25 Ağustos 2019 Pazar

Müstevli ne demektir?

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

 Köşemdeki yazılarımı dikkatle takip eden okurlarım bilirler ki birçok yazımda MÜSTEVLİ kelimesini özellikle kullanmış ve ülkemizde, bu kelimenin anlamına hizmet eden kesimleri ifşâ etmeye çalışmışımdır.!

 

Peki TÜRKÇE SÖZLÜK anlamı nedir, beraber irdeleyelim isterim.;

“Kısa zamanda çevredeki insan, hayvan veya bitkilerin büyük bir bölümüne bulaşan…

Bir hastalığın veya başka bir durumun yaygınlaşması ve birçok kimseye birden bulaşması…Bir şeyin bir yere girip her yanı kaplaması… Belli bir hareketin, davranışın, sözün toplumda yaygınlaşması…”

 

Bu kadar tehlikeli virüsün uygulanması için iç hücrelerden destekçi ya da destekçileri olması gerekir. Taaa Fransız İhtilâli (1789-1799) ile mutlak monarşinin devrilip, yerine, sosyal değişim ve eşit şartlarda yaşam dengelerinin sağlanması adına Cumhuriyet’in kurulması safahatından başlayan ve zamanla Siyonist=Emperyalist neticelere varan gidîşat, kötü niyetli çabalara yol açmış, özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nu hedef alan haçlı ruhuna ilham olmuş, içimizden hizmetçi hücreler edinmelerini kolaylaştırmıştır…

 

Müstevli anlayış, kahpelik yapmaya meyilli iç ve dış kişi ve kesimleri taşıyıcı virüs olarak kullanmış, özellikle Cennet Mekân Abdûlhamit Han döneminde en çetin ve en kapsamlı tatbîkatlar yapmış ve çok zorlansalar da emellerine kavuşmuş, yüz yıldır kanlarını emdikleri kesimler-devletler kurabilmişlerdir…

 

İşte şimdilerde de hristiyan âlemi yine avrupa’da, amerika’da, rusya’da sosyal ve ekonomik çıkmaza düşmüş, çöküntüden kurtulmak için çareler aramaktadırlar… 1789 evvelindeki felâketleri yaşamakla karşıkarşıya kaldıkları çok âşikârken, ayan beyan gelen felaketi bastırmak için tekrar ÇEŞİTLİ COĞRAFYALARDAKİ İÇ ve DIŞ UŞAKLARINI kullanmayı çare olarak görmüşlerdir…

 

Demem o ki, ikinci dünya ülkelerinin imkânlarını yeni sömürü alanları ilân ettiler. Kendileri korkak oldukları için, o ülkeleri, içlerinden ele geçirdikleri kişi, kurum ve kesimler marifeti ile ilhâk edecekler..!

 

Ülkemize yönelik çabalarını da HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDE oluşan siyasi boşluktan faydalanarak başlattılar… Çok şükür ki ASİL TÜRK MİLLETİ tuzağı KASIM 2015 SEÇİMLERİ ile çökertti..!

 

İşin garip tarafı, özellikle ülkemizdeki MÜSTEVLİ UŞAKLARI hep kendilerini AYDIN, MEDENİ, İLERİCİ, SOSYALİST, VATAN SEVER, BAYRAK SEVER  ve ATATÜRKÇÜ tanımlayan kesimlerden… Oysa ne kadar da kompleks, hazımsız ve acz içindeylermiş, şimdilerde daha iyi görebiliyoruz…

 

Şimdi şu nasihat ve vasiyeti tüm yüreğimle höykürmeliyim..!

 

Ey Türk Gençliği.!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbâlinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbâlde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin.!

Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir…

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.

Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr’ü zarûret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.!

Ey Türk İstikbâli’nin evlâdı!

İşte, bu ahvâl ve şerâit içinde dahî, vazîfen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!  Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk - 20 Ekim 1927

 

Tüm dünya MÜSTEVLİLERİN üçkâğıtçılığını ve kahpeliğini alenen görmektedir… Görüp te başını kuma gömenler kendi kıyametlerini hızlandıracaktır…Tüm kahpeliklere karşı duran milletler ve devletler ise aslında müstevlilerin ve uşaklarının ne kadar basit ve korkak olduklarına şahit olacaktır..!

 

Zaman bu zamandır… İç ve dış mikroplarla mücadelemiz 2023’e kadar sürecektir…

 

Aydın ÇOBANOĞLU/03.03.2016 - Erzincan Barış Gazetesi


09 Mart 2016 Çarşamba 18:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Veterinerden başhekim icat ettiler

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin 3 yıllık başhekimi Yakup Baykuş izne

Korkutan 'İdlib' uyarısı

İdlib'de sıkışan grubun içinde fazlaca terörist olduğuna dikkat çeken CHP'li Toprak, "Masum bir göç olarak

RTÜK'ün gözleri şiddete kapalı

RTÜK İletişim Merkezi verilerine göre ocak ayından bugüne kadar ekrandaki “şiddet” nedeniyle izleyicilerden

O dernek başkanı için suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Boşanmış

Sinop'tan Batum'a makam aracı ile gitti

Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun’un, Gürcistan’daki turizm ve sağlık fuarına katılmak için

Bir ümit rüzgarı estirmeye geliyoruz

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu kuracağı yeni partinin sinyallerini Sakarya’da verdi. “Bir ümit rüzgarı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL