12 Aralık 2019 Perşembe

YETER ARTIK..! (EDİ BESE)

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Doğu ve Güneydoğumuzdaki 12 ilimizin önde gelen 120 aşiretinin liderleri, hassasiyet gösterip bütün tabuları yıkarak bir araya geldiler… Bölgelerimizin ve ülkemizin meşgul edildiği konuları eni konu görüştüler ve sonuç olarak pkk’ya ‘‘ ARTIK YETER ( Edi bese ) ’’ diye acil çağrıda bulundular.!

Aynı duyarlılıkla, Batman İlimizin köklü bir aşiretinin mensubu olan İş Kadını Perinaz Yaman sesini yükseltti ve pkk’ya, anlamını yitiren silahlı çatışmayı durdurmasını, kamuoyuna da açık bir mektupla duyurdu..!

Değerli okurlarım; ben de, bu mektup mahiyetindeki haykırışı, kendisinden olmayan herkesi hedef alan terör guruplarına karşı çıkan bu sesi, köşeme taşıyarak devam ettirmek istedim..!

Teker teker kaybediyoruz yeniden…

55 bin insanımızı kaybettik, son otuz yılda yüz bine yakın insanımız sakat, milyonlarca insanımız yoksulluk içinde göç etmek durumunda kaldı. Bunlar yetmedi mi bizlere, sizlere… Daha ne kadar acı çekeceğiz daha ne kadar 16-20 yaşlarındaki evlatlarımızı toprağa vereceğiz?

Yoksa onlar sizin evlatlarınız olmadığı için mi şiddet dışında bir arayışa izin vermiyorsunuz…

Dünün devleti diyordunuz inkâr, asimilasyon ve katliam yapıyor, bize siyaset yapma imkânı bırakmıyor. Demokratik haklarımızı kullandırmıyor diyordunuz, ya şimdi..?

Elinizi vicdanınıza koyun. Daha dün 6 milyon oy aldınız. 80 milletvekili kazandınız, o aşılmaz dediğiniz yüzde 10 barajını aştınız. Türkiye'nin her yerinden insanlar size oy verdi hem de sizinle müzakere eden bir lidere düşmanlık stratejisi uygulamanıza rağmen…

Bugün iktidarın hataları yanlışları… diyorsunuz…

Peki siz neden doğrusunu yapmıyorsunuz? Neden aklınıza şiddet dışında hiçbir şey gelmiyor? Neden siyaset yapıyorsunuz? Neden meclistesiniz? Neden belediyelerdesiniz? Neden siyasi parti kurdunuz? Sorunlarımıza siyaset ile değil şiddet üzerinden çözüm arayacaktınız ise sizin dünün devletinden ne farkınız var?

Onlar da dün insanların enselerine kurşun sıkıyorlardı, şimdi siz insanları enselerinden vuruyorsunuz. Onlar ev yakıyordu, şimdi siz yoksulların araçlarını iş yerlerini ekmek teknelerini yakıyorsunuz. Onlar dün ' herkes Türk'tür ' diyorlardı, bugün siz ' Herkes pkk'lıdır ' diyorsunuz.

Sizin Kürtlere, bizlere, bu topraklarda yaşayanlara huzurlu bir gelecek vaat etmeniz gerekirken bugün yine insanlarımız, sizin, bir ucube olan o devrimci halk savaşınız yüzünden tekrar göç etmeye başlıyor. Bu mu bize sunduğunuz özgürce yaşam söyler misiniz..?

Hiç mi etrafınızda gerçek dostunuz yok? Demiyorlar mı size, daha bir ay önceden hem dünyada hem de Türkiye'de herkes sizi terörizm tanımından çıkarmaya çalışıyordu. Ya şimdi, tekrar bir terör örgütü olarak gerek, ABD gerekse de AB ülkelerinde görülmeye başlandınız. Bu mu doğru strateji..?

ABD yönetimi sizin bu kör şiddet politikanız nedeniyle pyd'yi bile taktik ilişki kurulan bir örgüt gibi görüyor… onu bile harcadınız…

Kabul edin, en ilkel strateji hatasını yaptınız… Etrafınızda tek bir dost bırakmadınız… Tabii İran ve Suriye hariç… Onlar da asla Kürt dostu olmayan iki zalim devlet.!

Bu kadar mı bir körlüğe kapıldınız sizden tek bir şey istendi, tek bir şey; "Türkiye'ye karşı silah kullanmaktan vazgeçin!" Bir cümle, hepsi bu…

Türkiye'nin Kürtlerle bir düşmanlığı yok. Bunu Peşmergeleri eğitmesinden ve Kobani'ye ağır silahları sokmasından biliyorsunuz.!

Hatta 6-8 Ekim gibi vahşi saldırınız sonucu 53 insanımızı katlettiğinizde geçmiş devlet gibi yapmadı… Öcalan aracılığıyla saldırıları durdurmanızı istedi… Eğer dünün devleti olsaydı o gün taş üstünde taş bırakmazdı… Bunu en iyi sizin bilmeniz gerekiyor… Neden bilmezlikten geliyorsunuz.?

O kibriniz sizi kör etmiş..! Edi bese…

Hepimize ve kendinize daha fazla acı yaşatmadan Türkiye'ye karşı silah kullanmaktan vazgeçin. Siyasi gücünüz bunu yapabilecek durumdadır..!

İslam ve Osmanlı Coğrafyası’nın özgünlüğü ve selameti için… Bence de… Edi bese…

Aydın ÇOBANOĞLU – 02.09.201521 Eylül 2015 Pazartesi 13:07
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Öğretmen ücretlerini ödememek için bahane

Doğa Koleji'nde maaşını alamayan öğretmenler için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili

Gökçek’in terapistinin maaşı belediyeden

Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki Anket A.Ş'ye manuel terapist olarak alınan

İBB kamuda bir ilke imza atıyor

İBB, bağlı kuruluşları, iştirak şirketleri ve tüm kademelerde geçerli olmak üzere çalışanları için İBB

Milyonluk ihaleler AKP'li vekilin eşine verilmiş!

Gökçek’in yoksullara yardım için açtığı milyonluk ihaleler hep AKP’li vekilin eşine verilmiş.

İBB'de zabıta alımlarında akrabalara kadro kıyağı!

İBB, 23 Kasım’da Zabıta Memurluğu sınav sonuçlarını açıklamıştı. Resmi internet sitesinde yayınlanan

Rabia Naz ölümü çelişki yumağı

Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için kurulan Meclis komisyonunda

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL