TSK Mehmetçik Vakfı

23 Mart 2019 Cumartesi

Fenerbahçe Divan Kurulu'nda gergin anlar

fenerbahce-divan-kurulunda-gergin-anlar

Fenerbahçe'nin Mayıs ayında yapılacak seçimli seçimli olağan genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Ali Koç ile Şekip Mosturoğlu arasında sert tartışma yaşandı
27 Ocak 2018 Cumartesi 17:32

 Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu 2018 ocak ayı olağan toplantısı bugün sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Fenerbahçe'nin olağan seçimli genel kurulunun 2-3 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacağı açıklandı. Divan Kurulu'nda Ali Koç konuşma yaparken; Aziz Yıldırım ise söz almadı.

 

2015 yılında yaşanan süreci anlatan Ali Koç, "Gittiğim her yerde çok büyük sevgi, saygıyla karşılandım ve insanların benden beklentisini gördüm. 2015'ten sonra Aziz Yıldırım'ın yönetim kuruluna girme davetine icabet edemedim ve o gün de zamanı geldiği zaman elimi taşın altına sokacağımı söylemiştim. Sürdürülemez mali yapı, tahminimden daha önce adım atmama yol açtı. Yargıtay kararını neden beklemediğimi soranlar oldu, saygıyla karşılıyorum" şeklinde konuştu.

 

YARGITAY ÜZERİNDEN AZİZ YILDIRIM'A MESAJ 

Yargıtay kararı hakkında da konuşan ve bu konuda Aziz Yıldırım'a mesaj veren Koç, "Yargıtay kararı bir sürecin sonu değil, bir üst mahkeme. Bu süreç yarın da bitebilir, üç sene sonra da bitebilir. Seçildiğimiz zaman bu haklı davamızı sonuna kadar savunacağımızı söylemek istiyorum. Müsterih olun, bizlere inanın. Sayın başkanımız da Silivri'de ve Mart 2017 sayısında da dile getirdiği gibi, "Tasarruflarımızda Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır" sözleri var. Bu açıklamalardan sonra da değerlendirmelerimi yaptım. Büyük finansal dengesizlik ve borç sarmalının devam ettiğini gördüğüm için böyle bir karar aldım. Finansal bağımsızlığımızı kaybedebiliriz. Mevcut durum, sürdürülebilir bir durum değildir" dedi.

 

MALİ AÇIDAN KAYBEDECEK ZAMAN YOK

 

Fenerbahçe'nin mali açıdan sıkıntılı bir süreçte olduğunu vurgulayan Koç, "Mali durum açısından kaybedecek vaktimiz yok, yarın çok geç olabilir. Kazanmak için her yol mübah anlayışının olmadığı, çok sesli, katılımcı bir ortamda bu seçim sürecinin yaşanmasını ve ne olursa olsun kazanan Fenerbahçe'nin olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Kongre üyelerine seçime katılım çağrısı yapan Koç, "Bugün daha fazla heyecan ve motivasyonla karşınızdayım. Bize göre çok haklı nedenlerimiz var. Kongreye giderek oy kullanmanızı ve bu tarihi seçimin bir parçası olmanızı rica ederim. Fenerbahçe'nin gidişatından hepimiz sorumluyuz. Oyunun kurallarını değiştiren, saygın bir kulüp olmamız, yenir bir hikaye yazmanın tam zamanı şimdidir. Bu değişimi ve dönüşümü ancak hep beraber düşünerek yapabiliriz" dedi.

 

ALİ KOÇ'U RAHATSIZ EDEN ÜÇ ŞEY

 

Seçim çalışmalarında kendilerini rahatsız eden üç konu olduğunu ifade eden Koç, o üç maddeyi şu şekilde sıraladı;

 

1-Biz seçildiğimiz zaman kulüp personelini işten çıkartacağımız yoğun bir şekilde söyleniyor. İşine hakim hiçbir personelin kaygı duymasına gerek yok, böyle bir şey yok

 

2-Seçildiğimiz zaman amatör şubeleri kapatacağımız söyleniyor, tam aksine daha da güçleneceğiz. Başkanımız amatör şubelerde bize büyük mutluluklar yaşandı. İki şube daha eklemek istiyoruz. Engelliler şubesi ve E-Spor.

 

3-Üye yapma ve aidat ödenmesi. Üye yapılması ve yüksek sayıda üyelerimizin aidatlarının başkaları tarafından ödenmesi. Bu süreçte, kulüp üyelerinin ailelerinin aidatlarının ödenmesi son derece sakıncalıdır. Açıklık getirmek istediğim konu; sayın Mehmet Ali Aydınlar ile ekibimin görüştüğü yönünde bazı iddialar vardır, bu iddialar gerçek dışıdır. Kendisi ile ilgili 1 Kasım'da yaptığım basın toplantısında ne söylediysem bugün de aynı şeyler geçerlidir.

 

 Şekip Mosturoğlu, Ali Koç'un Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalara cevap verdi.

 

Ali Koç'un açıklamalarını sert bir dille eleştiren Mosturoğlu, "Şahsi davam bana zarar verecek, aileme zarar verecek derken neyi düşünüyordunuz. Şahsi davam bana zarar verdi, aileme zarar verdi ama ben buradaydım" dedi.

 

Ali Koç'un sponsor olduğu twitter, facebook, fenomen hesaplar olduğunu ve bu durumun kendisine zarar verdiğini ifade eden Mosturoğlu, "Başkanın sözlerinden farklı ne gördünüz? Şu ana kadar adaylığını açıklayan tek kişisiniz. FB TV'de reklam filmi iddiasını çıkartan bu insanlar değil. Fenomen hesaplar çıkarıyor ve bize de küfür geliyor. Anamıza avradımıza küfür ediyorlar, bu durum size zarar veriyor. Bu hesapları kapatın. Bir mağduriyet içinde olacağınız bir şey yok. Lütfen gelip bize haksızlık yapmayın" dedi.

 

Mehmet Ali Aydınlar konusuna da açıklık getiren Mosturoğlu, "Ben Mehmet Ali Aydınlar ile 4 Aralık'ta yaptığım konuşmanın arkasındayım. Peki Mehmet Ali Aydınlar'ı destekleyen arkadaşlar da aynı pozisyonda mı Orada Aydınlar'ı destekleyecek burada Ali Koç'u destekleyecek. İlke herkes için olur. Aidatlarınız ödediğiniz üyeler var. Mart ayından sonra Bu arkadaşlar noterlere gidip sizin adınıza söz veriyorlar. Aydat ödemek ayıp" ifadelerini kullandı.

 

MEHMET ALİ AYDINLAR'IN SÖZÜ İLE AYNI ŞEY

 

Ali Koç'a eleştirilerde bulunan Mosturoğlu, "Çok sıkıntılı olduğunu düşündüğüm cümler var. Saygın ve sayfılı bir kulüp olacağını söylüyorsunuz. Fenerbahçe saygın kulüptür Fenerbahçe Atatürk'ün kulübüdür. Fenerbahçe kimseye saygısızlık yapmaz. Başkan olursak galibiyet için her şey mübah diyorsunuz çok skınıktı bir cümle bu da... Bu söz en az Mehmet Ali Aydınlar'ın söylediği söz kadar sakıncalı bir sözdür" dedi.

 

3 Temmuz davalarına Ali Koç'un katılmadığını ifade eden Mosturoğlu, "25 yıldan fazla Fenerbahçe'de çalışan var. Dediler ki bunların oy hakkı olmalı. Siz de katıldınız ve elleriniz kaldırdınız. Dernekler Masası'nuın yazısı üzerine yapıldı. Bu kadar saptırılabilir mi? Bu 160 kişi oyu için şereflerini satacak arkadaşlar mı? Yargıtay Kararı 3 yıl da sürebilir diyorsunuz, kim diyorsa size yalan söylüyor. 3 Temmuz süresinde 20 celse geçti ve 1 kişi sizden geldi mi? Her duruşmada bizi tehdit ediyorlaR; ben gittim ama buraya söylüyorum gelen oldu mu?" dedi.

 

"HİÇBİR BAŞKAN ADAYININ FBTV'YE İHTİYACI YOK"

 

Hiçbir başkan adayının FBTV'ye ihtiyacının olmadığını ifade eden Mosturoğlu, "Sevgili Ali Koç, Yargıtay Kararı'na değindi. Başkanın Mart 2017'de yaptığı açıklamayı okuyorum... Bu arada Şubeleri kapatmak ne sizin ne Aziz Yıldırım'ın yetkisinde... Hiçbir başkan adayıın seçime ilişkin seçime ilişkin çalışmasına FB TV'de yer verilmedi. O yüzden FB TV'ye ihtiyacınız yok, bizim de sizin de" şeklinde konuştu.

 

ALİ KOÇ'TAN ŞEKİP MOSTUROĞLU'NA CEVAP

 

Şekip Mosturoğlu'nun sözlerine cevap veren Ali Koç, "Doğruyu bulmak için birbirimizi eleştirmeliyiz, sağlıklı ortam bu. Hesapları kapatın diyor Mosturoğlu. Sen beni çok iyi tanırsın Mosturoğlu! Ben, 3., 4. insanlara bir şey söyletmem, gelirim direkt yüzüne söylerim. Haber yaptırma, troller yaratma, belirli başlı gazeteciler üzerinden gündem yaratma konusunda çok daha iyisinizdir. Neyi doğru olduğuna inanıyorsanız çıkın söyleyin, hiç şüphemiz yok bütün yükü başkan ve yönetim kurulu çekiyor zaten. Hepimizin size müteşekkir olmamız lazım ama yaptıklarınızın hepsi doğru değil. Ben, hesap yönetmem, yönettirmem." dedi.

 

3 Temmuz'dan sonra asla kaçmadığını ifade eden Koç, Mosturoğlu'na, "Sen değil misin ailene, eşine benim sahip çıktığımı anlatan" dedi. Koç'un bu sözlerine Mosturoğlu, "Ali Bey ben size ne zaman vefasız, ben size ne zaman kaçtı dedim? Beni kıran şu oldu; aramızdaki hukukta benim sizin babanız için Mersin'e, arkadaşınız için Eyüp'e gittiğimi söylememe gerek yok" şeklinde cevap verdi.

 

Mosturoğlu'nun sözlerine cevap veren Koç, "Sen o zaman kaçtın, bugün niye geri döndün demek istiyorsun. Ben, hiçbir yere kaçmadım. Sen değil misin ailene, eşine benim sahip çıktığımı anlatan. 3 Temmuz'dan sonra beni kaçtığımı söylemeniz ayıptır, elim ayağım titriyor. 3 Temmuz'dan sonra 12-13. gün sonrası, kulübe geldim. O gün içeri girdim, kutu dolu. Hemen yukarı çıktım, ne oluyor dedim. Başkan talimat verdi, eşyalarını çıkarttırıyor dedi, o gün ağlamıştım ve o gün yemin ettim 1 saat bile olsa başkan buraya gelecek dedim. Bugün buradasınız. Benim size olan bağlılığımı bilenler çok iyi bilir, bunlara izin vermeyin sayın başkanım. Ben kaçmadım, asla kaçmam. Bunu ima etmeyin, sakın ha. Hepimiz aynı gemideyiz, Fenerbahçe'nin iyi olması için elinden geleni herkes yapmalı. Katılırsınız, katılmazsınız ama niyet önemli. 2012'deki finansal tablo ile bugünkü tablo arasında siyah beyaz kadar fark var. Bugün buraya çıktığım için çok üzülüyorum. Beraber sırt sırta verdiğimiz, mücadele ettiğimiz arkadaşlarımız için bu şekilde bir cevap vermekten dolayı ama zorunda kaldım" dedi.

 

"BEN BU KULÜBE KİMSEYİ ÜYE YAPMADIM"

 

Kulübe kimseyi üye yaptırmadığını vurgulayan Koç, "Kulüpte yeni ve yoğun bir şekilde üye kazandırma konusunda çalışma yapılmadı mı? Basın önünde bunu söylemekten dolayı utanıyorum. Bizi üye yaptılar diye bize geliyorlar. Ben hayatımda eşimin, kayınvalidemi, Paşalı Birolu üye yaptım, önümüzdeki dönemde de yeğenimi yapacağım. Bundan başka kimseyi de üye yaptırmadım, yaptırmam. Tek aday sizsiniz diyorsunuz. Tarihe baktığımız zaman da başkanımız tarz olarak da hep son dönemeçte açıklamıştır. Karşıda rakip olsun olmasın, bu bir tarz meselesidir. Bu demek değildir ki tek aday vardır. Komiteler kurulmuştur, bu benim hoşuma giden bir durum" ifadelerini kullandı.

 

SÜPERFB

Haberin etiketleri:

fenerbahçe, ali koç, şekip mosturoğlu


Haber okunma sayısı: 1056

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aslan-timsahi-parcaladi

Aslan, Timsah'ı parçaladı

17 Mart 2019 Pazar 20:53
galatasaray-antalyasporu-dagitti

Galatasaray Antalyaspor'u dağıttı

11 Mart 2019 Pazartesi 21:42
kagawa-kartali-904-te-ipten-aldi

Kagawa Kartal'ı 90+4 te ipten aldı

10 Mart 2019 Pazar 20:30
basaksehir-engelleri-tek-tek-geciyor

Başakşehir engelleri tek tek geçiyor

09 Mart 2019 Cumartesi 20:20

ÜLKE GÜNDEMİ

'Güruh' dediği ülkücülerden oy istiyor!

Cumhur İttifakı’nın AKP’li Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin'in 2013 yılında Ülkücülere 

Kimse senin arkanı toplayamaz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde

Teröristlerin eylemlerini işlerine geldiği ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya mitinginde yaptığı konuşmada, “Terör örgütleri konusunda ikircikli davranma

İyi Partili Yokuştan Erdoğan'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i hedef alarak, "Şu anda senin iyi günlerin sen

Su uyur AKP uyumaz, uyanık olalım

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Diyarbakır Çınar'da düzenlediği mitinge katıldı.

'Beka sorunu yok' diyenler, kafanızı kaldırıp bakın

BBP Genel Başkanı Destici, "Hudutlarımızın öbür tarafında PKK terör devleti kurmanın çalışması

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL