17 Şubat 2020 Pazartesi

Sahada kazandık masada kaybetmeyelim

sahada-kazandik-masada-kaybetmeyelim

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Türkiye'nin, Barış Pınarı Harekâtı'yla sahada kazandığını, ancak "masa başında kaybetmemesi" gerektiğini belirterek, "Dolayısıyla asla ve kat'a masada geri adım atmamalıyız." değerlendirmesinde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı 21:47

 BBP Genel Başkanı Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ABD ile varılan mutabakatın süresinin bu akşam sona ereceğini anımsattı.

Mustafa Destici, "Beklentimiz, ABD'nin 13 maddelik mutabakat metnine tam olarak uyması ve bu metinde taahhüt edilen bütün şartların eksiksiz yerine getirilmesidir. Getirilmediği takdirde, harekâtın kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Milletimizin beklentisi bu. Necip Türk milleti sonuna kadar devleti yönetenlerin yanındadır. Çünkü bu bizim beka meselemizdir." diye konuştu.

Hala Türkiye ile ilgili hain planların olduğunu belirten Destici, ABD'nin bir tane askerinin bile ABD'ye dönmediğini, sadece bölgeler arasında kaydırmalar yaptıklarını söyledi.

Bu harekâtla amaçlananlardan kesinlikle taviz verilmemesi gerektiğini ifade eden Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Terör örgütlerini dışarıda bırakarak, Kürt kökenli vatandaşlara seslenmek istiyorum: Ne zaman ki emperyalistlere güvenerek bir kalkışma içine girdiler, bir devletçik kurma hayaliyle bir takım eylemler içinde bulundular, hep elleri boş ve ağır bedeller ödeyerek yerlerine oturmak zorunda kaldılar. Bu bölgede Kürtlerin tek dostu var; o da Türkler ve Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Onun için Türkiye'ye ihanet etmesinler. Türkiye'ye ihanet ederlerse yarın zorda kaldıklarında sığınacakları yer kalmaz. Emperyalist ve siyonistlerin çizdiği haritada Kürtlerin yeri yok, bunu görsünler. Buna göre tavır alsınlar."

Bu harekâtın Kürtlere karşı yapılmadığını vurgulayan BBP Genel Başkanı Destici, 'soykırım, tehcir' gibi büyük karalamaları Meclis çatısı altında da duymanın içlerini acıttığını, Meclisin şerefli koltuklarında oturan bu insanlardan bu karalamalardan vazgeçmelerini beklediklerini dile getirdi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Harekâtı 'işgal, soykırım' olarak Meclis kürsüsünde ifade eden Hınçak ve Taşnak artıklarına sormak istiyorum: Aynı sözleri Ermenistan Meclisinde Hocalı katliamı için söyleyebilir misiniz? Fransa'da, Avrupa Parlamentosunda, İtalya'da, bu ülkelerin yaptığı katliamları, soykırımları söyleyebilirler mi? Bütün alçaklıklarını, ihanetleri Türkiye'ye karşı yapmaktadırlar. Bunlara müsaade edilmemesi gerekiyor. Bu süreçte yumruk gibi birlik olma sorumluluğumuz var." dedi.

İran'ın, harekâta yönelik açıklamalarına ilişkin de eleştiriler yönelten Mustafa Destici, "Kim dost kim değil bunu görmek için bu süreç turnusol kağıdı olmuştur. 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur' sözünün geçerli olduğu bir süreci birlikte yaşadık. Özellikle komşu ülkelerden beklentimiz, bu haklı harekâtın yanında olmalarıdır. Türkiye, bölgenin huzuru ve selametini sağlamak adına bu harekâtı gerçekleştirmektedir." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı'nın bölgede petrol için bulunduklarını söylediğini aktaran Destici, "Barıştan, dostluktan yana olan kim varsa herkes bu harekâtın yanında olmalıdır." diye konuştu.

BBP Genel Başkanı, Türkiye'nin, ne pahasına olursa olsun Süleyman Şah Türbesi'ni mutlaka asıl toprağına geri götürmesi gerektiğini belirtti.
Barış Pınarı Harekâtı'nın planlanan şekilde bitirilmesini arzu ettiklerini dile getiren Mustafa Destici, "Ancak şu anda ABD ile 120 kilometre uzunluk ve 30 kilometre derinlik üzerinde mutabakata varılmış gibi görünüyor. Biz bunun doğru olmadığını ifade ediyoruz. Barış Pınarı Harekâtı'yla baştan hedeflenen planların eksiksiz şekilde yerine getirilmesini bekliyoruz. Tek istisna şudur: Eğer bölgeyi teröristlerden temizlemeyi rejim yapıyorsa elbette bu bizim işimize gelir. Ancak bir tek PYD/YPG'li kalmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Ayn El Arab'ın ve Kamışlı'nın mutlaka teröristlerden temizlenmesi gerektiğini kaydeden Destici, "Barış Pınarı Harekâtı'yla sahada kazandık ama masa başında bizim bunları kaybetmememiz lazım. Dolayısıyla asla ve kata masada geri adım atmamalıyız." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamalarına da tepki gösteren BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Herhalde bu arkadaşın zeka ve hafıza problemi var. Herhalde Enosis taraftarı. Aklı başında birisi bu açıklamayı yapar mı? Türkiye, Doğu Akdeniz'deki enerji paylaşımı içinde olmamalıymış. Bunu sanırsınız Selanik ya da Lefkoşa Rum tarafı belediye başkanı söylüyor. Bu hangi aklın, düşüncenin ürünüdür, gerçekten anlamakta güçlük çekiyoruz. Bıraksın bu işleri, belediye başkanlığını yapsın. Bu işlere fazla bulaşmasın, çünkü söyledikleri cümlelerin tamamı yanlış ve Türkiye aleyhine."Haber okunma sayısı: 311

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

davutoglu-bazi-davalardan-feragat-etti

Davutoğlu bazı davalardan feragat etti

17 Şubat 2020 Pazartesi 19:47
ataturkun-vasiyetinin-takipcisi-olacagiz

Atatürk'ün vasiyetinin takipçisi olacağız

17 Şubat 2020 Pazartesi 19:39
vakiflar-bize-emanet

Vakıflar bize emanet

17 Şubat 2020 Pazartesi 18:19
bu-yontemler-soylunun-tasarrufu-mu

Bu yöntemler Soylu’nun tasarrufu mu?

17 Şubat 2020 Pazartesi 17:33
chp-meb---tarikat-raporunu-acikladi

CHP, MEB - Tarikat raporunu açıkladı

17 Şubat 2020 Pazartesi 16:48
mhpden-fatih-tezcan-isyani

MHP'den Fatih Tezcan isyanı

17 Şubat 2020 Pazartesi 09:36

ÜLKE GÜNDEMİ

İETT'ye gelen şikayetler azaldı

İETT, şikayet raporları üzerinde yürüttüğü çalışmayla en çok şikayet alan hatlarda iyileştirmeler

MHP'den Fatih Tezcan isyanı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan’a MHP Genel Başkan

Cenazemizin üstünde şov yaptılar

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından sosyal medyada yer alan bir video bölgedeki durumu

Ülkücülerin gazetesi Ortadoğu kapandı

1972'de kurulan ve ismini MHP'nin efsane lideri Alparslan Türkeş'in koyduğu Ortadoğu gazetesi, 48 yıllık yayın

Kızılay’dan ‘kurban’ savunması

Kızılay, kurum içi Denetim Raporu’nda yer alan “2018 kurban kampanyasıyla ilgili belgeler istenmesine rağmen

Siyaseti hayatında kutsallaştıran hata yapar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köprübaşı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL