TSK Mehmetçik Vakfı

19 Ocak 2019 Cumartesi

ESKİ TÜRKİYE'yi ÖZLEYEN KALEMLER…

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Görüyorum ki, günlerdir köşelerinizden çırpınıp duruyorsunuz... İsimlerinizi buradan zikredip kalemimi kirletmeyeceğim...
'' Chp+mhp+hdp birleşmeli, ortak bir taslakta anlaşmalı ve derhal Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKPARTİ'nin bozdukları sistemlerimizi tamir etmeliler...'' diye çok heveslendiniz...

Siz; bozulan kaynaklarınız, çarklarınız, hortumlarınız, despotluklarınız, sülalelercek devlet sırtından yaşadığınız beleş hayatlarınız, bire beş-on-elli-yetmiş kat kazançlarla devlete sattıklarınız, hamili kartlarla yedi ceddinizi devlete asalak ettikleriniz, silah gölgesinde vatandaşa ağalık tasladıklarınız, bankalardan rahatlıkla istediğiniz kadar paraları iç edebildikleriniz, yüzde beşbin yedibin faizlerle merkez bankasına gecelik paralar satabilmeniz, meslek liselileri sistem dışı bırakarak kendi çocuklarınıza yol açabilmeleriniz, üniversite burslarını tüm öğrencilere değil de devlet erkanının çocuklarına bol bol verebilmeniz v.s için bu koalisyonu çok çok arzu ediyorsunuz..!

Biz ise bu koalisyonu; MİLLET'e ne kadar yalan söylediklerini tüm dünyaya göstermek için, aralarında bir gasp sistemi kurup hemen üç ay bilemedin altı ay sonra şimdi kullandıkları kırmızı çizgilerinin uyumu bozduğu gerekçelerine sığınarak, sanal hükümetlerini kendi elleriyle yıkmalarını görmek göstermek için istiyoruz..!

Görüyorum ki o kadar amatörler ve siyaseti o kadar bilemiyorlar ki bu uyanıklığı dahi yapamadan peşin peşin seçmenlerini ve ülkeyi sattılar..!

Türkiye'nin tüm şehirlerine üniversite ne hâcet..? Varolan üç beş üniversite üzerinden ufuksuz  öğrenciler yetiştirebilmeniz yeter size..! Tübitak'ta ilimsel bilimsel projelerle uğraşmak nafile - dünyadaki diğer ülkeler yapsın biz komisyonculuğunu yaparız kolaycılığınız, Türkiye'nin dörtbir tarafına doğalgaz-otoyol-hızlı tren-havalimanı-sulama barajları-uçsuz bucaksız tüneller-askeri sanayi-adliye sarayları-devasa hastahaneler-hava kara deniz kar ambülansları-devasa kültür merkezleri-büyükşehirlerde tramvay metro ağları-kentsel dönüşümler-çevre yolları-modern okul binaları-alışveriş ve yaşam merkezleri-onlarca özel üniversiteler-sisteme uyumlu onlarca özel hastaneler-ülkenin her yerinde enerji ve maden işletmeleri-onlarca hidroelektrik santralleri-iki adet nükleer santral-boğazlarımızın altından geçen tren yolları ve otobanlar-uluslararası özelliklerde fuar alanları-tüm illerimizde tam donanımlı yeni yeni ve ev ortamında dizayn edilmiş kız ve erkek öğrenci yurtları-bakıma muhtaç hasta yaşlı özürlülere evlerinde bakım maaşları-aile doktorları-KÖYDES-BELDES-KOSGEB destekleri,çiftçilere mazot gübre kredi destekleri-hayvancılığı destek hibe ödenekleri-İMF'ye borç sıfırlama ve mukabilinde borç verebilmeler-tek haneli enflasyonlar ve faiz oranları, düşük gelirli ailelere TOKİ marifeti ile ev edindirmeler-mafyalar ve illegal yapılanmaların berterafları-uzayda uydu sistemleri kurmalar-3G-4G teknolojileri uyarlamaları-siyasi ve sosyal açılımlar-ülke sathında her vatandaşın eşit şartlardan faydalanmaları-ülkeye ihanet eden kansızlarla mücadeleler-birçok ülke ile vizelerin kaldırılması ve kendi paralarımızla ticaret anlaşması yapmalar vesaire vesaire vesaire bütün bunlara ne gerek vardı yahu..?

Bunca yüksek çıta bizi bozar, biz bu kadar hızlı çalışamayız, bizim tatilimiz bol olacak, makam mevki ayrıcalıklarımız olacak, devlet memuru olmayan vatandaş haddini bilecek ve bir emir kulu olacak, demokrasi onların nesine, demokrasi devlet bürokrasisinin sistem ve hiyerarşisini düzene koyan ve bu kesimi ilgilendiren bir nimet…

Vatandaşa şahin doğan kartal yeter, otobanlara ne gerek var, çok gezip çok görüp, çok öğrenmesinler kiiiiiiii biz saltanatımızı sürelim diyeeeee bir TAMİR HAYAL ediyor bu dinazorlaaaar..!

İşte bütüüüün bunlar için '' Chp+mhp+hdp birleşmeli, ortak bir taslakta anlaşmalı ve Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKPARTİ'nin bozdukları sistemlerimizi tamir etmeliler...'' diye çok heveslendiniz... anlıyorum.!

Heyhaaaat, dünya o dünya değil, TÜRKİYE o TÜRKİYE değil, MİLLET o MİLLET değil ama siz de yeni TÜRKİYELİ ve DÜNYALI değilsiniz..!

Çağdışı, gerici ve yobaz kalmışsınız..!Bu MİLLET'in ahları çürütmüş sizi ve defterleriniz kapanmış..!

Hatırlatayım, TÜRK MİLLETİ nezdinde hiçbir saygınlığınız, adınız, sıfatınız, rütbeniz yok ve yazdıklarınızın söylediklerinizin hiçbir kıymeti harbiyesi yok..!

Çünkü tecrübeleriniz, tavsiyelerde bulunacak kadar örnek teşkil etmiyor. Kan emmiş, haram yemişsiniz..!

Anadolu insanını aşağılamış ve devlet imkânlarından mahrum bırakmışsınız... Hoş, yönetimlerinizdeki devletin de imkânları ne kadar imkânsa..!Fikirciklerinizi torunlarınıza saklayınız..!

Aydın ÇOBANOĞLU/07 Temmuz 2015/23.55
aydincobanoglu@hotmail.com


16 Temmuz 2015 Perşembe 15:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • zavallı satılmış

    Misafir 29 Ekim 2015 21:52 senin kalemin zaten kirli tıpkı düşüncelerin gibi!

ÜLKE GÜNDEMİ

'Hayali' seçmenden sonra 'ölü' seçmen...

Temiz Seçim Platformu Başkanı Yaşar Okuyan, “Merkezden planlanan, seçim sonucunu etkileyebilecek organizasyon

Cumhur İttifakı millet için kambur ittifakıdır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, öğrencilerin yarı yıl tatiline

Yıldırım Gelibolu'da karne dağıtım törenine katıldı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, dünyanın en uzun teknoloji harikası 1915 Çanakkale Köprüsü'nün denizin

İnsanlık tarihinin en eski ham maddesi: Kenevir

Günümüzde 25 binin üzerinde kullanım alanı bulunan kenevir, ham madde olarak kullanılan en eski bitkilerden biri

1 Milyar doları aşan rekor ihracat

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından organize edilen basın toplantısında Türk oyun

Ziraat Bankası'ndan çiftçiye doksandan gol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Çiftçilerin borçları her yıl yaklaşık yüzde 35 faizle

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL