22 Kasım 2019 Cuma

Siyaset beni bırakıyor

siyaset-beni-birakiyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da yerel televizyon kanalında açıklamalarda bulunurken geleceği ile ilgilide konuştu
01 Aralık 2013 Pazar 22:38

 Bülent Arınç, Manisa'da yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda, yerel seçimlere yaklaşılırken belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü anlattı.

 

Aday adaylarının AK Parti Genel Merkezi'nce değerlendirildiğini hatırlatan Arınç, “AK Parti’nin Manisa Büyükşehir adayı daha kesin olarak belirlenmedi. Bir seçici kurulumuz var. Bende seçici heyete bildiklerimi söyledim. Görüşlerimizi aktardık. Ben kimseyi sırtıma alır taşımam. Bunu yapacak birisi değilim. Herkes son ana kadar beklesin. Ama ‘Ben yokum’ diye küsmesinler. Aday kim olursa olsun çıkan adayı desteklesinler. Görev istesinler, çizgilerinden sapmasınlar. Kadro çok geniş. Kimse yolunu kaybetmesin” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç Manisa’da açıklama yaptı. “Manisa’yı özlüyorum ve bulduğum her fırsatta geliyorum” diyen Bakan Arınç, “Manisa büyükşehir oldu. Bu sırada karşımıza çok engeller çıktı. O gün bize karşı çıkanlar bugün büyükşehir belediyesini kazanmaya çalışıyor. Demek ki iyi bir şey yapmışız. Daha yapılacak çok işler de var. Hükümetimiz hiçbir zaman Manisa’yı ihmal etmiyor. Manisa’nın hiçbir eksiği yok. 50 yıllık 100 yıllık rüyayı bile gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kimsenin hayal bile edemediği şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Tabi belediyelerinde yapacağı şeyler var. Bunların da yapılmasını bekliyoruz. Bende Ankara’dan Manisa’yı yakından izliyorum. Milletvekillerinden ve validen bilgiler alıyorum” dedi.  

Manisa OSB’ye övgüler yağdıran Arınç, “Manisa OSB’si parlayan yıldız haline geldi. Yerli ve yabancı yatırımcıların bu ile yatırım yapmak için yarıştığını görmek bizi çok memnun ve mutlu ediyor” dedi. Ankara’da Manisalıların kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirten Bakan Arınç, “Beni her fırsatta ziyaret ediyorlar. Özellikle Manisalı muhtarlar beni hemen hemen her daim ziyaret ediyorlar. Bu da beni çok memnun ediyor. Tabi yanıma seçim için gelenler de var” dedi.

 

KAZAYA ÜZÜLDÜM

 

Kendi konvoyunda yaşanan trafik kazası konusunda açıklama yapan Bakan Arınç, “Ben Manisa’daki programa süratle yetişmek istedim. Onun için havaalanında fazla kalmadım. Mehter takımıyla karşılama yapılması beni şaşırttı. Manisa’ya gelirken konvoyda 12 araç birbirine girmiş. Ben zaten her zaman konvoylardan ve süratten korkarım. Arkadaşlarımızın daha dikkatli olması lazım. Önümüzde seçimler var. Bir çok kez parti konvoyları olacaktır. Herkes dikkat etmelidir. Yaşanan olaya üzüldüm” dedi.

 

Manisa ile Bursa seçmeni arasında iddia farkı olduğunu belirten Arınç, “Manisa seçmeni ve insanını tanırım. Burada insanlar daha ılımandır. Kavga ve gürültüyü sevmezler. Ama iddiasız olmak gibi bur huyları da var. Bursa bunun tam tersi. Orada seçmen ve siyasetçi çok inatçı. İllaki burasını kazanacağız diye bir inat yapar ve bunu da başarır. Artık seçmen geleceği görerek oy kullanıyor. Kendi istek ve taleplerini karşılayacak başkan adayına oy veriyor. Çok şükür ki AK Partinin tüm adayları ve aday adayları vatandaşın taleplerini karşılayacak projeler üretiyor. AK pati hizmet odaklı siyaset yapıp buna göre hareket ediyor” dedi.

 

ADAYIN YERLİ OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL

 

Yerel seçimlerde yerli adayın önemli bir kriter olduğunu belirten Bakan Arınç, “Bir başka yerden veya ilçeden gelen adaya ‘Ya senin evin bile burada değil’ deyip sırt çevirmek son derece yanlıştır. Önemli olan hizmettir. Mevlana’da Konya’lı değildi. Manisa ölçeğinde bu tercihin yapılması son derece normaldir. Ancak metrepol kentlerde adayın memleketinin önemli olduğunu düşünmüyorum. O zaman önemli kişileri de dışarıda bırakmış olursunuz. Buna dikkat etmek gerekir. Bugün valililer bile istifa edip belediye başkanı olmak istiyor. Bu da çok normal” dedi.

 

HERŞEY NASİP

 

Manisa’da Büyükşehir için çok kıymetli aday adaylarının bulunduğunu belirten Bakan Arınç, “Hüseyin Tanrıverdi, Mehmet Çerçi, Serhat Orhan ve Orkun Şıktaşlı çok kıymetli insanlar. Partimiz iyilerin içinden en uygununu seçmeye çalışıyor. Ben seçici heyetin içinde değilim. En iyi ve en uygun ayrı şeylerdir. Manisa’da bazı arkadaşlarımız bazı isimleri telaffuz etti. Ama ben kendi açımdan meseleye bakıyorum. Ben merak edip de kurula aday kim diye sormam. Ben başbakanımızın açıklamasını bekliyorum. Bu Bursa içinde Manisa içinde böyle. Her şey bir nasip işidir. Genel merkez açıklamadıktan sonra her şey tahmin olur. Tahmin de bugün için yanlış olur. AK Parti’nin Manisa Büyükşehir adayı daha kesin olarak belirlenmedi. Bende seçici heyete bildiklerimi söyledim. Görüşlerimizi aktardık. Ben kimseyi sırtıma alır taşımam. Bunu yapacak birisi değilim. Herkes son ana kadar beklesin. Ama ‘Ben yokum’ diye küsmesinler. Aday kim olursa olsun çıkan adayı desteklesinler. Görev istesinler, çizgilerinden sapmasınlar” dedi.

 

Aday adaylarına da seslenen Arınç, “Artık kentleri büyükşehirler yönetecek. Büyükşehirde her birinize ihtiyaç var. Pasta çok büyük. Kadrolar çok geniş. Onun için kemse kimsenin ayağına basmasın. Kimse kimsenin yolunu kesmesin. Herkes yolundan sapmadan çıkan adayı desteklesin” dedi.

 

SİYASET BENİ BIRAKIYOR

 

1.5 yıl sonra siyaseti bırakacağını belirten Arınç, “Zaten siyaset beni bırakıyor. Siyasette emekleyerek gitmek istemiyorum. Siyaseti bırakmak, ara vermek çok önemli. Başbakanımızın bu fikrini en çok ben destekliyorum. Siyaseti bıraktıktan sonra da Manisa’ya da gelirim, Bursa’ya da giderim. Siyasetin dışında da bir dünya var” dedi.  

 

/manisahaberleriHaber okunma sayısı: 599

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

saraya-kim-gittiyse-allah-belasini-versin

Saraya kim gittiyse Allah belasını versin

21 Kasım 2019 Perşembe 16:48
tbmmde-sahte-bal-satiliyor-

'TBMM'de sahte bal satılıyor!'

21 Kasım 2019 Perşembe 16:17
erdogan-mujdeleri-siraladi

Erdoğan müjdeleri sıraladı!

21 Kasım 2019 Perşembe 15:57
-saraya-giden-chpliyi-biliyorum

Saray'a giden CHP'liyi biliyorum

21 Kasım 2019 Perşembe 15:46
mhpden-rahmi-turan-aciklamasi

MHP'den Rahmi Turan açıklaması

21 Kasım 2019 Perşembe 08:46
bedava-hayat-onlara-guzel

Bedava hayat onlara güzel

21 Kasım 2019 Perşembe 08:27

ÜLKE GÜNDEMİ

‘Benimle mezara gidecek’ demişti

FETÖ’nün, Balyoz ve Ergenekon kumpasları başlamadan kısa bir süre önce emekli olan ve bu sabah aramızdan

MHP'den Rahmi Turan açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın bugünkü yazısıyla ilgili

Halaçoğlu'ndan Osmanlı torununa belgeli cevap

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu, II. Abdülhamid'in torunu Kayıhan Osmanoğlu'nun hanedanlık

Cumhur İttifakı'nda rüşvet krizi çıktı!

Cumhur İttifakı'nda rüşvet krizi patlak verdi. Giresun’un Alucra ilçesinde ittifakın adayı olarak MHP'den

Çocukların cezaevinde olduğu ülke geleceksizdir!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin, sadece kadınların katıldığı TBMM Grup Toplantısı'nda

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Suriye ve Kuzey Irak başta

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL