09 Aralık 2019 Pazartesi

Ülkedeki işsizlik patlamasını saklamayın

ulkedeki-issizlik-patlamasini-saklamayin

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, ABD'nin Türkiye'ye uygulamaya teşebbüs ettiği müeyyidelerin "egemenlik haklarına" saldırı olduğunu belirterek, "Türkiye, bunları göğüsleme imkanına sahiptir." dedi.
18 Temmuz 2019 Perşembe 16:40

 Ağıralioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ülkede işsizlik patlaması olduğunu ve bundan en çok gençlerin etkilendiğini söyledi. 

Gençlerin, öğrenim süreleri boyunca aldıkları kredilerin tahsil zamanlarının geldiğini ancak işsiz olan gençlerin bunları ödeme imkanının olmadığını dile getiren Ağıralioğlu, "Gençler bu borçlarının silinmesini istiyor. Yapılandırılmasını istemiyorlar çünkü ödeyecek durumları yok. Bu talebin cesareti de şuradan geliyor: Müteahhitlerin borcunu siliniyor, bizim de borcumuzu silin diyorlar." ifadelerini kullandı. 

Bu konuyla ilgili bir kanun teklifi hazırladıklarını ve TBMM Başkanlığına sunacaklarını bildiren Ağıralioğlu, "Hükümet bu ara para vereni seviyor. Bu talep hükümet tarafından çok makul karşılanmayacaktır ama eşref saatlerine denk gelirse belki bu gençlerimizin olmayan işlerinden dolayı yeterince ağır olan yüklerini belki omuzlarından almış oluruz." diye konuştu. 

Bir gazetecinin "Darbe araştırma komisyonunun raporu 33 aydır ortada olmadığı söyleniyor" sözlerine karşılık Ağıralioğlu, "Darbe Komisyonu Raporu bence vardır. Kime değip kime değmeyeceği üzerinden koruma duygusu gelişmiş olabilir." dedi. 

Bu sürecin devlet olma ciddiyetinden uzak ele alındığını öne süre Ağıralioğlu, "15 Temmuz'a kadar bizi getiren sürecin çok iyi muhasebe edilemediğini düşünüyorum. 15 Temmuz sebep değil sonuçtur. Sebepleri çok iyi muhasebe edemediğimiz için 15 Temmuz'a sebep muamelesi yaptığımız için bu raporlar akamete uğruyor. 15 Temmuzu sonuç olarak görsünler her şey çözülür." değerlendirmesini yaptı. 

Ağıralioğlu, ABD'nin F-35'leri askıya alma karına ilişkin de "ABD'nin F-35 uçaklarının verilmemesi kararıyla ilgili bize müeyyide uygulama imkanı varsa bizim de var. Elimiz zayıf değil." dedi. 

Türkiye'nin "parmak sallanacak bir ülke olmadığını" ifade eden Ağıralioğlu, "Ancak akıllı siyaset izlemek lazım. ABD'nin bize uygulamaya teşebbüs ettiği müeyyideler egemenlik haklarımıza saldırıdır. Türkiye, bunları göğüsleme imkanına sahiptir. Bunun bir devlet meselesi olduğunu ve bu meselede devletin siyasi iradesinin yanında durmak, muhalefetin namus borcudur. En azından böyle bir görüntü vermek zorundayız." diye konuştu.Haber okunma sayısı: 185

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Ahmet Davutoğlu cephesinden Erdoğan'a sert sözler!

Şehir Üniversitesi tartışması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin İstanbul İl Başkanlığı

Erdoğan'dan Aydın Doğan'a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Grubu’nun 60. Kuruluş Yıl Dönümü Gala Gecesi’nde yaptığı konuşmada,

Yazlık saraydan yüzen saraya

Cumhurbaşkanlığı’nın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan Yakamoz isimli yatı restore

Yolcu yok, ödeme çok

Kütahya’da yapılan Zafer Havalimanı için Kütahya dahil 3 şehrin nüfusu kadar yolcu garantisi verildi.

Canlı yayınında Atatürk'ü hedef aldı

Habertürk canlı yayınında Atatürk'ün katliam yaptığını öne süren Nagehan Alçı, Türkiye'nin o dönemde

İBB kadına şiddete 'Dur' dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, BM’nin kadına yönelik şiddeti sonlandırmak amacıyla dünya çapında

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL