20 Eylül 2020 Pazar

YOLCU YOLUNDA GEREK

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Evvelki sayımızda yayınladığım köşe yazımdaki ‘‘ Adayım ’’ başlıklı yazım nedeni ile ‘‘ Hayırlı olsun, başarılar dileriz ’’ temennileri dolu telefonlar ve mesajlar aldım, okurlarım ve takipçilerimden. Hepsine gönül dolusu teşekkürlerimi iletiyorum buradan..!

Belli ki yazımın içeriğini çok iyi anlamış ve o ifadelerimde kendi duygu ve düşüncelerini bulmuşlar… Dünyalarına tercümanlık yapabilmenin ferahlığıyla son derece mutlu olduğumu itiraf etmeliyim!

2001’de, ülkeme ve insanlığa siyaseten hizmet verebilmek adına bir gemiden bilet edinerek yola revan olduydum. O geminin birçok departmanında görevler verildi ben de layıkı ile ifa etmek için olanca gücümle çaba sarfettim. 2009 Genel Yerel Seçimleri’nde belediye meclis üyesi aday adayı olarak aday gösterilmek için bugünlere benzer bir heyecan eşliğinde Aday gösterilme onurunu yaşadım.

Yolcu, idealleri için yolunda gerek elbette. Keza yükümüz iyilik ve güzellikler dolu heybelerden ibaret! Görüyorum ki bu heybelerden taşıyan yolcular da çok kervan yolunda…

Erzincanımıza ve sekiz ilçemize sahip çıkan ve bu ülkenin her karışının sahibi olduğunu göstermeye çalışan hizmet düşkünlerinin varlığını ve çok sayıda olduklarını görmek ayrı bir coşku veriyor gönlüme!

Her birinin seçim bildirgelerine bakıyorum da hepsi seçmenine ve seçici ilgili kurullara naklettikleri ideal ve amaçlarında, birbirlerine benzer, ifadelerde bulunuyorlar.

Ülkemizin seçmen profilinin de hizmet almak için özel beklenti dahilinde hareket ediyor olması, seçici kurulları, daha dikkatli ve aday adayları arasında genel bir uzlaşma aramaları yönüne itiyor.

Yol boyu zorlu şartlarda yürüyen kervan ya da gemiye el ve emek vermiş kadroların bu hizmete talipkar olmaları kaçınılmaz ve haklarıdır elbette. Seçimden seçime kadar geçen zamanda gemiyi boş ve bakımsız bırakmayan emektarlar, hizmette yetki sahibi olmak beklentisindeler.  Seçmen ile her daim yüzyüze olan ve temsil edecekleri şehirleri -ilçeleri her yapısı ile bilen ve oralarda yaşayan halk tarafından tanınan tayfalar muhakkak dikkate alınmalıdır.

Başarıyla hazırlanmış seçim ortamına hiçbir katkı sunmamış kimselerin, iddia o ki, birtakım ilişkiler marifeti ile seçici kurulları etkileyerek aday gösterilmeleri, yol şartlarında yaşanabilecek sıkıntılara sıkıntılar katacaktır!

Şimdi yine ilk paragrafa döneyim.

Yolumda yol almışken arkada bıraktığım hatıralara şöyle bir göz gezdirdiğimde, yüreğimi sıkan bir olumsuzluk göremediğimi not ediyorum. Dahası, birçok ortamda paylaştığım görüşlerim ve çalışmalarımı takip eden dostlarım ve arkadaşlarımı temsilen, Bursa’dan Bahçelievler’e gönlünü uzatarak yolculuğuma katkı sunan hemşehrim Hülya Ovalıoğlu’nun, yakınları ile yürüttüğü telefon trafiğini teşekkürle karşılıyor ve tüm gönüldaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum.

Yol boyu rastlaştıklarımda bir beklenti oluşturduğumu hissediyor ve yolculuk gerek diyerek, taşıdığım heybelerin, sahiplerine ulaşması için kendime ‘‘ gayret ‘’ diye sesleniyorum..!

İdealleri diri tutan ve besleyen gıda, doğal şartlardan temin edilmedikçe, toplumsal yapıya sağlıklı bir işleyiş kazandırılamayacağı gerçeğini hatırlatarak, suni oluşum, katkı ve katılımlar da hizmet ehlinin ekip çalışmaları sonucu yapabileceği işleri pek hayra ulaştıramaz..!

Ülke ve milletçe yakalanmış gelişme ve iyileşme sürecini, yeni heves ve ideal sahipleri ile sürdürmek ve geçmiş yakın zamanı taçlandıran mahir büyüklerimizin tecrübelerini daima yola harç yaparak devam ettirmek gerektir artık...!

Durmak dinlenmek için zaman bulunamadığı için yetişmiş ehil kadroları devreye alarak nefeslenmeyi tercih etmeli ama her zaman süreç dahilinde kalınmalıdır.

Şimdilerde, yaşanmış geçmişinden çok çok farklı olan ülkemizin, geleceğinin de bu günlerden çok daha iyice olması için gönüllülerce taşınan heybeler yerli yerine ulaşmalıdır diyor;

İnsanlık tarihine çok önemli olaylarla rehber olan ve manevi atmosferi içinde bulunduğumuz Muharrem Ayı, İslam Alemi ve insanlık adına yeni ve hayırlı gelişmelere vesile olsun diliyorum.

acobanoglu@erzincangazetesi.com.tr

aydincobanoglu@hotmail.com


06 Kasım 2013 Çarşamba 08:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Şeffaf panel uygulaması genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı şeffaf panel uygulaması taksi, dolmuş ve

İmamoğlu'ndan 'İstanbul'da eğitime tam destek'

İBB, eğitime verdiği desteği yaygınlaştırıyor. Üniversitelilerin yanı sıra gereksinimi olan ilk, orta ve

Selman Öğüt'e kapak gibi söz

Saadet Partili Ali Aktaş, kendisini FETÖ'cü olmakla suçlayan Selman Öğüt'e, "Ana rahmine düşüren meniyi

Askıda fatura Avrupa'da iyi uygulama örneği​

İBB’nin COVID-19 salgını döneminde yaşama geçirdiği ve büyük ilgi gören ‘Askıda Fatura’ uygulaması

Dertleri Salda'yı koruma değil, kullanma

Salda Özel Çevre Koruma Bölgesiyle ilgili hazırlanan imar planlarıyla ilgili açıklamada bulunan CHP Doğa

Yeni komplo peşinde koşanlar var

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş, yerel seçim öncesinde hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL