14 Kasım 2019 Perşembe

BİLGİ’nin beşte dördü İLGİ’dir..!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

 Devletimize, Asil Milletimize hulâsa tarihimize sadakat dahilinde kalabilmek ve tüm hainlikleri hainleriyle birlikte berteraf etmek için muhakkak ama muhakkak kendimizi yani ikibinbeşyüz yıllık ASİL TARİHİMİZİ çok çok iyi bilmeliyiz ki istikbalimize ilgi duyalım...derim.!

İlgi duyulan herşey bilgi haline, bilgiler kümesi de soylu bir tarihe dönüşür keza..!

Defaatle yazılarımda dikkatleri çekmeye çaba sarfettim... Bu ASİL MİLLET, her ne kadar içten içe çürütülmeye çalışıldıysa da haini ve ihanetini tez farketmiş, kendisine yesyeni sayfalar açmıştır diye..!

Şu son yirmi yıldır içinden geçtiğimiz süreç, çoook hainlikler çoook hainler gömdü tarihin tozlu sayfalarına... Tüm dünya insanlarına ayırdetmeksizin yardıma koşan bu NECİP MİLLET, aklı ve beyni kendisinde olmayan birçok kişi ve kesim tarafından çook hırpalandı adîce...

Örf ve adetlerimizle, inanç ve ibadetlerimizle, edep ve hayamızla DALGA GEÇİRTECEK okumuş yazmış cahillerden-bilgisizlerden-illiyetsizlerden-milliyetsizlerden-zürriyetsizlerden-aklını taassuplarına ve komplekslerine teslim etmiş dogmacılardan oluşan topluluklar oluşturdular içimizde MÜSTEVLİLER.!

Demokrasi dediler, Cumhuriyet dediler, Laiklik dediler, Çağdaşlık dediler, İlericilik dediler, Hak dediler, Hukuk dediler ama asla ve kat'a bu dedikleri anlam ve türlerden davranışlar göstermeyip sömürü düzenlerine devam ettiler...ediyorlar...

Tüm dünyaya egemen tek güç olarak para ve ahlâksızlığı sürdüler..! Vicdanların toplum düzeni üzerindeki hakimiyetini yok ettiler... Zannediyorlar ki altımilyar insan birmilyar simsara biat edecek...

Ülkemizi de yirmi yıldır bu biata zorluyor ve vicdanları okşayan iç ve dış siyasetimize engel olmak için her türlü çirkinliği yapıyorlar..!

Aklım bir türlü almıyor... Nasıl oluyor da, dünyanın her hâli salise ve saniyelerle gözlerimizin önündeyken bizler particilik, sosyalistçilik, laikçilik, demokratçılık şuculuk buculuklarla vakit geçiriyoruz.?

Hatta nasıl oluyor da bu uyduruk haller için tüm geçmişimizi satıyor, birbirimizi hançeliyor, bu hallerimize pis pis sırıtanların önünde elpençe divan duruyoruz.?

Haaa tabî yaa, ikibin yıllık öz geçmişimizden, illiyet bağlarımızdan, vârisleri olduğumuz asil tarihimizden bilgisiziz...ondan bu gafillikleri yaşıyoruz..!

Yani kendimize ilgisiziz ve dolayısı ile etrafımızda dönen gözü aç vicdansızlardan bilgimiz yok..! Amerikalı, avrupalı, çinli, rusyalı, iranlı kendi gelecek kaygıları için tüm insani ve sözümona yasaları hiçe sayıyorlar...bizi de içimizdeki maaşlı andavallı ve zavallılarla için için oyalıyorlar.!

Sözüm ve özüm o ki, artık bu nevi oyuncakları bırakma çağımız geldi de geçiyor bile..! Şimdi akılların ve vicdanların bir arada işbaşı yapma zamanıdır.! Aksi halde insanlığı çok büyük felâketler bekliyor mâzallah.!

Uyduruk ve her daim delinebilen yasalar ve güya anayasalar, paranın ve bürokrasinin alaverelerini düzenleyen ve hakîki vatandaş için hiçbir hak hukuk tanımayan demokrasi oyuncağı derhal oyun alanında bırakılmalı ve ciddi işlerle uğraşılmalıdır.!

Parti pırtıların bünyesinde dönen ve vekâletini veren vatandaşın vekâlet şartlarının ihlâl edildiği kumpaslar nedeni ile vekillerin ülke çıkarlarının asıl olduğu durumlarda kötürüm kalmaları, dünyanın hızla şekil değiştirdiği şu aleni gidişatta yavaşlatıyor bizi.!

Millet düzen tanımaz hale geliyor, utanmazlık-onur-haysiyet denen insani kıymetler paraya tahvil edilmiş durumda ve ticari yaşam bozuluyor... Yasalar bu bozulmaya caydırıcı kabiliyet arzetmiyor aksine azmettiriyor..! PARA'nın oluşturduğu kişilikler taşıyoruz ve BİLGİ'ye İLGİ duymuyoruz.!

Deccal, PARA sıfatı ile hakimiyetini kurmuş ve tüm değerleri, vicdanları, nefisleri kendine tâbi kılmış durumda... PARA'dan başka bir yasa ya da anayasa yoktur artık yeryüzünde..! Fecaat ve felâketler artık bie AN kadar herkese ve heryere..! MÂZALLAH..!

İLGİ'yi BİLGİ'ye çevirebilenler de ne yazık ki cânî ruhlu insanlar ve devletleridir artık.! O BİLGİ'de tüm geçmişleri silmek üzere işbaşındadır ki olası büyük bir felâkette kendilerine zorluk çıkaracak milletler olabilmesin.! Bunun için de tüm ülkeler içinde kendilerine çalışan muhalefet gurupları lâzım..!

Bize lâzım olan bilgi kaynağı bellidir..! İlgimizi bu ezelî ve ebedî kaynağa vermeli ve son üçyüzyıldır yaşanan fecaat ve felâketler durdurulmalıdır..! İnsanlık insafsızca yok edilmektedir... Yürekler kanatması gereken canlı canlı görüntüler kimseleri rahatsız etmemektedir artık..! Eyvah eyvah eyvah... İlgilenmezsek ilgilenilmeyeceğiz..!

Aydın ÇOBANOĞLU/04.05.2016 Çarşamba


08 Mayıs 2016 Pazar 02:21
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

Türk-Amerikan toplumu ile bir araya geldi

Çalışma ziyareti için ABD’nin başkenti Washington'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, temasları kapsamında

Minik ortaktan kanun teklifi

BBP Ankara Milletvekili Mustafa Destici, imza sahibi olduğu 'Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına

Süleyman soylu ruh sağlığımızı bozuyor

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanlığı

Diyanet'ten kamu spotu savunması

Adıyaman’da "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans veren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, aile içi iletişimde

Milli Eğitim Müdürünü çıldırtan resim

Bartın’da TOKİ Orta Okulu’nu ziyarete giden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandarlıoğlu,

Boğaz yönetmeliği boğazlarında kalır!

BirGün’ü ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saray’ın yetki gaspı girişimine tepki göstererek,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL