildiler, nede vatandaşları aydınlatacak kitaplar bastırdılar. Bu nedenle de yeni evlenen çiftler hem belediye hizmetlerinden yararlanamadılar, hemde evlilik konusunda yeterli bilgiye sahip olamadılar. 
 
Devir değişti. Belediyelerin koltuklarına AKP'li siyasetçiler oturunca vatandaşlar hizmete, yeni evlenen çiftlerde, belediyelerin nikah törenleri sırasında bedava dağıttığı kitaplar sayesinde evliliğin nasıl işlemesi gerektiği konusunda bilgiye kavuştular.
 
Evliliğin nasıl işlemesi gerektiği konusunda AKP'li bütün belediyelerin irfan dolu kitaplar dağıttığını söylemekte biraz abartılı olacak. Çünkü bu kitaplar birkaç belediye dışında dağıtılmıyor. Yada dağıtıldığından haberimiz yok
 
Bizi cahil bırakan belediyelere nazire yaparcasına, şimdilerde dağıtılan kitaplar evlilik kurumları için bulunmaz hazine.
 
Sizleri de bu hazineden biraz olsun nasiplendirmek için dağıtılan kitaplardan bazı bölümleri sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.
 
Paylaştığım her bölümün altına, bölümün kendimce açıklamasını yazdım. Yazdıklarım hoşunuza gitmesede önemsemeyin. Çünkü bende  insanoğluna dağıtılan akıldan yeterince faydalanamamış birisiyim
 
Bakın 'Evlilik ve Mahremiyetleri' adlı kitapta neler yazıyor. Erkeklere ve kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunuluyor.
 
"Kadınlar spor sahalarına ve parklara gitmemelidir" 
(Öyle parklardaki spor aletlerinde, spor yapıyorum bahanesi ile mabadını sağa sola sallamamalıdır)
 
 "Sen kadını dövdükçe kadın seni daha çok sevecek, daha çok isteyecek" 
(tokatla döversen az sever, sopayla döversen bütün kalbiyle sever. Ağzını burnunu dağıtırsan sadece sevmekle kalmaz kulun kölen olur. 7/24 emrine amade bekler),
 
"Çocuklar güneye doğru sıcak iklimlerde 10-12 yaşlarında evlendirebilinir",
(10-12 yaşındaki çocuğunu evlendirmek istiyorsan, tası tarağı toplayıp, güney sahillerine taşınmalı, hatta maddi gücün varsa, iş daha garanti olsun diye Afrika yolunu tutmalısın)
 
 “Bale şeytan ocağı, tiyatro şeytan yuvası"
 
(Nedir lo ? Öyle parmak uçlarında sekerek yürümek kollarını iki yana açarak, uçar gibi hareketlerde bulunmak.Manyak mısınız? Yoksa kendinizi melek mi sanıyorsunuz?)
 
“Kocası arzuladığı halde süslenmeyen kadın dövülebilir. Kocası dövdüğünde kadın işveli kıyafetler giyip kocasına kahve götürüp gönlünü almalı” 
(götürdüğünüz kahve gönlünü almazsa, 'Beni kayışla döv. Saçlarımı yol, Otuz iki dişimi ağzıma dök. Sırtımda beyzbol sopasını kır ama affet' diye yalvarmalısınız)
 
"Sevişirken konuşursanız çocuğunuz kekeme olur"
(Sevişirken konuşmak yerine, işaretleşmeyi tercih ederseniz çocuğunuz sağır ve dilsiz olur. Yine sevişirken kulağınızı parmağınızla kaşırsanız çocuğunuz büyünce pusulayı şaşırıp LGBT'ye üye olur) 
 
"El sıkışıp tokalaşmak zinaya giden yoldur"
(Bundan böyle herkes cebinde, tahtadan yapılmış eller taşıyacak, tokalaşmak lüzumu hasıl olduğu zaman, tahta elleri kullanılacak.Es kaza yanlışlıkla el ele toka yapılırsa 40 gün gusül abdesti alınacak, kırk yatıra kurdele bağlanacak, 40 fakire yemek dağıtılacak)
 
"Kadının saçını kesmesi, tıraş olması yasaktır"
(Kadınların saçlarını sakallarını ve bıyıklarını, uzatması, badem yağıyla da beslemesi gerekiyor ki başkalarının gözüne güzel görünmesin.Kocası döverken de, saçlarını sıkıca kavrasın ki, sağa sola kaçarak, kocaya eziyet vermesin)
 
"Kadının kahkaha atmasına takıntılı"
(Kadınlar yüksek sesle gülemez. Gülerlerse ağızları açılır, bademcikleri görünür karşılarında erkek varsa, gördüğü bu bademciklerden tahrik olarak günaha girer.)
 
"Kadınlar akıl ve ilim yönünden noksandır. Kadınlarla istişare edilmemeli, kadının söylediğinin tam tersi yapılmalı"
(Cenabı Allah, bütün akılları erkeklere dağıttığından, kadınlara yeterli akıl verilememiştir. Bu nedenle kadınlar yarım akıllıdır.Söylediklerine itibar edilmemesi gerekiyor. Kadın eğer 'hastayım, beni doktora götür' diyorsa, sen ona önce 'Geber'diyeceksin, sonra saçından tutup mezarlığa götüreceksin)
 
"Kadın, eşinden izinsiz sokağa çıkamaz"
(Es kaza dışarı çıkarsa, eşek sudan gelene kadar dövülmeli, vücudu kara katranla sıvanmalı, katranın üzeri kuş tüyü dökülmelidir.Bunları yaptıktan sonrada evin bütün camlarını tuğla ile örülmeli, daire girişine dört adet çelik kapı taktırdıktan sonra kapıları kilitlemeli, anahtarları da yutmanız gerekiyor) 
 
 


16 Aralık 2016 Cuma 21:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Hukuk fakültesine ilahiyatçı dekan

Ülke genelinde bulunan 77 hukuk fakültesinin 19’unda dekanların hukukçu olmadığı ortaya çıktı. Bu

Sen nasıl bir Ş....sizsin ki ...

Türkiye'nin Suriye'deki terör unsurlarına yönelik düzenlediği operasyon sosyal medyanın da gündeminde yer

İETT'nin kadın şoför ilanına 540 erkek başvurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Sözcüsü ve belediyenin iştiraklerinden Medya A.Ş. ile Otobüs

Kuleler meme kanseri için 'pembe'ye bürünecek

Galata ve Beyazıt kuleleri, gün geçtikçe daha sık görülen meme kanserine dikkat çekmek amacıyla 14 ve 20 Ekim

Dalton kardeşlerden silah ambargosu

Norveç ve Finlandiya Barış Pınarı harekatı nedeniyle Türkiye'ye silah ambargosu uygulamaya başlayınca Hollanda

Saray'dan flaş harekat açıklaması!

Saray Sözcüsü İbrahim Kalın, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL