22 Ekim 2020 Perşembe

KAHROLDUK..!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

İnsanlık adeta ölü…

Bana değmeyen yılan bin yaşasın misali, herkes kendi imkanlarına sarılmış, böylece gelecekte huzurlu olacağını düşünerek yaşamaya gayret ediyorlar…

Kimse adaletsizliğe, haksızlığa, despota, terbiyesize, ahlaksıza, gammaza, hırsıza, arsıza ses etmiyor… Sesi çıkanların da başına neler geleceğini merak ediyor, tükenmiş insanlar…

Yıllardır, hem de mübarek ay ve günlerimizde, güneyimizdeki bir haylaz, insan kanı içmeyi ibadet eyliyor kendine ve dünya o haylaza haddini bildiremiyor…

Hem de medeniyetten, insan haklarından, demokrasiden, ilimden, teknolojiden, silah gücünden, büyük devlet oluşundan övünç duyanlar bunlar haaa…

Bir de bizim bir platform var hani; ağaç sevgisi, özgürlük, halkların eşitliği, avrupa uşaklığı, laiklik, demokrasi diye çığıran… Onların da sesi soluğu çıkmaz oldu, merak içindeyim doğrusu… Yoksa hepsi para ile tahvil edilmiş, ihale ile alınmış kalpazanlıklar mıydı..?

Doğu Türkistan, Mianmar, Mısır, Suriye, Irak, Filistin-Gazze ve Arakan milletleri insan değiller mi yoksa..! Eyyy İslam Alemi, neyin ibadetindesiniz, vicdanlarınız rahat mı yeyip içtikleriniden?

Yakın zaman sonra bu imtihandan geçemeyip, devran tersine dönmesin..! Mazallah..!

Gözlerimizin önünde cereyan eden bu pervasızlıklara müdahale edemeyişimizi, tam tersine bir düşünelim mi? Düşünmek istemiyorsunuz biliyorum. Korkunç değil mi?
Bütün rahatınızı ve elde ettiğinizi zannettiğiniz maddi imkanlarınızı, alakasız birileri gelip gaspedecek ve karşı duramayacaksınız, bu acizliğinizi de dünya fanisi seyreyleyecek...!

Tek dişli canavarlar, medeniyet diye süslü ve havalı hayatlara kandırdıkları ve böylece uyuttukları insanlardan boşalan imkanları, kendi istikballeri için dolduruyorlar. Hem de kendilerinden başkalarına yaşam şansı tanımaksızın… Eeee ne de olsa dünyada yedimilyar insan türedi ve gelecek çok büyük tehlikeler içeriyor… Şimdiden sığınaklarını kendilerine göre ayarlıyorlar ki büyük bir felaket sonrası dünya kendilerine kalsın vesselam..!

Mübarek Ramazan Ayı içinde bu kaçıncıdır Gazze’ye bombalar yağdırılıyor, çocuklar ve kadınlar çığlıklar içinde can veriyor? Bu hadsizlik ve cesareti nasıl sergiliyor israil… Çünkü insani tüm özellik ve duyguları esir almış… Dünya düzenini her anlamda yönlendirir hale gelmiş ki en büyük güç odakları dahi, işlenen bu vahşete seyirci kalmaktalar…

İçten içe KAHROLAN birilerimiz ve vicdanlarımız var, var elbette ama anlaşmazlıkları adam gibi çözmeye gayret etmekte… Çünkü yaratılanı yaratana, hürmette kusur işlememeyi yeğlemekte ! İnsanlık vicdanını köreltmemeye, bin yıllık asil tarihinde olduğu gibi, özen göstermekte!

Fakat dikkatimi çeken ve bir an için sızısını beynimde hissettiğim sorularım var..!

Nasıl oluyor da Kızılhaç ve bu nevi güya insani yardım örgütleri hemencecik orada tam teşekküllü konuşlanabiliyor..?
Acaba organ nakli için donör mü arıyorlar israil mermilerinden nasiplenerek?
Yoksa o bölgede yaşayan insanlarda her bünyeye uygun organ dokusu mu var ..?
Birleşmiş Milletler ve Nato benzeri iki yüzlü insan hakları örgütleri böylesi vahşice bir havuza ortaklar mı yoksa..?
Ya da Osmanlı Hilafeti’nin doğdu doğacak olmasından mı ürktüler, günahlarının çokluğundan ötürü..?
Acaba sürekli baskı ve korku altında sürekli sindirme harekatı mı yapmak istiyorlar, yarin öbürgün yetişen yeni nesil çok acı bir intikam alabilir korkusuyla..?

Siyaset ve çıkarlar ikiz kardeşliğine kurban giden veya gidecek olan bu coğrafya Osmanlı bakisidir arkadaşlar.! Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her siyasi figürü bu gerçeğe göre ortaya çıkmalıdır. Katliamlarla medeniyet kurmuş haramzadelere biat etmeksizin sağlam bir duruş sergilenmelidir.!

Ve bu ülke hiç kimsenin tatil ya da keyif yeri değildir. Dünya tarihi bu coğrafyada yazılmıştır. Arsız ve hırsızların oluşturduğu sahtekar piyasada satışı engellenmelidir..!
Tarihi kara kandan ibaret olan şimdiki güya modern devletler tabii ki kurdukları vahşet düzenlerini koruma çabasıyla yakıp yıkacaklar.

Fakat Yüce Türk Milleti insanlığın umudu olduğunu çok iyi bilmeli, satılık siyasi eylem ve tutumlardan medet umulmamalıdır. Zira sahte medeniyetlerin sonu, aldıkları ah’lar derecesinde, çok yakındır ve ülkemizdeki işbirlikçilerini de kendileri ile birlikte yok edecektir.

Kahrolan yüreklerimizin ferahlayacağı günler de vardır ve yakındır elbet..!


Aydın ÇOBANOĞLU

www.erzincangazetesi.com.tr

aydincobanoglu@hotmail.com


26 Temmuz 2014 Cumartesi 14:38
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı 2021 yılı bütçesini sundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe

İmamoğlu'ndan 'yeni taksi' sorusuna yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, “İBB’nin yeni taksi uygulamasına yönelik Taksiciler Esnaf

AKP'li vekiller çileden çıktı !

CHP Milletvekili Veli Ağbaba meclis genel kurulunda yaptığı konuşma ile Türkiye'nin ekonomik boyutlarını

HDP, legalite ile illegalite arasında durmaktan vazgeçmeli

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Biz Türkiye'yiz Tayyip Erdoğan sen kimsin?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baş, askıda ekmek kampanyasına

Sarayın demiryolu politikası raydan çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Türkiye

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL