20 Ekim 2020 Salı

HAYASIZ O Y U N . . !

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

 Ülkemiz bir seçim ortamında…

Aday  parti ve kişilerin elbette böylesi muazzam ülkeyi yönetmek gibi masum arzuları olacaktır.! Fakat ne yazık ki her seçim arifesinde akıllara durgunluk verecek kadar kötü haller sergileniyor. Kasıtlı tutumlar ve protesto şekilleri, etnik ve mezhepsel farklılıklar üzerinden geliştirilen komplolar, aslı astarı olmayan yalanlar ve vaatler güya seçmenin tercihini elde etmek için yapılıyor…

Ülkemizde sergilenen bu amatörlükler; dünyanın nerelerde olduğunun ve nelerle iştigal ettiğinin bilinemediğini hatta içine düştükleri acziyetin, kaçıncı sınıf insan konumunda görüldüğünün farkında olabilecek kültür ve donanımda olunmadığını gösteriyor… Tabii kötü ve pis niyetli dış mihraklar açısından, planlarını daha rahat uygulamaları için zaman ve zemin sağlamış oluyor…

Sergilenen bütün düzeysizlikler ülkemizin dışarıdan görünüşünü olumsuz etkilediği gibi ilerlemiş ülkeler klasmanında, nitelikli insan ya da insanlar özelliğini taşımadığımız kanaati uyandırıyor..

Siyasi partilerimizin, neyi–nereyi-nerede ve kiminle yönetmeye talip olduklarını çok iyi bilmesi ve ülke yönetimine öylece talip olmaları şarttır. İllegal örgüt ve insanlarla ya da tek dişli canavar ruhlularla işbirliği yaparak TÜRKİYE yönetilemez, bu kaideyi çok iyi bilmeleri lazım..!

31 Mart 2014, 10 Ağustos 2014 ve 07 Haziran 2015 seçimleri sürecinde ne kötü örnekler gördük görüyoruz tüm MİLLETÇE… Bu kötü örneklerin tazeliğini koruyoruz, unutulmamalı… Ne kadar APTAL yerine konduğumuzu veya konmaya çalışıldığımızı çok iyi biliyor ve notlarımızı tutuyoruz hatırlatırız…

Hep diyorum, BİZ, ikibin yıllık genler taşıyoruz. O genlerden taşıdığımız asaletle insanlığın duygu ve hislerine zarar verecek hiçbir tutumda bulunmayız, bulunmayacağız ve bulundurtmayacağız.!

Faraziyeler, gazete manşetlerinden edinilmiş sahte bilgiler, bürokrasinin kademelerindeki bazı fellah teyniyetli kimselerce tasarlanmış ve kimi yönlerde uygulanmış kurgular, kan emici dış güçlerin oyuncağı olmuş taşeronlar, iktidar olmak için ülke içinden ümidini kesmiş ve hileli yöntemlerle hazinenin kasasına ulaşmak isteyenlerin kirli söylem ve eylemleri adına, sürekli iftira atarak ve kirli laflar ederek meydanları meşgul etmeler TÜRK MİLLETİ’ni ikna etmeyecektir, çok iyi biline…

Bu MİLLET’e ve ÜLKE’ye hükümet etmek, sadece ve sadece içinde bulunduğumuz sosyo ekolojik coğrafyanın farkında olmak ve BURALI yaşayabilmekle mümkündür.!

On yıllaaaardır etrafımızdaki bizden olan milletlere ve devletlere düşman, geri kafalı, çağ dışı, irticacı gibi nazariyelerle bakmışız baktırılmışız…

Oysa daha geçen hafta içinde bu sıfatlarla andığımız ülkelerden biri olan İran ile Avrupa ve Amerika  alelacele birçok tarafı olan anlaşmalar imzaladılar. Nasıl bir geri kalmışlık ki bir anda bütün dünyanın gözbebeği oldu İran… Nasıl bir irticacı idi ki Türkiye olarak doğalgaz ihtiyacımızın yüzde seksen beşini İran’dan sağlıyoruz ve o donanım ile teknolojiye sahipler… Nasıl bir çağ dışılık ki şu an itibariyle dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip İran..! Nasıl geri kalmışlık ki enerji ihtiyacımızın epeyce büyük kısmını yine İran’dan tedarik ediyoruz...?

Şimdi bizim çağdaşlık, laiklik, aydınlık, medeni dünyalılık şaklabanlıkları yapanlarımıza soruyorum..?

Hani nerelerdesiniz? Lüks localarınızda ve kaynağı belirsiz fabrikalarınızda kullandığınız doğalgazlarınız, güya  sizin vasıflarınızı taşımayan ülkeden geliyor, utanmıyor musunuz..?

Hem, nasıl oluyor da bu kadar yüzsüzce ve pişkince, dış işlerinin buralardaki politikalarını işinize geldiği yönlere çekerek eleştirebiliyorsunuz..?

Sırf, yakılan yıkılan ya da yaktırılan yıktırılan Irak ve Suriye’nin olası yeniden yapılanması durumundan faydalanmak için hükümete yanaşmalar sergiliyor ve tüm kirli geçmişinizin unutulduğunu zannediyorsunuz…

İşte seçim arifesindeyiz. Bakıyor ve dikkatle izliyorum ki birtakım siyasi odaklar, söylemlerini bu bölgeler üzerine kurgulamışlar. Tüm vatandaşlarım ve hemşehrilerimden özellikle ricam olacak… Lütfen seçime katılan bütün partilerin SEÇİM BEYANNAME’lerini çok iyi okuyun… Oyunuzu gönül ferahlığı ile ve dosdoğruca kullanacaksınız emin olun.!

Çok dikkatle ve tüm başlıkları günümüze örtüştürmeye çalışarak okuyacağınız seçim beyannameleri, tüm zorunlu hislerinizi aklınıza danışma ihtiyacına sürükleyecektir hepinizi hepimizi..!

www.erzincangazetesi.com.tr

www.teknecikkoyu.com

Aydın ÇOBANOĞLU / 05.04.2015

aydincobanoglu@hotmail.com


23 Nisan 2015 Perşembe 14:40
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

AKP'li vekiller çileden çıktı !

CHP Milletvekili Veli Ağbaba meclis genel kurulunda yaptığı konuşma ile Türkiye'nin ekonomik boyutlarını

HDP, legalite ile illegalite arasında durmaktan vazgeçmeli

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Biz Türkiye'yiz Tayyip Erdoğan sen kimsin?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baş, askıda ekmek kampanyasına

Sarayın demiryolu politikası raydan çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Türkiye

Yeryüzü, yeniden İslam ilkelerini aramaktadır

İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları, Başmüftüleri İstişare

Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a yanıt

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Buğra

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL