TSK Mehmetçik Vakfı

17 Ekim 2018 Çarşamba

Amaç MHP'yi yıkmak

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

 MHP Türkiye'de sergilenmekte olan siyasi entrikaların hedefi haline getirildi. Küfürler, kafatasçılıkla ve ahlaksızlıkla suçlamalar, yatak odalarında gizlice çekilmiş olan mahrem görüntülerle saldırılar, seçimi kazanmak için "her yol mübah" anlayışıyla hareket eden siyasi bir parti lideri, MHP'ye ve MHP liderlerine üstü kapalı biçimde sövmekten geri kalmayan vekil adayları ile genel ahlaka aykırı bu propagandalara alkış tutan seçmen kitleleri. 


Bu yapılanları seçim çalışmaları ile sınırlı tutmak "seçim atmosferinde olur böyle şeyler" demek mümkün değil. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti böylesine kuralsız ve ahlaki değerlerden yoksun bir seçim dönemi yaşamadı. Kısaca söylemek gerekirse,iş, zıvanadan çıktı. Siyasilerin çamur at izi kalsın anlayışı, çamurun içine taş koy sallaki vurunca gebersin anlayışına dönüştü. Ve çamurun içine yerleştirdikleri taşlarıda MHP'ye savurmaya başladılar.

Yandaş, candaş ve gardaş basının saldırıları, köşe yazarı geçinen parti kalemşörlerinin karalamaları ve anket şirketlerinin seçmene verdiği "MHP barajın altında" gazı yetmemiş olacak ki, içinde gizlice çekilmiş görüntülerin bulunduğu kasetler piyasaya sürüldü. Kasetleri piyasaya sürenler, " Devlet Bahçeli, uyarılarımızı dinlemedi, gerçek ülkücülere sırtını dönerek, ahlaksızları partiye doldurdu. Ona ders vermek için kasetleri piyasaya sürmek zorunda kaldık" sözlerini MHP tabanına şılınga etmeye " MHP'ye ahlaksızlar doldu. Sakın oy vermeyesiniz ha.." demeye çalıştılar. 

Yaklaşık bir yıldır var oldukları iddia edilen,ama bir türlü piyasaya çıkartılmayan uygunsuz görüntülerle dolu kasetlerin, genel seçimlere 45-50 gün kala yayına sokulmasında ki amaç, Devlet Bahçeli'yi yıpratmak ve onu devirmek değil, seçmene hedef şaşırtmak. Bahçeli'nin "Ülkücü olduklarını iddia eden bazı internet siteleri, MHP'nin aleyhine çalışıyor. Biz bunların arkasındaki güçleri  ve kimlere hizmet ettiklerini iyi biliyoruz" demesini, hiçkime palavra olarak yorumlamasın. Çünkü Devlet Bahçeli bürokraside yetişmiş, siyaseti, siyasileri ve siyasi entrikaları bilen birisi "Oltayı suya sallandırdım, yakında bir sazan yakalarım" diyebilecek yapıya sahip değil. Afaki konuşmalarla, insanları karalayacağına, belgesiz ve bilgisiz konuşacağına da ihtimal vermiyorum.

Biran içan Devlet Bahçeli'nin yanıldığını, adı geçen internet sitelerinin, MHP'nin içindeki pislikleri temizlemek için, çaba sarfettiğini düşünsekte, MHP'yi yıkmak için adice hazırlanmış bir tezgahın olmadığınıda inkar edemeyiz. Bazı karanlık güç odakları tarafından, kapalı kapılar arkasında planlanarak organize şekilde uygulamaya sokulan bu tezgahlar MHP'ye oy kaybettirirse, ortaya, AKP'nin ekmeğine yağ sürecek iki şık çıkacak. 1. ŞIK, MHP'nin seçim barajını geçememesi, 2. ŞIK MHP'nin mecliste ses getirecek kadar milletvekili çıkaramaması. Bu iki şıktan birinin gerçekleşmesi halinde, AKP anasayı temelinden değiştirecek gücü eline geçirmiş olacak.

İşte bu nedenlerden dolayı, "AKP'liler bu kasetlerle bizim ilgimiz yok" dese de, kaseti yayınlayanlayanlar, hedef şaşırtmak için kendilerine "FARKLI ÜLKÜCÜLER" adını taksa da, siyasi bilinci olan ve ülkücüleri gerçek anlamda tanıyan hiçkimse bu dolmayı yutmaz. 

Çünkü;

1- Türk milliyetçiliğinin siyasi, kültürel ve sosyolojik olarak kurumlaşmış haline ülkücülük, bunu benimseyene de ÜLKÜCÜ denir. Kemikleşmiş bu yapının içinde, ne Farklı Ülkücüler ne de Tarafsız Ülkücüler fraksiyonları bulunur.

2- Yürekten "Ben ülkücüyüm" diyenler "Kol kırılır yen içinde kalır" sözünü ilke edindiğinden, siyasi yapıya zarar verecek davranış biçimlerini, ortalık yerde değil, yapı içinde çözümlemeyi tercih eder.

3- Hiçbir ülkücü, Türkiye'yi federatif bir yapıya dönüştürmek için kapalı kapılar arkasında planlar yapanlarla omuz omuza çalışmaz. Eğer çalışan varsa o Ülkücü değil, olsa olsa TÜRKÜCÜ dür.

Amaç, FARKLI ÜLKÜCÜLER,TARAFSIZ ÜLKÜLER adlarını kullanarak, ülkücü camiayı bölünmüş gibi göstererek, bu yolla  MHP'yi barajın altına itmek, APO'nun affını ve 2012' de uygulamaya konulacak olan federasyon sistemini sorunsuz şekilde uygulamaya sokmaksa, boşuna çabalamayın. Çünkü MHP barajın altında da kalsa, gurup kuracak kadar milletvekili çıkartamasada, bu millet size bunu yaptırmaz. Ne binlerce şehidin kanıyla çizilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırları üzerinde oyun oynatır, nede cumhuriyetin yıkılmasına izin verir.


08 Kasım 2012 Perşembe 22:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

MİT ve Emniyet’e UYAP yetkisi

Komisyonda, güvenlik soruşturmasıyla ilgili maddede değişiklik yapıldı.

Yükselme sınavında Süleymancı torpili

Şırnak Üniversitesi’nde yapılan Görevde Yükselme Sınavı mülakatlarında kimi adaylara tarikat bağı

Kadınlar nafaka almak için mi evleniyor?

Yazılı bir açıklama yapan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı "Son günlerde kamuoyunda mevcut nafaka

Papaz Brunson'ı bırak Hasan Mezarcı'ya bak

Medyanın kendisine yer vermediğini ileri süren Hasan Mezarcı, "Bu ilâhî medya yayınları kıyamete kadar artarak

Devlet krizin farkında değil

Hükümetin yaptığı ‘tasarruf’ açıklamaları bütçeye yansımadı. ‘Mal ve Hizmet Alımları’ için

Örtülü harcama 1.3 milyarı aştı

Örtülü ödenek harcamalarının büyük bölümünün 24 Haziran seçimlerinden önce yapılması dikkat çekti.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL