TSK Mehmetçik Vakfı

16 Ekim 2018 Salı

Sen nasıl bir Türkiye vaat ediyorsun

sen-nasil-bir-turkiye-vaat-ediyorsun

Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi'nin açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Onlar köşeyi dönmek için uğraşırlar, biz vatandaşın sorununu çözmek için uğraşırız. Onlar kavgadan yanadır, biz barıştan, sevgiden, hoşgörüden yanayız" dedi
13 Haziran 2018 Çarşamba 17:09

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi'nin açılış töreninde, katılımcıların "Hak, hukuk, adalet" sloganı üzerine konuşmasına, "Hak, hukuk ve adaleti sağlamak için yapacağımız ilk iş 24 Haziran'da eksiksiz, hiçbir gerekçe üretmeden sandığa gitmek. İkincisi, cumhurbaşkanlığı seçiminde birleşik oy pusulasının en başında yer alan Sayın Muharrem İnce'ye 'evet' damgasını vurmaktır. Üçüncüsü, Millet İttifakı içinde yer alan CHP'ye 'evet' demektir." diye başladı.

 

Belediye başkanlarından, seçildikleri andan itibaren bütün halkı kucaklamaları, ayrımcılık yapmamaları ve harcadıkları her kuruşun hesabını vermelerini istediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Bunu sadece belediye başkanları için yapmıyoruz. Sayın Muharrem İnce, 'Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.' dedi ve yakasına Türk bayrağı rozeti takıldı. Bizim halka bakışımız, görev ve sorumluluk anlayışımız diğerleriyle bağdaşmaz. Onlar köşeyi dönmek için uğraşırlar, biz vatandaşın sorununu çözmek için uğraşırız. Onlar kavgadan yanadır, biz barıştan, sevgiden, hoşgörüden yanayız." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, zaman zaman CHP'ye, "CHP yola, köprüye karşı" şeklinde haksız eleştiriler yapıldığına değinirken, "Hiç karşı değiliz ama bir şey öğrenmek istiyoruz, 'Sen bu yolu, köprüyü kaça yaptın? Kendi cebinden yaptıysan sormayacağım ama milletin vergisiyle yaptıysan bunu sormak benim namus borcumdur. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için bu soruyu soracağım." ifadelerini kullandı.

 Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi binasına ikinci kez geldiğini, ilkinde Van depremi nedeniyle burada kalanları ziyaret ettiğini anlatan Kılıçdaroğlu, uzun yıllardır karşılaşmayan iki kardeşin burada buluşmasına tanıklık ettiklerini dile getirdi.

 

 "EN İYİSİ TELEFONDA ANLATAYIM, O ZAMAN BENİ DAHA DİKKATLİ DİNLERLER"

 

Kılıçdaroğlu, yerel seçimde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazanıp İstanbul'u bir dünya kenti yapacağını kaydederek, "Uzun yıllardır İstanbul'a hizmet verdiklerini söylüyorlar. Sonunda en büyükleri dedi ki 'Biz İstanbu'la ihanet ettik.' İstanbul'un bağrına saplanan o ihanet hançerini biz söküp alacağız. İstanbul'u, çağdaş bir kent yapacağız." diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim konuşmalarında ekonomiden söz etmediğini öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Nasıl bir Türkiye vadettiğini anlatamıyor, beceremiyor, en sonunda diyor ki 'millet bahçeleri ve kıraathaneler...' Kıraathane yapacakmış bol bol. Sonunda plağı değiştirdi, tepki alınca, 'kütüphane yapacağım.' dedi. Kütüphane ayrı, kıraathane ayrıdır sevgili Erdoğan. Sen bu farkı bilmiyorsan açarsın bir sözlüğe bakarsın, kıraathane nedir, kahvehane nedir, kütüphane nedir bunların hepsini öğrenirsin. Bilgi birikimi yoksa ne yapayım? Kabahat bende değil."

 

Kılıçdaroğlu, sosyal devleti yeniden inşa edeceklerini belirterek, "CHP'li belediyeler meydanlar yapıyor ama onlar meydanlara yasak getiriyor. Niye kentlerde meydanlar yapılır? Özelliği şudur... Belki dinlerlerse anlarlar ama dinlemezlerse en iyisi telefonda anlatayım da mutlaka o zaman beni daha dikkatli dinlerler. Kentlerde yaşayanlar enerjilerini meydanlarda boşaltır. Gösteri, eğlence, protesto meydanlarda yapılır. Dünyanın bütün kentlerinde görkemli meydanlar vardır. Meydanlar sosyal yaşamın da bir parçasıdır." dedi.

 

"BU ÜLKENİN ÇOCUKLARINA MI PARA BULAMAYACAĞIM"

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesi-babası olmayan çocuklara devletin el uzattığını veya yoksul ailelerin bakamadığı çocuklarını devletin yetiştirdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Ancak devlet bu çocuklar 18 yaşına gelince kapının önüne koyar, 'Sen artık büyüdün.' der. Biz seçim bildirgemize de koyduk, Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişip 18 yaşını dolduran bütün çocuklarımızı, kadın erkek ayrımı yapmaksızın, devlet memuru yapacağız, sınavsız. Onlar 18 yaşındaki çocuğu kapının önüne bırakıyor. 18 yaşındaki çocuk nasıl tutunacak hayata? Biz, o çocuklarımızın tamamını devlet memuru yapacağız. Böylece hayata tutunacak, geliri olacak, 'Annemin ve babamın olmadığı tarihten beri bir sosyal devlet geldi bana sahip çıktı.' diyecek. Bizim rüyalarımıza, hayallerimize onlar yaklaşamaz. Bizim bütün planlarımızın, programlarımızın özünde insan, insan sevgisi, insanı kazanmak, toplumla insanı barıştırmak, bir insanın özgürce yaşaması, geçinebilmesi vardır."

 

Asgari Ücreti bin 500 liraya çıkartacaklarını söylediklerinde eleştirildiklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

"Bizim belediyeler bin 500 lira yaptı o tarihte. Hiçbir belediye de batmadı. AK Partili belediyelerde çalışanlar 'İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesini CHP alır ve Asgari Ücret 1 Ocak 2019'da net 2 bin 200 lira olur.' diyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, AK Partili belediyelerde çalışan işçi kardeşlerime de sesleniyorum; Asgari Ücreti vergisiz net 1 Ocak 2019'dan itibaren 2 bin 200 lira yapacağız, bu senin hakkındır, hakkını teslim edeceğiz. İş dünyasını geziyorlar, 'CHP'ye oy verirseniz üretim yapamazsınız, ücretleri artıracak, CHP'ye oy vermeyin.' diyorlar. Hiçbir işverene yük getirmeyeceğiz, Asgari Ücret üzerinden vergi almayacağız. Bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum; 1 Ocak'ta net 2 bin 200 lira almak istiyorsan, gözün kapalı, inanarak, güvenerek, gidecek ve Muharrem İnce'ye ve Millet İtitfakı'na oy vereceksin."

 

Kılıçdaroğlu, çiftçinin banka borçlarının faizlerinin sıfırlanacağını ve çiftçiye mazotun 3 liradan verileceğini vadederek, "Çiftçi üretsin... 'Mazotu nasıl 3 liradan verirsin?' Sen yata, tekneye veriyorsun, ben de çiftçinin traktörüne veriyorum arkadaş. O üretmiyor, çiftçi üretiyor. Esnafın stopaj vergisini de kaldıracağız. Eğitime sosyal devlet olarak el atacağız, tepeden tırnağa yeniden inşa edeceğiz." dedi.

 

Çocukların sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini okulda öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte yiyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bunun için de 'Parayı nereden bulacaksın?' diyecekler. Sen tefeciye para buluyorsun da ben bu ülkenin çocuklarına mı para bulamayacağım." ifadesini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu, 1 milyon 644 bin emeklinin ayda bin 500 liranın altında aylık aldığını kaydederek, CHP'nin seçim bildirgesinde bin 500 liranın altında emekli aylığının olmayacağının yer aldığına değindi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini, "Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kavgadan, gerginlikten bıktık. Huzurlu bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz. Her evde huzur, bereket olsun, çocuklarımız iş güç sahibi olsun istiyoruz. Geleceğe güvenle bakalım, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Bizim bütün projelerimiz insan odaklıdır, rant odaklı değildir. İnsanı yaşattığınız zaman devleti yaşatırsınız. İnsanı mutlu ettiğiniz zaman Türkiye'de huzuru sağlamış olursunuz." diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi'nin açılışı kurdele kesilerek yapıldı.

 

Açılışa, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve vatandaşlar katıldı.(CHP.ORG.TR)

Haberin etiketleri:

CHP, muharrem ince


Haber okunma sayısı: 98

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

brunson-donald-trumpa-6-kasim-hediyesi

Brunson, Donald Trump'a 6 Kasım hediyesi

15 Ekim 2018 Pazartesi 21:57
chpnin-emeklilik-teklifi-iptal-oldu

CHP'nin emeklilik teklifi iptal oldu

15 Ekim 2018 Pazartesi 21:52
ulkeyi-yonetenler-nutuku-okusun

Ülkeyi yönetenler Nutuk'u okusun

15 Ekim 2018 Pazartesi 21:31
destek-verin-kim-yalan-soyluyor-gorelim

Destek verin kim yalan söylüyor görelim

15 Ekim 2018 Pazartesi 18:21
259-muhtar-gorevden-uzaklastirildi

259 muhtar görevden uzaklaştırıldı

15 Ekim 2018 Pazartesi 18:04
fetonun-can-damarlarini-kesiyoruz

FETÖ'nün can damarlarını kesiyoruz

15 Ekim 2018 Pazartesi 17:42

ÜLKE GÜNDEMİ

Brunson, Donald Trump'a 6 Kasım hediyesi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ABD'li din adamı

Van Valisi kimin malını kime satıyor?

Yazılı bir açıklama yapan HDP Genel Merkezi "Van’da kayyum işlevi gören Vali’nin yaptıklarına

Edebimden, saygımdan sustum

CHP'nin eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AKP İzmir İl

Parlamentoda kavga eden olmayacağız

Erzincan'da basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ensarioğlu, "Parlamentoda kavga

9 öğrenci için 70 kişi çalışıyor

İktidarın seçim yatırımına dönüştürdüğü ‘her kente üniversite’ projesindeki çöküş sürüyor.

Peki şimdi kim bu 'o çocukları'

ABD'li rahip Andrew Brunson serbest bırakılması, akıllara Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL