17 Temmuz 2019 Çarşamba

Yazımı kışa çevirme..!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

 Türkiyemiz özelinde, tüm şer ittifaklar, 2013 Mayıs’ından beri birçok denemeler yaptılar… İçimizdeki ihanet sevdalıları aracılığı ile en kesif planlarını uyguladılar..!

Ardı ardına yaşadığımız seçim arifelerini en uygun ortamlar olarak görüp, her türlü yalan ve iftirayı hiiiç sıkılmadan, tüm insanlığın gözleri önünde ahlaksızca yazdılar, çizdiler, konuşabildiler..!

Olmadı, 2014 Temmuz’undan itibaren de yedi düvel bir araya geldi, doğu ve güneydoğumuzda bölme operasyonuna giriştiler…

Birçok isim altında İran, Irak, Suriye ve Türkiye’de oluşturdukları terör örgütlerini tüm silah ve lojistik altyapı ile donatmış ve bölgede kendilerine serbest bölge oluşturma gayretine girmişlerdir.!

Ne garip ki kandırılmış ve ölüme sürüklenmiş piyon askerler o bölgelerimizin insanlarından tedarik edilmiş… Tarih boyunca insanlığı sömürerek hayat bulmuş hristiyan devletler, Müslüman mahallelerinde lavrens taktiğini yine uygulamış, ne yazık ki bir nebze de olsa başarı sağlamış, Irak ve Suriye’de devlet düzenlerini yıkabilmiş ama TÜRKİYE’nin itirazını kıramamış dünyaya rezil olmuşlardır..!

Avrupa, Rusya, Amerika gibi sömürü kaynaklı ekonomiler, dünya insanlığının küçük küçük yaptırımları nedeni ile krizler yaşamakta ve büyük felâketler yaşamaktan çok korkmaktalar…

Kendi felâketlerini önlemek için ikinci-üçüncü dünya ülkelerini sömürme zaruretinde hissetmekteler kendilerini… Bunu kendilerine HAK görüyor ve insanlığın vicdanına hançer saplamaktan utanmamaktadırlar…

Irak’tan ve özellikle Suriye’den akın akın ülkemize sığınan milyonlarca insanın, boşalttıkları toprakları kolayca işgal ederek ya da ettirerek asıl pis niyetlerini alenen gösterdiler, göstermeye devam etmekteler.!

Türkiyemizde gezi zekâlılarla başlattıkları kalkışmayı, günlerdir sürdürdükleri canlı yayınlarla, büyük bir başarı olarak gösterme yöntemi ile beyinler üzerinde ne kadar etkili olduklarını ispatlamaya çalıştılar…

Birçok ekonomik alternatiflerini de aynı zamanda ülkemizde devreye soktular… Dolar ve Eurolarını TÜRK LİRASI karşısında tavan tavan yaptırdılar, İstanbul Borsamızdaki çöküşü sağlayarak tüm şirketlerimizin dünya nezdindeki değerlerini düşürerek ticari faaliyetlerini engellemek istediler…

Netice alamayınca, 2014 yılının sonlarında 17-25 Aralık darbesini hayata geçirdiler… Bu darbenin kahramanları yine kendi en iyi yetişmiş-okumuş yazmış, rütbeler-makamlar almış insanlarımız, sözümona yöneticilerimiz idi… Çok ama çok utanmıştım bu garabetten..!

2015 Haziran seçimlerindeki koalisyon sonuçlu sonuçlardan çok büyük fırsat buldular ve Temmuz ayında terör eylemlerini sahneye sürdüler… Aracılık yapanlar yine ülke insanımızdı… Hristiyan aklının ve kurnazlığının DEVLET vaadine inanmışlar, onların silahlarını ASKERİMİZE doğrultmuşlardı.!

Ama İKİBİN YILLIK ASİL BİR MAZÎ’ye sahip YÜCE TÜRK MİLLETİ 01 Kasım’da kararını verdi. Topyekün bir duruş sergileyerek, tüm kahpe planları çökertti.!

İşte şimdilerde görüyor ve izliyoruz ki dünya tarihinde böylesi büyük saldırılara maruz kalan tek ülke TÜRKİYE ve tek millet TÜRK MİLLETİ olmasına rağmen, tüm gelişen ve gelişmekte olana ülkeler içinde en büyük kalkınma hamlelerini yapabilmişiz ve büyüme rekoru kırmışız…

Enflasyonda kazanımlar sağlamış, merkez bankamızın elini rahatlatacak konuma gelebilmiş, dünyadaki mazlumlara ve muhtaçlara yardıma koşmaya devam etmiş, iç muhalefetimizin tüm aymazlıklarına rağmen siyaseti güçlendirmiş ve MİLLET İRADESİ’ne sahip çıkmış, tüm Türkiye sathında altyapı üst yapı yatırımlarını daima sürdürebilmişiz.!

Sağlık, eğitim, askeri, nükleer, hidroelektirik, tarım, inşaat, bankacılık, turizm, havacılık, denizcilik, uzay, otomotiv, tekstil, kimya, elektronik, haberleşme, madencilik sanayilerinde başdöndürücü bir arge destekli yatırım ve teknolojik yenilenmeye gidebilmişiz.!

Misafir kabul etmeyen sözümona medeni ve gelişmiş Avrupa’nın imdadına koşup, insanlıktan nasipsizliklerini tüm dünyaya gösterebilmişiz.!

Şimdi yaz aylarındayız ve tüm coğrafyamızda bir sükût ve düzeltme çabaları var…

Yazımızı kışa çevirmez ve çevirtmezsek güneydoğumuzdaki hendeklerden yepyeni şehirler kuracağız.! TÜRKİYE olarak, Suriye ve Irak’ta devletleşme ve şehirleşmeye yardımcı olacağız.! Gelinen dünya medeniyet seviyesine uygun ve geleceğimizi şekillendirecek ANAYASAMIZI yapacağız.!

Nazar etme ne olur, çalış, senin de olur..!

Aydın Çobanoğlu/05.04.2016 Salı


13 Nisan 2016 Çarşamba 08:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

CNN Türk'e sert tepki

CHP Parti Meclis üyesi Gökhan Günaydın, CNN Türk canlı yayınında kendisini hedef alan sözlere yanıt vermek

CHP-İyi Parti iki sene sonra...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği destekle bilinen yazar Ömer Turan, erken seçime ilişkin dikkat çeken

Evlad-ı Fatihan'a hakaret etmek AKP....

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP'li ilçe yöneticisinin Balkan

İmamoğlu'nu ilk kutlayan SP adayı oldu

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyareti ilginç anlara sahne oldu.

Her evde üniversiteli bir işsiz var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, tarım dışı işsizliğin yüzde 16 olduğunu, her 4 gençten birinin

'Örgütten kurtarın, imam peşini bırakmıyor'

Üsteğmen oğlunun 15 Temmuz sonrası örgütten ayrılmak istediğini, ancak sorumlu imamın peşini

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL