19 Kasım 2019 Salı

ADALET ZAMANI.!

Aydın Çobanoğlu

Aydın Çobanoğlu

E-Posta : aydincobanoglu@hotmail.com

Bütün medya unsurları ve kendince diyeceği olanlar bu günlerde Anadolumuzun Doğu ve Güneydoğusu ile yakından ilgileniyorlar.
Bu iki bölgemiz yine televizyon kanallarının, köşe yazarlarının, bölgede çok az varoldukları halde Misak-ı Milli satan siyasetçilerin ekmeklerine yağ sürüyor.
Ne kadar bereketli bir coğrafyaymış ki her hali ile okumuş yazmış, kendini devletin ve milletin sahibi zanneden, oralardaki vatandaşı koyun kuzu nevinden davar gören, kullandığı oyu hükümsüz sayan ukala kesimlerin maalesef yine kullanımında.!
Birçok televizyon kanalında, son zamanlardaki açılım süreçlerine dair oturumlar düzenleniyor ardı ardına. Bakıyorum masalardaki bilirkişi ya da yazar çizer tayfası hep aynı simalar. Bu ülke ne kadar geri bırakılmış ki yıllardır şaklabanlık yapanların alternatifleri çıkmamış.
Son otuz yılın her döneminde hep konuşan bu yazar, çizer, düşünür, akademisyenler değil miydi.! Ülkenin üçyüzmilyar dolarlık kaybına göz yumulurken nerelerdeydi bunlar ya da kiminleydiler…
Ben, Erzincanımın özelinde Doğu Anadolumun ve Güneydoğu Anadolumun kendi iç dinamiklerinin harekete geçmesini ve kendisini kimselere kullandırtmamasını istiyor ve bu iki bölgenin tüm idari ve sosyal yapılarının sadece dünyanın gidişatını göz önüne almalarını öneriyorum.
Siyasi ikballeri için bu iki bölgeyi ve hayatını buralarda sürdürmek isteyen vatandaşımı harcamayı yeğleyen tüm yaklaşımlara kapanmayı ve tüm orta Asya ile olan bağların her alanda sağlamlaştırılması gereğine inanıyorum.
Beraber yaşadığımız tüm kültürel özelliklerimizin aslında birlikteliğimizin nüveleri olduğuna inanıyor, çekilen bunca acı ve sıkıntının sebeplerini oluşturanları sorgulamamız lazım diyorum.
Kim, devletin ya da devletlerin hangi fesat organlarının dağımızı, taşımızı, köyümüzü, kasabamızı yaktığını bulup, o günahlarının bedellerini kursaklarından çıkarmalıyız diyorum. Bize, bizim istikbalimize acımayarak kasteden her eli kesmekten geri durmamalı ve uluslararası arenada da bu haklı çabamızı kabullendirmeli hatta insan hakları adlı tüm kuruluşları yok etmeliyiz zannediyorum.!
Myanmar’da, Irak’ta ve Suriye’de hiçbir itibar görmeyen insan anatomisinin yaşadığı kahrın nasıl bir acı olduğunu, bu vahşetleri yapanlara da tattırmak zamanı artık gelmeli ki iğnenin ve çuvaldızın farkı görülebilsin. Görülebilsin ki insanlık nefes alsın ve onurlu bir hayata doğru kulaç atsın..!
Gaspedilen haklar insanlığa barış getirmeyececek, hakkın iadesi ve bu insafsızca işlenen suçlar nedeni ile cezai işlem uygulanması biraz huzur sağlayacaktır.
Ülkemizin içinden geçtiği süreç tüm bu bölgeler ve insanlık için bu anlamda çok çok önemlidir. Girilen bu yola sebep olanlara şükranlarımı sunuyorum. Geçmişe dair pisliklerin üstünü örtersek kin ve düşmanlığı beyinlerden silemeyiz. Her çerçöp değerlendirilmeli, kimin, hangi müstevlinin kabahati varsa misli ile yedi ceddinden hesap olarak görülmelidir.
Yanan yüreklerin biraz olsun soğuması için altının, doların, euronun, petrolün, silahın değerinin değil insanlığın değerinin yükseltilmesi yüceltilmesi elzemdir. Bunun yolu, kusur sahiplerinin ve torunlarının kursaklarına giden hayatların iadesinden geçer…
Bu güne kadar devletimizin ikbali, insanlığın hayrı için gerçekten çalışılsa, emek sarfedilseymiş dimağlarımızda oldukça farklı bir hayat anlayışı olacak ve istikbale daha güvenle bakabilecekmişiz.
Yazdıklarım kin ve düşmanlığı körükleyici görülebilir…
Hiç zannetmiyorum..! Damarlardaki kanların asalet derecelerini sorguluyorum..!
Sadece insanlığın gaspçılarını ve bu cürümlere cüret etmelerine zemin hazırlayan idari makamların tüm zamanlardaki sahiplerini hedef alıyorum ki onlar da zaten devletimizin ve devletlerin tüm işleyiş kayıtlarında sabitler…
Şimdi hakkın hukukun işbaşı yapma zamanıdır. Bu zaman çok iyi değerlendirilmeli, gidişata fitne ekmeye namzet müstevli odakların derhal berterafı sağlanmalıdır.
İnsanlığın onuru Anadolu’dan hayat bulan adaletle yükselmeli yücelmelidir. Görülüyor ki dünyanın tüm güç odaklarının elleri insan kanı ile kirlenmiş ve güvenilirliklerini yitirmişlerdir…
Globalleşen ve tüm sınırların lağvedildiği dünyada, karmaşıklığı özellikle oluşturmaya çalışan vicdansızların tek panzehiri iyilik duyguları ile yoğunlaşmış vicdanlardır. Bu vicdanların işbaşına geçmesi gereği hasıl olmuştur. Elde edilecek hasılatın da insan onurunu kurtarmak için harcanacağı ‘ Adalet zamanı ‘ gelmiştir.
Kul hakkından korma inanç ve itikadına sahip tüm insanları göreve davet ediyor, tüm kötülükleri ve mesullerini lanetliyorum.!
Aydın ÇOBANOĞLU
aydincobanoglu@hotmail.com


11 Nisan 2013 Perşembe 19:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÜLKE GÜNDEMİ

İstanbul turizmi masaya yatırılıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında bulunan 'İstanbul Turizm Platformu' kuruldu. Platformun,

Ekonomik kriz intihara sürüklüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, toplumda son günlerde giderek yaygınlaşan intihar olaylarının

Deli bir değil ki bağlayasın

İstanbul Karaköy'de bir kadının yoldan geçen kızlara saldırısı 'başörtülülere' yönelik saldırı olarak

Türkiye’de HIV riski giderek artıyor

Sabancı Üniversitesi ve Gilead Sciences Türkiye iş birliğiyle ‘Birlikte HIV’den Güçlüyüz’ temasıyla

Deprem hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Sismik açıdan oldukça aktif bir ülke olan Türkiye, deprem kuşağında bulunuyor ve yüz ölçümünün %42’si

Nafaka sınırlandırmasına kadınlardan tepki

Nafaka Hakkı Kadın Platformu, Nafaka Hakkının Sınırlandırılması ve Çocuk İstismarcılarına Af Getirilmesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL