02 Temmuz 2020 Perşembe

HAYATI ERZİNCAN

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Erzincanımızın, tebessümü eksik olmayan yüzü O...

En sıkıntılı anlarında bile asık suratını görememişizdir diyebilirim rahatlıkla..

Çok uzun yıllardır takip ettiğim çalışkan ve sosyal bir insan Şerafettin ULUTÜRK.

 

Yanlışa anında müdahale edebilen, güzel olan herşeyi alkışa boğan, kendisine yapılan eleştirilerden asla huzursuz olmayan, konuşacağı bir şey varsa açık seçik dillendirebilen, kişiliğini ve kimliğini asla bozmayan, Erzincan ile ilgili her ne gelişme varsa nasıl katkıda bulunabilirim diye kafa yoran, kompleks ve ego çelişkilerine hiç ama hiç düşmeyen tertemiz Erzincanlı O...

 

Yıllardır takip ettiğim, sosyal faaliyet ve yapılarımıza yön veren, değerlerimizi neredeyse evrenselleştiren kıymetli kimlikleri zaman zaman konu edinmeye karar verdim...

Bu çerçevede yer alan çok ama çok sayıdaki Erzincanlı engin gönüllüleri liste yaptım. Sonra küçük küçük kâğıtlara isimlerini yazdım ve bir torba içinden kura çektim. Şerafettin ULUTÜRK çıktı.

Sadece siz nerden gelir nereye gidersiniz dedim ve dinlemeye koyuldum...

 

Şöyle dedi;

'' Erzincan Kemah Muratboynu Köyün'de 01.10.1955 yılında doğdum. İlk okulu köyümde okuyup, devamındaki tahsil hayatım için İstanbul'a geldim. Gedikpaşa Ortaokulu'nu başarıyla bitirdikten sonra babama destek için baba mesleği kahveciliğe başladım.

Gençlik yıllarım Kadırga'da geçti. Kadırgaspor'da futbola başladım. Semt takımında oynadım ve takım kaptanlığı yaptım. Kadırga'da kaptan olarak tanındım ve hitap gördüm. Sultanahmet Ticaret Akademisi Muhasabe Bölümü'ne gittim. Muhasebecilik belgesi aldım. Askere gittim. İsparta'dan sonra İzmit İnzibat Merkezin'de yazıcı olarak görev yaptım. Askerlikten sonra iş hayatına Demir ticareti yaparak atıldım.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası başlatıldı derneğimiz yönetimlerince... 2 yıl süresince komşu köylerin takımlarında misafir oyuncu olarak oynadıktan sonra Muratboynu Derneğimize Başkan olarak seçildim ve takımımızı Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nda gördük. Takımda futbol hayatıma yeniden takım kaptanı olarak başladım. Futbol oynamayı bıraktıkdan sonra takım antrenörü, ondan sonra takım başkanı sonra Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanlığı'na geldim.

Kemah Resmi Derneği kurulduktan sonra Dernek Başkanı olarak 14 yıl görev yaptım. Dönemimde, yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte muhteşem işler yaptık Kemahımız adına...

Terörle sorunlar olduğundan köyler boşalıyordu. Rahmetli Valimiz Recep YAZICI ve Kaymakamımızla görüşerek turnuvanın yarı finallerini Erzincan Kemah'a taşıdık. Festivaller yaparak gençlerin Kemahımızı tanımasına ve köylerine yatırımlar götürmelerine sebep olduk.

Kemah Derneği çatısı altında hemşehrilerimizin de yoğun ilgileri ile güzel etkinlikler ve programlar yaparak derneğimizi üst düzeye çıkardık. Bu yıllar içerisinde Erzincan Sanayici İş Adamlar Dernek Yönetimi'nde 4 dönem görev yaptım. Ekev'in kuruluşunda bulundum.

Siyasi hayatımda etkin üst düzeyde görevler aldım. En önemli ve etkin olduğum yıllar Sayın Yıldırım AKBULUT ve Recep Tayyip ERDOĞAN yıllarıydı. Kemahımıza yem fabrikası, Kemah Hastanesi, Tazelim Tesisleri gibi tüm kuruluşlarda aktif görev aldım.

Köyümün 30 yıllık dernek yönetimlerimizde, derneğe 7 katlı dernek binası, köyümüzde köy odası,alt yapı, yayla yolları, içme suları gibi önemli icraatlar başlangıç dönemi icraatlarımızdır. Derneğimizin aktivite alanlarını hemşehrilerimizden gelen talepler üzerine çeşitlendirdik.

İstanbul ve köyümüzde kır geceleri iftar yemekleri,bayramlaşma programları, yardım işleri ve okuyan öğrencilerimize burs çalışmalarımızı, dernek çalışma takvimlerinde, bu günlere kadar hiç ara vermeden yapmaya özen gösterdik. Erzincan ilçeleri ve köyleriyle devamlı istişare içinde olup etkinliklerine, her türlü icraatlarına katkı sağladık.

Şu anda 3 dönem Üsküdar Bulgurlu Muhtar Vekili olarak görev yapmaktayım. Muratboynu Dernek Başkanı olarak ta hizmetlere devam etmekteyim. Hiçbir hemşehrimle zerre kadar dahi bir sorunum, dargınlığım, kırgınlığım yok şükür.

3 kızım var evliler. Torunlarımla, kızlarımla, damatlarımla birlikte, çok şükür mutlu bir hayatıma devam ediyorum.''

Ben de uzun uza bir ömrü köşe yazısı çerçevesine böyle özetledim...

Başarılarının devamını, sağlık ve sıhhatini niyaz ediyorum Sayın ULUTÜRK'ün

Aydın ÇOBANOĞLU

Erzincan Barış Gazetesi/Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


11 Haziran 2019 Salı 12:20
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Er ya da geç bu katliamların hesabı sorulacaktır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2

Türkiye 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana Formatında Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi’nde yaptığı konuşmada,

Gül'den 'çoklu baro' ve 'FETÖ' yanıtı

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP'nin Meclis'e sunduğu, baroların yapısını ve seçim sistemini

Gölbaşı Belediyesi Atatürk'ün projesini hayata geçiriyor

Atatürk'ün ölmeden önce 1937 yılında tasarladığı Türkiye'yi temelden kalkındırmayı amaçlamış 'İdeal

TİP seçimlere girebilecek mi?

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis'te haftalık basın

Niteliksiz eğitim için niteliksiz de rektör

Meclis genel kurulunda gündem dışı konuşan İyi Parti Gurup Başkanvekili Lütfü Türkkan " Kırk yıldır

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL