19 Kasım 2019 Salı

Dünyanın vicdan terazisiyiz.!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Evet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm insanlığın vicdan terazisi konumunda..!

Dünya’nın her neresinde insanın başına bir felaket gelmişse oraya yardım elini uzatan, nerede haksızlık varsa oraya yönelik diplomasi trafiği yürüten, nereden bir imdat çığlığı gelirse oraya koşan bir vicdanla, tüm dünya devletlerinin ve yardım kuruluşlarının taktirini kazanmış bir ülke TÜRKİYE.!

Son on yılda Avrupa’dan Asya’ya, Kırım’dan Afrika’ya, Kuzey Amerika Kıtası’ndan Güney Amerika Kıtası’na devlet desteği arayan her bölge ve ülkeye el uzatmış bir ülkenin mensuplarıyız.!

Tika ve Sivil Toplum örgütlerimiz dünyanın her bir tarafında hal-i hazırda hizmelerine devam etmekteler. Tek derdimiz var. Komşu açken tok yatamamak ve Türk Milleti’nin hiçbir insana, tek tek yedimilyar insan hayatına kastı olmadığını anlaştırabilmek…

Son üç yılda Suriye ve Irak’tan ülkemize, kardeş ülke rahatlığı ile sığınan kaderdaşlarımıza sağladığımız himaye fedakârlığımız tüm medeni dünyayı hayretlere boğdu. Ki dünyayı sömürerek hayat bulan, bu sayede medeni geçinen kan emici Avrupa, bu mültecilere tüm kapılarını kapatarak bir kez daha insanlık suçu işlediler..!

Milyarlarca dolar kaynağımızı ayırarak can güvenliğini sağladığımız kaderdaşlarımıza eğitim, sağlık, sosyal, barınma, güvenlik gibi temel ihtiyaçlarını sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz.

Bütün dünya ve insanlık gıpta ile kıskançlıkla, ibretle seyrediyorlar bu hamiyetperver yüce Milleti.! Kosova, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Suriye-Irak Türkmenleri, Kırım gibi birçok bölge ve ülke, siyasi ve sosyal desteğimizle hayat buluyor, varlıklarını güçlendiriyorlar.

Yunanistan da geçmişinden utanmış olmalı ki Türkiye’den her türlü yardımı umuyor ve vatandaşlarına iş imkânı arıyor…

Ülkemiz içerisinde ise her türlü felakete anında müdahale edilebiliyor ve bir yılda koskoca bir VAN sıfırdan kurulabiliyor. Faili meçhuller olmuyor ve her çirkinlik kısa zamanda aydınlatılabiliyor.!

Tüm ülke sathı karayolları, demiryolları, hızlı tren, barajlar, tüneller, köprüler, üniversiteler, yurtlar, kamu binaları, çağımıza uygun ilköğretim ve orta öğretim binaları, yeni yeni şehirleşmeler, tarımsal yatırımlar, hayvancılık teşvikleri, tam donanımlı hastaneler, nükleer santraller, devasa askeri yatırımlar, uydular, havalimanları, her şehirde sanayi bölgeleri, denizcilik, iletişim, sağlık ve sosyal yardımlar, kobi kosgep destekleri, elektrik santralleri, seracılık, ar-ge destekleri, eğitim öğretim burs destekleri, inanç-giyim kuşam özgürlüğü, özel okul lise teşvikleri gibi sayısız imkânlar ile capcanlı..! Ülkemizin geldiği noktada en büyük yetersizlik ANAYASAMIZ’dır artık.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de asli görevi, dünyanın geldiği seviye ile yan yana durabilecek ve işleyecek bir TÜRKİYE için güçlü bir Anayasa yapmaktır. Parti pırtı devri bitmiştir artık. Zamanı çoktaaaan geçmiş, çürük zihniyet içeren ideolojiler artık çöpe atılmıştır…

Şimdi tepeden tırnağa aynı anda ve uyum içinde işleyen sistem kurabilme zamanıdır. Karteller, tekeller, mafyalar ile dizayn edilen devletlerin dünya insanlığına sağlayacağı bir fayda kalmamıştır…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir dünya devletidir. İnsanlık ta sömürülmek istememektedir. Tüm insanlık ta Türkiye’nin faaliyetlerinden memnundur. Ülke insanımızın da dünya yüzeyinde gururla iş yapabilmesi için ülkemizin elinin kansız olması, midesinin haramsız olması çok büyük avantajdır..!

1 Kasım seçimleri de bu münasebetlerle, parti seçimi değil istikbal ve İstiklal seçimidir.! Bu seçim, tüm insanlığa nefes aldıracak bir etkinlik gücü kazandırmalıdır ülkemize ve milletimize…

Suriye, Irak, Mısır, Filistin, Lübnan, Ürdün, Libya, Cezayir, Tunus, Fas, Yemen, Sudan, Açe, Doğu Türkistan, tüm Orta Asya ülkeleri, Kırım, Balkan Devletleri güçlü ve HAMİ Türkiye’yi bekliyor..!

Bu beklenti ,bin yıllık tarihi tortunun gereğidir ve bu coğrafyanın en doğal gerçeğidir.! Biz bizi bekliyoruz..!

Müstevlilerin uşağı olmayan bizi..! Aslımızdan gelen asaletimizi bekliyoruz..!

Yüz yıldır çok süründük…yeteeeeeeeeeeeeeeeeeer…

Ayfın ÇOBANOĞLU - Erzincan Gazetesi


27 Ekim 2015 Salı 09:48
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

İstanbul turizmi masaya yatırılıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında bulunan 'İstanbul Turizm Platformu' kuruldu. Platformun,

Ekonomik kriz intihara sürüklüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, toplumda son günlerde giderek yaygınlaşan intihar olaylarının

Deli bir değil ki bağlayasın

İstanbul Karaköy'de bir kadının yoldan geçen kızlara saldırısı 'başörtülülere' yönelik saldırı olarak

Türkiye’de HIV riski giderek artıyor

Sabancı Üniversitesi ve Gilead Sciences Türkiye iş birliğiyle ‘Birlikte HIV’den Güçlüyüz’ temasıyla

Deprem hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Sismik açıdan oldukça aktif bir ülke olan Türkiye, deprem kuşağında bulunuyor ve yüz ölçümünün %42’si

Nafaka sınırlandırmasına kadınlardan tepki

Nafaka Hakkı Kadın Platformu, Nafaka Hakkının Sınırlandırılması ve Çocuk İstismarcılarına Af Getirilmesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL