24 Eylül 2020 Perşembe

Siyaset beni bırakıyor

siyaset-beni-birakiyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da yerel televizyon kanalında açıklamalarda bulunurken geleceği ile ilgilide konuştu
01 Aralık 2013 Pazar 22:38

 Bülent Arınç, Manisa'da yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda, yerel seçimlere yaklaşılırken belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü anlattı.

 

Aday adaylarının AK Parti Genel Merkezi'nce değerlendirildiğini hatırlatan Arınç, “AK Parti’nin Manisa Büyükşehir adayı daha kesin olarak belirlenmedi. Bir seçici kurulumuz var. Bende seçici heyete bildiklerimi söyledim. Görüşlerimizi aktardık. Ben kimseyi sırtıma alır taşımam. Bunu yapacak birisi değilim. Herkes son ana kadar beklesin. Ama ‘Ben yokum’ diye küsmesinler. Aday kim olursa olsun çıkan adayı desteklesinler. Görev istesinler, çizgilerinden sapmasınlar. Kadro çok geniş. Kimse yolunu kaybetmesin” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç Manisa’da açıklama yaptı. “Manisa’yı özlüyorum ve bulduğum her fırsatta geliyorum” diyen Bakan Arınç, “Manisa büyükşehir oldu. Bu sırada karşımıza çok engeller çıktı. O gün bize karşı çıkanlar bugün büyükşehir belediyesini kazanmaya çalışıyor. Demek ki iyi bir şey yapmışız. Daha yapılacak çok işler de var. Hükümetimiz hiçbir zaman Manisa’yı ihmal etmiyor. Manisa’nın hiçbir eksiği yok. 50 yıllık 100 yıllık rüyayı bile gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kimsenin hayal bile edemediği şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Tabi belediyelerinde yapacağı şeyler var. Bunların da yapılmasını bekliyoruz. Bende Ankara’dan Manisa’yı yakından izliyorum. Milletvekillerinden ve validen bilgiler alıyorum” dedi.  

Manisa OSB’ye övgüler yağdıran Arınç, “Manisa OSB’si parlayan yıldız haline geldi. Yerli ve yabancı yatırımcıların bu ile yatırım yapmak için yarıştığını görmek bizi çok memnun ve mutlu ediyor” dedi. Ankara’da Manisalıların kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirten Bakan Arınç, “Beni her fırsatta ziyaret ediyorlar. Özellikle Manisalı muhtarlar beni hemen hemen her daim ziyaret ediyorlar. Bu da beni çok memnun ediyor. Tabi yanıma seçim için gelenler de var” dedi.

 

KAZAYA ÜZÜLDÜM

 

Kendi konvoyunda yaşanan trafik kazası konusunda açıklama yapan Bakan Arınç, “Ben Manisa’daki programa süratle yetişmek istedim. Onun için havaalanında fazla kalmadım. Mehter takımıyla karşılama yapılması beni şaşırttı. Manisa’ya gelirken konvoyda 12 araç birbirine girmiş. Ben zaten her zaman konvoylardan ve süratten korkarım. Arkadaşlarımızın daha dikkatli olması lazım. Önümüzde seçimler var. Bir çok kez parti konvoyları olacaktır. Herkes dikkat etmelidir. Yaşanan olaya üzüldüm” dedi.

 

Manisa ile Bursa seçmeni arasında iddia farkı olduğunu belirten Arınç, “Manisa seçmeni ve insanını tanırım. Burada insanlar daha ılımandır. Kavga ve gürültüyü sevmezler. Ama iddiasız olmak gibi bur huyları da var. Bursa bunun tam tersi. Orada seçmen ve siyasetçi çok inatçı. İllaki burasını kazanacağız diye bir inat yapar ve bunu da başarır. Artık seçmen geleceği görerek oy kullanıyor. Kendi istek ve taleplerini karşılayacak başkan adayına oy veriyor. Çok şükür ki AK Partinin tüm adayları ve aday adayları vatandaşın taleplerini karşılayacak projeler üretiyor. AK pati hizmet odaklı siyaset yapıp buna göre hareket ediyor” dedi.

 

ADAYIN YERLİ OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL

 

Yerel seçimlerde yerli adayın önemli bir kriter olduğunu belirten Bakan Arınç, “Bir başka yerden veya ilçeden gelen adaya ‘Ya senin evin bile burada değil’ deyip sırt çevirmek son derece yanlıştır. Önemli olan hizmettir. Mevlana’da Konya’lı değildi. Manisa ölçeğinde bu tercihin yapılması son derece normaldir. Ancak metrepol kentlerde adayın memleketinin önemli olduğunu düşünmüyorum. O zaman önemli kişileri de dışarıda bırakmış olursunuz. Buna dikkat etmek gerekir. Bugün valililer bile istifa edip belediye başkanı olmak istiyor. Bu da çok normal” dedi.

 

HERŞEY NASİP

 

Manisa’da Büyükşehir için çok kıymetli aday adaylarının bulunduğunu belirten Bakan Arınç, “Hüseyin Tanrıverdi, Mehmet Çerçi, Serhat Orhan ve Orkun Şıktaşlı çok kıymetli insanlar. Partimiz iyilerin içinden en uygununu seçmeye çalışıyor. Ben seçici heyetin içinde değilim. En iyi ve en uygun ayrı şeylerdir. Manisa’da bazı arkadaşlarımız bazı isimleri telaffuz etti. Ama ben kendi açımdan meseleye bakıyorum. Ben merak edip de kurula aday kim diye sormam. Ben başbakanımızın açıklamasını bekliyorum. Bu Bursa içinde Manisa içinde böyle. Her şey bir nasip işidir. Genel merkez açıklamadıktan sonra her şey tahmin olur. Tahmin de bugün için yanlış olur. AK Parti’nin Manisa Büyükşehir adayı daha kesin olarak belirlenmedi. Bende seçici heyete bildiklerimi söyledim. Görüşlerimizi aktardık. Ben kimseyi sırtıma alır taşımam. Bunu yapacak birisi değilim. Herkes son ana kadar beklesin. Ama ‘Ben yokum’ diye küsmesinler. Aday kim olursa olsun çıkan adayı desteklesinler. Görev istesinler, çizgilerinden sapmasınlar” dedi.

 

Aday adaylarına da seslenen Arınç, “Artık kentleri büyükşehirler yönetecek. Büyükşehirde her birinize ihtiyaç var. Pasta çok büyük. Kadrolar çok geniş. Onun için kemse kimsenin ayağına basmasın. Kimse kimsenin yolunu kesmesin. Herkes yolundan sapmadan çıkan adayı desteklesin” dedi.

 

SİYASET BENİ BIRAKIYOR

 

1.5 yıl sonra siyaseti bırakacağını belirten Arınç, “Zaten siyaset beni bırakıyor. Siyasette emekleyerek gitmek istemiyorum. Siyaseti bırakmak, ara vermek çok önemli. Başbakanımızın bu fikrini en çok ben destekliyorum. Siyaseti bıraktıktan sonra da Manisa’ya da gelirim, Bursa’ya da giderim. Siyasetin dışında da bir dünya var” dedi.  

 

/manisahaberleriHaber okunma sayısı: 658

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

her-kesim-perisan-halde

Her kesim perişan halde

24 Eylül 2020 Perşembe 19:56
yuzde-501-hayal

Yüzde 50.1 hayal

24 Eylül 2020 Perşembe 11:03
bos-laflari-birakin

Boş lafları bırakın

24 Eylül 2020 Perşembe 01:41

ÜLKE GÜNDEMİ

Bütün sol örgütler çapsız adamların eline kaldı

“Acaba Öyle Mi?” programında konuşan gazeteci Ümit Zileli “71 darbesinden sonra bir CHP’li profesörü,

'Salgın yorgunluğu' ile başa çıkmanın 8 yolu

Aylardır Coronavirus ile birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Başta ABD olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde

Aileyle kurulan güçlü ilişki önemli

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medyada yazdığı bir notun ardından hayatına

Her kesim perişan halde

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sosyal devlet ilkesine göre

Çeşmeden su yerine arsenik akıyor!

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün

Böyle Müslümanlık olur mu diyoruz, küplere biniyorlar

Hakkari Üniversitesi Rektörü'nün oğlu için 28 adayı elemesine tepki gösteren CHP'li vekil Bekaroğlu, "Böyle

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL