28 Şubat 2021 Pazar

Türkiye, köklü bir dönüşümün arifesinde

turkiye-koklu-bir-donusumun-arifesinde

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel başkanlığında, Milletvekilleri ve Parti Meclisi Üyelerinden oluşan Cumhuriyet Halk Partisi heyeti, CHP Aksaray İl Başkanlığı’nın organize ettiği çalışmalar kapsamında Aksaray’ı ziyaret etti.
21 Ocak 2021 Perşembe 16:05

  Yirmi bir kişilik geniş bir heyetle Aksaray merkezinde, ilçelerde ve köylerde iki gün boyunca çalışmalar yapan CHP Heyeti, Aksaray’da vatandaşların, esnafların, çiftçilerin ve köylülerin sorunlarını dinledi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çözüm önerilerini anlattı. 


CHP Heyeti ziyaret kapsamında, İl protokolünü, meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını, çarşı esnafını, fabrikaları, sanayi bölgelerini, kanaat önderlerini ve siyasi partileri ziyaret etti, Aksaray’ın 18 yıldır ihmal edilen sorunlarının çözümü için TBMM’de ve ulusal kamuoyunda çalışmalar yürütüleceğinin sözünü verdi ve 138 CHP Milletvekilinin de Aksaray Milletvekili olarak görülmesi gerektiğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da talimatlarının bu yönde olduğunun bilinmesini istedi.


CHP Heyetinin Aksaray Ziyaretine ilişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel’in açıklaması şu şekilde:


“Kovid-19 pandemisi öncesinde de mevcut olan ekonomik buhran, pandemi ile birlikte daha da derinleşti ve toplumun geniş kesimlerini doğrudan etkileyen bir duruma evrildi. Aksaray da özellikle tarım ve hayvancılık alanında döviz şokunun etkisini ithal girdiler nedeniyle büyük derecede hisseden bir şehir. KOBİ’lerimizin, esnaflarımızın, çiftçilerimizin, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın sorunlarını incelemek amacıyla geniş bir heyetle Aksaray’a geldik. Aksaray’ın ihmal edildiğini, potansiyellerinin gerisinde kaldığını ve demiryolu yatırımlarının yapılmadığını, başta içme suyu ve tarımsal sulama konusundaki sorunlar olmak üzere diğer sorunların da yıllardır çözülmediğini görüyoruz. Ticaret Odası’na, Sanayi Odası’na, Ziraat Odası’na ve esnaflarımıza yaptığımız ziyaretlerde Kovid-19 pandemisinin ekonomik etkileri karşısında yalnız bırakıldıklarını yakından gözlemlemiş olduk. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun direktifleri doğrultusunda tüm Türkiye’yi karış karış geziyoruz ve vatandaşlarımızın sorunlarını TBMM’ye taşımak için temaslarımızı sürdürüyoruz. Temaslarımızda, vatandaşlarımızın AKP’ye ve Cumhur İttifakı’na olan eleştirilerinin yoğunlaştığı açık bir şekilde görülüyor. Türkiye’nin gerçek meseleleri çözümsüz bırakılırken, Sarayın yapay gündemlerinin vatandaşlarımızın ilgisini çekmediği, neredeyse her hanede bir işsiz olan illerimizde vatandaşlarımızın ekonomik buhrandan çıkış bir yol aradığı heyetimize anlatılıyor. Kapısını çaldığımız her hanede, girdiğimiz her iş yerinde bize işsizlik, yoksulluk ve ekonomik buhranın etkileri anlatılıyor. Tüm Türkiye’yi kucaklayan, kalkınma ve istihdam sorunlarını çözmeyi merkezine koyan anlayışımızla ve refahı geniş kesimlere yaymayı amaçlayan politikalarımızla bu ziyaretleri önümüzdeki dönemde de yapmaya devam edeceğiz. Türkiye, köklü bir dönüşümün arifesinde, Cumhur İttifakı’nın siyasi temsilcileri sokaklara çıkamazken, Cumhuriyet Halk Partisi vatandaşlarımızın yanında olmaya ve sorunlara yönelik beraber çözüm geliştirmek için temas etmeye devam edecek. 

 

Ziyaretler kapsamında Millet İttifakı’na dahil olan siyasi partilerin ve diğer siyasi partilerin temsilcileriyle de bir araya geliyoruz, diyalog ve ittifak siyasetini daha da genişletmeyi ve hiçbir yurttaşın dışarıda kalmadığı bir siyasi düzen için çalışıyoruz.”

Haberin etiketleri:

CHP, kemal kılıçdaroğlu


Haber okunma sayısı: 178

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tamirat---tadilat-programi-onerecegiz

Tamirat - tadilat programı önereceğiz

01 Şubat 2021 Pazartesi 14:21
eski-belediye-baskani-yeni-trol

Eski belediye başkanı, yeni trol

01 Şubat 2021 Pazartesi 09:21
bahceli-susuyor-yardimcilari-konusuyor

Bahçeli susuyor yardımcıları konuşuyor

30 Ocak 2021 Cumartesi 18:28
vatandasin-cebine-yeni-hortum

Vatandaşın cebine yeni hortum

30 Ocak 2021 Cumartesi 17:26

ÜLKE GÜNDEMİ

Tek doz aşı Covid-19’a karşı korumada yeterli mi?

Covid – 19 aşısının türüne göre değişmekle birlikte yüzde 65 ile yüzde 98 oranında koruduğu ve

Demir yolu ile ihracat yüzde 33 arttı

Ares Logistics CEO’su Engin Kırcı, pandemi dönemde demir yolu ile ihracatın yüzde 33 artarak rekor seviyeye

Bu vergi herkesi zorlayacak

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) %10’a

İstanbul Valiliği'den yasak kararı

İstanbul Valiliği bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde sivil toplum kuruluşlarınca yapılması planlanan

Eski belediye başkanı, yeni trol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü'yü "Sana öyle bir illüstrasyon

Yavaş'tan ücretsiz internet atağı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirterek

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL