21 Ocak 2021 Perşembe

2012 Türkiyesi nasıl olacak?

Bayram Alacatlı

Bayram Alacatlı

E-Posta : Bayramalacatli@hotmail.com

12 Haziran seçimleri yapılmadan bu konuda her kafadan bir ses çıkmaya başladı. AKP tek başına iktidara gelirse, şöyle yaparmışta, böyle yaparmışta, ülke bölünürmüşde, şeriat gelirmişte. Laf laf laf.
 
Henüz seçim yapılmadı. Ama AKP'nin bu seçimden de galip çıkacağı ve iktidar koltuğuna 3. defa oturacağı kesin gibi görünüyor. Esas mesele koltuğa nasıl oturacağı. Yüzde kırkın altında oy alırsa, karşısında güçlü bir muhalefet bulacağından, şuandaki gibi rahat hareket edemeyecektir. Ama yüzde ellinin üzerinde oy alırsa, işte o zaman yandı gülüm keten helva.
 
AKP yüzde ellinin üzerinde oy alırsa ' 2012 yılında, kıyametin kopacağı ve dünyanın yok olacağı konusunda kehanette bulunan Mayalar' ın, bu kehaneti gerçekleşmezse, Türkiye'de çok değişik bir kıyametin kopacağını, taşların yerinden oynayacağını, İslami devlet kimliğine bürüneceğini' düşünenlerin ve bunu açıkça dile getirenlerinde  sayıları da oldukça fazla. Bugün bu düşüncede olanların kafasında tasarladıkları 2012 değişikliklerinin derlemesini sizlerle paylaşıyorum.
  
* 2012 yılında Anayasa tamamen değiştirilecek. Türkiye federatif bir yapıya dönüştürülerek, başkanlık sistemine geçilecek, bu federatif yapının adı da, Anadolu Birleşik Devleti olacak. Türk ismi tamamen yasaklanacak ve kullananlar ağır şekilde ceza görecek.
 
*Atatürk'e ait bütün heykeller kaldırılacak, o heykellerin yerine, Osmanlı Padişahlarına ait heykeller konulacak. Harbiye marşı yerine, mehter marşı çalınacak
  
* Tekke, zaviye ve dergahların çalışması serbest bırakılacak ve daha iyi çalışmaları içinde, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütçesinden gerekli destek sağlanacak
  
* Kılık kıyafet yasası yeniden düzenlenecek, takke, külah, sarık, cübbe, mest, yakasız gömlek serbest bırakılacak, 18 yaşından büyük erkeklere çember sakal mecburiyeti getirilecek. Sakal bırakmayanların kaş ve kirpikleri cımbızla yolunacak.
  
* Yaşadığı İtalya'nın San Remo kentinde öldükten sonra, Suriye'nin başkenti Şam'daki Sülaymaniye Külliyesi'nin bahçesine defnedilen son Osmanlı Padişahı Vahdettin Han'ın cenazesi Türkiye'ye getirilerek Taksim Meydanı'na yaptırılacak olan Anıt Kabir' e defnedilecek.
  
* Film ve dizilerde, öpüşmek, koklaşmak, el ele tutuşmak, diz dize oturmak, banyo yapmak, kadınlara şehvetli şekilde bakmak yada bunu çağrıştıran sözler kullanmak yasaklanacak, senaryo gereği yatağa girmesi gereken, karı koca rolündeki kişilerin günahkar olmaması için, yatağa girmeden önce muta nikahı kıyılacak. Denetimlerin yakından kontrolü içinde film ve dizi setlerinde imam bulundurulacak
  
* "Elhamdülillah ben Müslümanım" diyen herkese, cami girişlerine konulacak turnikelerden geçmeleri için namaz kartı verilecek, bu şekilde cemaatin "Ben namazımı evde kıldım" yalanıyla namazdan kaçması engellenecek, 5 vakit namazın camide cemaatle beraber toplu halde kılınması sağlanacak, uzun süreli mazereti olanlar sağlık kurulundan rapor, bir yada iki günlük mazereti olanlar ise  cami imamından izin alacaklar. Herhangi bir mazeret bildirmeden ve gerekli mercilerden rapor almadan namaza katılmayanlar ise şiddetli şekilde cezalandırılacaklar.
  
* İki şahitle evlen, 10 şahitle boşanamama devri sona erecek, çiftlerin mahkeme kapılarında sürünerek zaman kaybetmemeleri için, aile mahkemeleri kaldırılacak, boşanma işleri mahalle imamı tarafından yapılacak. İmamın karşısında 3 defa "Boş ol" diyen erkek karısını boşamış olacak.
  
* Hastaneler de, doktorlarla beraber nefesi kuvvetli hocalarda görev yapacak, hastalara seçme hakkı tanınacak, isteyen doktora, isteyende hocaya gidecek.  Ayrıca kadınları kadın doktorlar, erkekleri erkek doktorlar muayene edecek
  
* Kesesine güvenen erkeklerin 4 kadına kadar evlenmelerine izin verilecek, resmi nikah mecburiyeti kaldırılacak, iki şahit in huzurunda kıyılacak imam nikahı da, resmi nikah olarak kabul edilecek. 
  
* Alkollü içecekler tamamen yasaklanacak, plajlar kapanacak, metrobüs, traleybüs, tramvay, tren, ve otobüsler ikiye bölünecek kadın ile erkeklere ayrı bölümlerde seyahat etme mecburiyeti getirilecek
  
* Kadınların seçme ve seçilme hakları yeniden düzenlenecek, her mahallede bir kadın derneği açılarak, buralarda oy kullanmaları, seçme ve seçilme haklarına kavuşmaları sağlanacak.
 
* Roman ve araştırma türündeki kitaplar piyasaya sürülmeden önce, din alimleri tarafından sansürden geçirilecek, uygun görülenler yayınlanacak, uygun görülmeyenler ise yakılarak imha edilecek.
 
* Yazılı ve görsel basında devlet başkanı ve kabine üyelerini eleştiren haber ve köşe yazılarına yer verilmeyecek, övücü haber ve köşe yazıları ise sürmanşette 96 punto olarak yayınlanacak. Ayrıca yazılı ve görsel basına ait logoların altında da "Başkanımız çok yaşa" cümlesi yer alacak.
 
Dereyi görmeden paçaları sıvamak istemediğimden, bunların gerçekleşme olasılığı konusunda fikir yürütmüyorum Zaten bu konularda fikir yürüten binlerce insan var... 
 
 


08 Kasım 2012 Perşembe 22:27
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Hiçbir vatandaşımız sokakta kalmasın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerini sokakta geçirmemeleri için korumaya alınan evsiz

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL