09 Nisan 2020 Perşembe

ESKİ TÜRKİYE'yi ÖZLEYEN KALEMLER…

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Görüyorum ki, günlerdir köşelerinizden çırpınıp duruyorsunuz... İsimlerinizi buradan zikredip kalemimi kirletmeyeceğim...
'' Chp+mhp+hdp birleşmeli, ortak bir taslakta anlaşmalı ve derhal Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKPARTİ'nin bozdukları sistemlerimizi tamir etmeliler...'' diye çok heveslendiniz...

Siz; bozulan kaynaklarınız, çarklarınız, hortumlarınız, despotluklarınız, sülalelercek devlet sırtından yaşadığınız beleş hayatlarınız, bire beş-on-elli-yetmiş kat kazançlarla devlete sattıklarınız, hamili kartlarla yedi ceddinizi devlete asalak ettikleriniz, silah gölgesinde vatandaşa ağalık tasladıklarınız, bankalardan rahatlıkla istediğiniz kadar paraları iç edebildikleriniz, yüzde beşbin yedibin faizlerle merkez bankasına gecelik paralar satabilmeniz, meslek liselileri sistem dışı bırakarak kendi çocuklarınıza yol açabilmeleriniz, üniversite burslarını tüm öğrencilere değil de devlet erkanının çocuklarına bol bol verebilmeniz v.s için bu koalisyonu çok çok arzu ediyorsunuz..!

Biz ise bu koalisyonu; MİLLET'e ne kadar yalan söylediklerini tüm dünyaya göstermek için, aralarında bir gasp sistemi kurup hemen üç ay bilemedin altı ay sonra şimdi kullandıkları kırmızı çizgilerinin uyumu bozduğu gerekçelerine sığınarak, sanal hükümetlerini kendi elleriyle yıkmalarını görmek göstermek için istiyoruz..!

Görüyorum ki o kadar amatörler ve siyaseti o kadar bilemiyorlar ki bu uyanıklığı dahi yapamadan peşin peşin seçmenlerini ve ülkeyi sattılar..!

Türkiye'nin tüm şehirlerine üniversite ne hâcet..? Varolan üç beş üniversite üzerinden ufuksuz  öğrenciler yetiştirebilmeniz yeter size..! Tübitak'ta ilimsel bilimsel projelerle uğraşmak nafile - dünyadaki diğer ülkeler yapsın biz komisyonculuğunu yaparız kolaycılığınız, Türkiye'nin dörtbir tarafına doğalgaz-otoyol-hızlı tren-havalimanı-sulama barajları-uçsuz bucaksız tüneller-askeri sanayi-adliye sarayları-devasa hastahaneler-hava kara deniz kar ambülansları-devasa kültür merkezleri-büyükşehirlerde tramvay metro ağları-kentsel dönüşümler-çevre yolları-modern okul binaları-alışveriş ve yaşam merkezleri-onlarca özel üniversiteler-sisteme uyumlu onlarca özel hastaneler-ülkenin her yerinde enerji ve maden işletmeleri-onlarca hidroelektrik santralleri-iki adet nükleer santral-boğazlarımızın altından geçen tren yolları ve otobanlar-uluslararası özelliklerde fuar alanları-tüm illerimizde tam donanımlı yeni yeni ve ev ortamında dizayn edilmiş kız ve erkek öğrenci yurtları-bakıma muhtaç hasta yaşlı özürlülere evlerinde bakım maaşları-aile doktorları-KÖYDES-BELDES-KOSGEB destekleri,çiftçilere mazot gübre kredi destekleri-hayvancılığı destek hibe ödenekleri-İMF'ye borç sıfırlama ve mukabilinde borç verebilmeler-tek haneli enflasyonlar ve faiz oranları, düşük gelirli ailelere TOKİ marifeti ile ev edindirmeler-mafyalar ve illegal yapılanmaların berterafları-uzayda uydu sistemleri kurmalar-3G-4G teknolojileri uyarlamaları-siyasi ve sosyal açılımlar-ülke sathında her vatandaşın eşit şartlardan faydalanmaları-ülkeye ihanet eden kansızlarla mücadeleler-birçok ülke ile vizelerin kaldırılması ve kendi paralarımızla ticaret anlaşması yapmalar vesaire vesaire vesaire bütün bunlara ne gerek vardı yahu..?

Bunca yüksek çıta bizi bozar, biz bu kadar hızlı çalışamayız, bizim tatilimiz bol olacak, makam mevki ayrıcalıklarımız olacak, devlet memuru olmayan vatandaş haddini bilecek ve bir emir kulu olacak, demokrasi onların nesine, demokrasi devlet bürokrasisinin sistem ve hiyerarşisini düzene koyan ve bu kesimi ilgilendiren bir nimet…

Vatandaşa şahin doğan kartal yeter, otobanlara ne gerek var, çok gezip çok görüp, çok öğrenmesinler kiiiiiiii biz saltanatımızı sürelim diyeeeee bir TAMİR HAYAL ediyor bu dinazorlaaaar..!

İşte bütüüüün bunlar için '' Chp+mhp+hdp birleşmeli, ortak bir taslakta anlaşmalı ve Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKPARTİ'nin bozdukları sistemlerimizi tamir etmeliler...'' diye çok heveslendiniz... anlıyorum.!

Heyhaaaat, dünya o dünya değil, TÜRKİYE o TÜRKİYE değil, MİLLET o MİLLET değil ama siz de yeni TÜRKİYELİ ve DÜNYALI değilsiniz..!

Çağdışı, gerici ve yobaz kalmışsınız..!Bu MİLLET'in ahları çürütmüş sizi ve defterleriniz kapanmış..!

Hatırlatayım, TÜRK MİLLETİ nezdinde hiçbir saygınlığınız, adınız, sıfatınız, rütbeniz yok ve yazdıklarınızın söylediklerinizin hiçbir kıymeti harbiyesi yok..!

Çünkü tecrübeleriniz, tavsiyelerde bulunacak kadar örnek teşkil etmiyor. Kan emmiş, haram yemişsiniz..!

Anadolu insanını aşağılamış ve devlet imkânlarından mahrum bırakmışsınız... Hoş, yönetimlerinizdeki devletin de imkânları ne kadar imkânsa..!Fikirciklerinizi torunlarınıza saklayınız..!

Aydın ÇOBANOĞLU/07 Temmuz 2015/23.55
aydincobanoglu@hotmail.com

Buca mutlu son
Bingöl mutlu son


16 Temmuz 2015 Perşembe 15:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • zavallı satılmış

    Misafir 29 Ekim 2015 21:52 senin kalemin zaten kirli tıpkı düşüncelerin gibi!

ÜLKE GÜNDEMİ

10 çalışandan 6’sının düzeni değişti

arem tarafından gerçekleştirilen ve Kovid-19 salgını öncesi çalışmakta olan kesimin salgın sırasında ne

Ankara Belediyesi mezarlıkları ziyaretlere kapattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te yaşayan tüm meslek ve yaş grubundan ihtiyaç

CHP'den çarpıcı koronavirüs raporu...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi raporda karantina altındaki yerleşim yerlerinin çoğunda test

Özel hastanelerin ücret oyunu

Koronavirüs salgını sebebiyle bazı özel hastanelerin, covid-19 hastalarından fark ücreti ya da test, yoğun

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın!

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ile birlikte hem ülkemizde hem de dünyada birçok şirket

İBB bilim kurulundan öneriler

Tüm dünyayı etkisi altına alan, Türkiye’de ise en ağır şekilde İstanbul’da hissedilen COVID 19

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL