21 Ocak 2021 Perşembe

Allah size akıl versin

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

Mersin'in Tarsus İlçesinde yaşayan Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın evine gitmek üzere bindiği minibüsün şoförü tarafından katledilmesi ülkeyi ayağı kaldırdı.


Ama bazı yandaş kalemler ve dini kendisine maske edinerek sağa sola saldıran kişiler, toplumun gösterdiği tepkileri başka taraflara çekmeyi tercih ettiler.
 
Yeni şafak yazarı Cemile Bayraktar, Türkiye'de ki suç oranları ile ABD'de işlenen suç oranlarını kıyaslayarak, Özgecan'ın başına gelenlerin 'normal' olduğunu yazdı. 

Ne diyor Cemile Bayraktar;

Müslüman ülke tecavüz... Fırsatçılığa soyunmayın. Amerika'da her iki dakikada bir kadın tecavüze uğruyor.Şimdi çenenizi kapatın.

ABD'nin nüfusu (2014 verileri) yaklaşık 400 milyon, Türkiye'nin ise yaklaşık 75 milyon. ABD değişik milletlerden insanların bir araya gelerek kurduğu karmapolit bir devlet. Yüzlerce değişik kültürün ve dinin bir araya geldiği bir devlette suç oranının yüksek olmasının ana nedeni, toplumun ortak bir kültüre sahip olmaması

Evet Amerika birleşik devletlerinde 2 dakikada bir kadın tecavüze uğruyor. Dakikada bir cinayet işleniyor. Ama Türkiye'deki gibi her gün bir kadın, sevgilisi, kocası yada eski kocası tarafından katledilmiyor.

Cemile Bayrak'tan Nüfusu Türkiye nüfusunun dört katından büyük olan Amerika Birleşik Devletlerini örnek göstererek aklınca kurnazlık edip yandaşlığına tavan yaptırmaya çalışıyor.

Fransa'nın nüfusu 70 milyon, İtalya'nın nüfusu 60 milyon, İngiltere'nin nüfusu 55 milyon, Almanya'nın nüfusu 81 milyon. Bu ülkelerin nüfusu ne ABD gibi bizden çok fazla, nede bizden çok az. Ama nedense bu ülkelerde tecavüz ve cinayet olayları yok denecek kadar az. 

Ama Cemile Bayraktar Türkiye'yi aynı kıta da yer aldığı ülkelerle değilde, binlerce kilometre uzakta, başka bir kıta da ki ülkeyle kıyaslıyor. Yine yatıp kalkıp dua edelim ki Brezilya ile kıyaslamadı.Çünkü Breziya'da tecavüz vakalarına saatin akrebi yetişemiyor

Binnur Günay ise Özgecan'ın canice öldürülmesi hakkında 'kitle eylemleri oluşturmak için seçilmiş bir konu' yazdı. Günay bunu yaparken de Özgecan'ın Alevi olmasını, yanında biber gazı taşımasını ve Selahattin Demirtaş'ın açıklama yapmasını kaynak gösterdi.

Kendisini yazar sanan komple teoristyeni Binnur Günay'da bakın ne yazmış.

Özgecan'ın ailesi Tunceli'den gelmiş. Tuncelili bir Alevi ailenin kızı
Velhasıl Dersimli. Kızı öldürenler Ağrı doğumlu. (iyi ki ikisi de Tuncelili ya da Ağrılı değil. O zaman ağzından çıkanı kulağı duymazdı)

Bir diğer ayrıntı ise kız yanında biber gazı taşıyor. Demek oluyorki bu noktada kızın tepkisini bilenler var. (Sizler gibi lüks semtlerde oturup özel arabalarıyla seyahat edemediklerinden, kendilerini iki ayaklı hayvanlardan korumak için, en ucuz ve en zararsız savunma silahı olan biber gazı taşımak zorundalar. Cebinde tabanca taşısa daha mı iyi olurdu?)

Herhangi bir minibüse binmiyor kız. Oradan bir jandarmanın çevirdiği bir minibüse biniyor. İşin ilginç yanı, işin içinde neden jandarma var? (Kız jandarmanın çevirdiği minibüse binmiyor. Jandarma yok kontrolü sırasında minibüsü çeviriyor.)

Kitle eylemleri oluşturmak için, uygun bir konu seçilmiş gibi görünüyor.Ve olayı hemen Selahattin Demirtaş'ın sahiplenmesi!...oldukça manidar. (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızları ile aile bakanıda Özgecan'ın ailesine taziye ziyaretine gitti. O zaman onların oraya gitmesi ve aileyi sahiplenmesi de oldukça manidar)
 
Kafası yeterince basmayan birisinden bu olayı yorumlaması istense, inanın bu hanımın yazarım edasıyla kullandığı ipe sapa gelmez bu cümlelerin hiçbirini kullanmazdı.
 
1- Özgecan yolcu taşıyan minibüse arkadaşı olan bir kızla beraber biniyor.O kızda yarı yolda inerek Özgecan'ı yalnız bırakıyor. Yazar geçinen zat bu kızdan hiç bahsetmiyor. Yada aklına getirmiyor. Eğer aklına getirmiş olsaydı. O kızcağıza da bir kulp takmaktan geri kalmaz "O kızda bu tezgahın içindeydi" derdi.
 
Yazar geçinen zat "Bu işin içinde neden jandarma var?" diyerek cehaletinin hangi boyutlarda olduğunu ortaya koymuş. Akıllı bir insan bu soruyu gündeme getirmeden önce cinayetin nerede işlendiğini araştırırdı. Ama araştırma gereği duymadan bol keseden sallamış.  Ortalığı kızıştırmak, insanları kamplara bölmek için kafasına göre bir senaryo uydurmaya çalışmış.
 
Niye mi olayın içinde jandarma var. İşte sana jandarmanın olayın içinde bulunma nedeni.
 
2-Jandarmanın genel olarak görev ve sorumluluk alanı; polis görev sahası dışı olup, bu alanlar İl ve İlçe belediye sınırları dışında kalan yerler ile polis teşkilatı bulunmayan yerlerdir. Jandarma bu yerlerde; emniyet ve asayişin sağlanmasından sorumludur. Jandarmanın sorumluluk alanı Türkiye yüz ölçümünün % 92’sini kapsamaktadır.

Diğer bir açıklama ile, Özgecan'ın vahşice katledildiği yer Jandarmanın görev sahasının içi. Eğer bu cinayet polisin görev alanı içinde işlenmiş olsaydı, olaya da jandarma karışsaydı, o zaman "Bu işin içinde neden jandarma var?" diye sorabilir, bizde bu soruya "Kızcağız yerden göğe kadar haklı. Neden polisin görev sahası içinde jandarmanın ne işi var?" diyebilirdik.
 
Kızcağız kafasına göre bir entrika senaryosu tasarlamış. Cinayetin hangi amaç için işlendiğini yazarken olayı biraz daha dramatik hale getirebilir "Katil Paralel yapının elamanı,cemaatin Mersin İmamı" diyebilirdi.ya da "Hukümetin açılım politikalarını sabote etmek için kurulmuş bir tezgah" da diyebilirdi.Gerçi yazdıklarıyla bunu vurgulama çalışmış ama neyse.

Kendisinden on altı yaş küçük bir kadınla evlenerek o kadın sayesinde şöhret basamaklarını hızla tırmanmış olan şarkıcı Nihat Doğan'da başımıza ahlak profesör kesilip twitter de akıllara ziyan bir açıklama yapmış.

Sizde mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın 

Bu açıklamayı ne gerçek bir sanatçı yapar, nede normal akla sahip bir insan. Avrupa'da yer alan bütün ülkelerin temeli laik sisteme dayanıyor. Bu ülkelerde yaşayan kadınların vazgeçilmez giyim eşyası da mini etek. Hatta Avrupa ülkelerinde yaşayan kadınların bir bölümü neredeyse çırılçıplak denecek bir şekilde sokaklarda geziyor. Ama bu şekilde gezdikleri için ne tacize uğrayan kadın var, nede bu şekilde giyindiği için aşağılanan kadın.

Tımarhanede ki deli bile taciz ve tecavüzün ne yönetim sistemiyle, nede dinle ilgisi olmadığını bilir. Asıl nedeni toplumu meydana getiren bireylerin ahlak yapısı ile kadınlara bakış şekli. Sen kadını sadece bir seks objesi olarak görür, bilinç altına bunu yerleştirirsen, sonunda her türlü sapık eylemi gerçekleştirmen de kaçınılmaz olur.

Sizlerde bu kafa yapısı varken,içimizden daha çok, tacizci de çıkar, sübyancı da, bazıları gibi jigolo da. Bu toplum da değil ikiye, üçe, dörde de bölünür beşe de.

Allah bu devleti ve milleti sizin gibi art niyetlilerden korusun

NOT: Nihat Doğan'a bir sorum var.
Yakında Survivor yarışmasına katılacaksın. Bu yarışmada bikinili kızlarda bulunacak. Sen laik bir sistemde yetiştiğin için bu bikinili kızları taciz edecek misin?
 


15 Şubat 2015 Pazar 19:41
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Hiçbir vatandaşımız sokakta kalmasın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerini sokakta geçirmemeleri için korumaya alınan evsiz

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL