20 Ekim 2020 Salı

BİLGİ’nin beşte dördü İLGİ’dir..!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

 Devletimize, Asil Milletimize hulâsa tarihimize sadakat dahilinde kalabilmek ve tüm hainlikleri hainleriyle birlikte berteraf etmek için muhakkak ama muhakkak kendimizi yani ikibinbeşyüz yıllık ASİL TARİHİMİZİ çok çok iyi bilmeliyiz ki istikbalimize ilgi duyalım...derim.!

İlgi duyulan herşey bilgi haline, bilgiler kümesi de soylu bir tarihe dönüşür keza..!

Defaatle yazılarımda dikkatleri çekmeye çaba sarfettim... Bu ASİL MİLLET, her ne kadar içten içe çürütülmeye çalışıldıysa da haini ve ihanetini tez farketmiş, kendisine yesyeni sayfalar açmıştır diye..!

Şu son yirmi yıldır içinden geçtiğimiz süreç, çoook hainlikler çoook hainler gömdü tarihin tozlu sayfalarına... Tüm dünya insanlarına ayırdetmeksizin yardıma koşan bu NECİP MİLLET, aklı ve beyni kendisinde olmayan birçok kişi ve kesim tarafından çook hırpalandı adîce...

Örf ve adetlerimizle, inanç ve ibadetlerimizle, edep ve hayamızla DALGA GEÇİRTECEK okumuş yazmış cahillerden-bilgisizlerden-illiyetsizlerden-milliyetsizlerden-zürriyetsizlerden-aklını taassuplarına ve komplekslerine teslim etmiş dogmacılardan oluşan topluluklar oluşturdular içimizde MÜSTEVLİLER.!

Demokrasi dediler, Cumhuriyet dediler, Laiklik dediler, Çağdaşlık dediler, İlericilik dediler, Hak dediler, Hukuk dediler ama asla ve kat'a bu dedikleri anlam ve türlerden davranışlar göstermeyip sömürü düzenlerine devam ettiler...ediyorlar...

Tüm dünyaya egemen tek güç olarak para ve ahlâksızlığı sürdüler..! Vicdanların toplum düzeni üzerindeki hakimiyetini yok ettiler... Zannediyorlar ki altımilyar insan birmilyar simsara biat edecek...

Ülkemizi de yirmi yıldır bu biata zorluyor ve vicdanları okşayan iç ve dış siyasetimize engel olmak için her türlü çirkinliği yapıyorlar..!

Aklım bir türlü almıyor... Nasıl oluyor da, dünyanın her hâli salise ve saniyelerle gözlerimizin önündeyken bizler particilik, sosyalistçilik, laikçilik, demokratçılık şuculuk buculuklarla vakit geçiriyoruz.?

Hatta nasıl oluyor da bu uyduruk haller için tüm geçmişimizi satıyor, birbirimizi hançeliyor, bu hallerimize pis pis sırıtanların önünde elpençe divan duruyoruz.?

Haaa tabî yaa, ikibin yıllık öz geçmişimizden, illiyet bağlarımızdan, vârisleri olduğumuz asil tarihimizden bilgisiziz...ondan bu gafillikleri yaşıyoruz..!

Yani kendimize ilgisiziz ve dolayısı ile etrafımızda dönen gözü aç vicdansızlardan bilgimiz yok..! Amerikalı, avrupalı, çinli, rusyalı, iranlı kendi gelecek kaygıları için tüm insani ve sözümona yasaları hiçe sayıyorlar...bizi de içimizdeki maaşlı andavallı ve zavallılarla için için oyalıyorlar.!

Sözüm ve özüm o ki, artık bu nevi oyuncakları bırakma çağımız geldi de geçiyor bile..! Şimdi akılların ve vicdanların bir arada işbaşı yapma zamanıdır.! Aksi halde insanlığı çok büyük felâketler bekliyor mâzallah.!

Uyduruk ve her daim delinebilen yasalar ve güya anayasalar, paranın ve bürokrasinin alaverelerini düzenleyen ve hakîki vatandaş için hiçbir hak hukuk tanımayan demokrasi oyuncağı derhal oyun alanında bırakılmalı ve ciddi işlerle uğraşılmalıdır.!

Parti pırtıların bünyesinde dönen ve vekâletini veren vatandaşın vekâlet şartlarının ihlâl edildiği kumpaslar nedeni ile vekillerin ülke çıkarlarının asıl olduğu durumlarda kötürüm kalmaları, dünyanın hızla şekil değiştirdiği şu aleni gidişatta yavaşlatıyor bizi.!

Millet düzen tanımaz hale geliyor, utanmazlık-onur-haysiyet denen insani kıymetler paraya tahvil edilmiş durumda ve ticari yaşam bozuluyor... Yasalar bu bozulmaya caydırıcı kabiliyet arzetmiyor aksine azmettiriyor..! PARA'nın oluşturduğu kişilikler taşıyoruz ve BİLGİ'ye İLGİ duymuyoruz.!

Deccal, PARA sıfatı ile hakimiyetini kurmuş ve tüm değerleri, vicdanları, nefisleri kendine tâbi kılmış durumda... PARA'dan başka bir yasa ya da anayasa yoktur artık yeryüzünde..! Fecaat ve felâketler artık bie AN kadar herkese ve heryere..! MÂZALLAH..!

İLGİ'yi BİLGİ'ye çevirebilenler de ne yazık ki cânî ruhlu insanlar ve devletleridir artık.! O BİLGİ'de tüm geçmişleri silmek üzere işbaşındadır ki olası büyük bir felâkette kendilerine zorluk çıkaracak milletler olabilmesin.! Bunun için de tüm ülkeler içinde kendilerine çalışan muhalefet gurupları lâzım..!

Bize lâzım olan bilgi kaynağı bellidir..! İlgimizi bu ezelî ve ebedî kaynağa vermeli ve son üçyüzyıldır yaşanan fecaat ve felâketler durdurulmalıdır..! İnsanlık insafsızca yok edilmektedir... Yürekler kanatması gereken canlı canlı görüntüler kimseleri rahatsız etmemektedir artık..! Eyvah eyvah eyvah... İlgilenmezsek ilgilenilmeyeceğiz..!

Aydın ÇOBANOĞLU/04.05.2016 Çarşamba


08 Mayıs 2016 Pazar 02:21
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

HDP, legalite ile illegalite arasında durmaktan vazgeçmeli

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Biz Türkiye'yiz Tayyip Erdoğan sen kimsin?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baş, askıda ekmek kampanyasına

Sarayın demiryolu politikası raydan çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Türkiye

Yeryüzü, yeniden İslam ilkelerini aramaktadır

İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları, Başmüftüleri İstişare

Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a yanıt

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Buğra

Şehir hastanelerinde yatak skandalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Fikret Şahin’in yaptığı hesaba göre, kamu özel işbirliği modelli

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL