22 Kasım 2019 Cuma

Sahada kazandık masada kaybetmeyelim

sahada-kazandik-masada-kaybetmeyelim

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Türkiye'nin, Barış Pınarı Harekâtı'yla sahada kazandığını, ancak "masa başında kaybetmemesi" gerektiğini belirterek, "Dolayısıyla asla ve kat'a masada geri adım atmamalıyız." değerlendirmesinde bulundu.
22 Ekim 2019 Salı 21:47

 BBP Genel Başkanı Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ABD ile varılan mutabakatın süresinin bu akşam sona ereceğini anımsattı.

Mustafa Destici, "Beklentimiz, ABD'nin 13 maddelik mutabakat metnine tam olarak uyması ve bu metinde taahhüt edilen bütün şartların eksiksiz yerine getirilmesidir. Getirilmediği takdirde, harekâtın kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Milletimizin beklentisi bu. Necip Türk milleti sonuna kadar devleti yönetenlerin yanındadır. Çünkü bu bizim beka meselemizdir." diye konuştu.

Hala Türkiye ile ilgili hain planların olduğunu belirten Destici, ABD'nin bir tane askerinin bile ABD'ye dönmediğini, sadece bölgeler arasında kaydırmalar yaptıklarını söyledi.

Bu harekâtla amaçlananlardan kesinlikle taviz verilmemesi gerektiğini ifade eden Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Terör örgütlerini dışarıda bırakarak, Kürt kökenli vatandaşlara seslenmek istiyorum: Ne zaman ki emperyalistlere güvenerek bir kalkışma içine girdiler, bir devletçik kurma hayaliyle bir takım eylemler içinde bulundular, hep elleri boş ve ağır bedeller ödeyerek yerlerine oturmak zorunda kaldılar. Bu bölgede Kürtlerin tek dostu var; o da Türkler ve Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Onun için Türkiye'ye ihanet etmesinler. Türkiye'ye ihanet ederlerse yarın zorda kaldıklarında sığınacakları yer kalmaz. Emperyalist ve siyonistlerin çizdiği haritada Kürtlerin yeri yok, bunu görsünler. Buna göre tavır alsınlar."

Bu harekâtın Kürtlere karşı yapılmadığını vurgulayan BBP Genel Başkanı Destici, 'soykırım, tehcir' gibi büyük karalamaları Meclis çatısı altında da duymanın içlerini acıttığını, Meclisin şerefli koltuklarında oturan bu insanlardan bu karalamalardan vazgeçmelerini beklediklerini dile getirdi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Harekâtı 'işgal, soykırım' olarak Meclis kürsüsünde ifade eden Hınçak ve Taşnak artıklarına sormak istiyorum: Aynı sözleri Ermenistan Meclisinde Hocalı katliamı için söyleyebilir misiniz? Fransa'da, Avrupa Parlamentosunda, İtalya'da, bu ülkelerin yaptığı katliamları, soykırımları söyleyebilirler mi? Bütün alçaklıklarını, ihanetleri Türkiye'ye karşı yapmaktadırlar. Bunlara müsaade edilmemesi gerekiyor. Bu süreçte yumruk gibi birlik olma sorumluluğumuz var." dedi.

İran'ın, harekâta yönelik açıklamalarına ilişkin de eleştiriler yönelten Mustafa Destici, "Kim dost kim değil bunu görmek için bu süreç turnusol kağıdı olmuştur. 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur' sözünün geçerli olduğu bir süreci birlikte yaşadık. Özellikle komşu ülkelerden beklentimiz, bu haklı harekâtın yanında olmalarıdır. Türkiye, bölgenin huzuru ve selametini sağlamak adına bu harekâtı gerçekleştirmektedir." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı'nın bölgede petrol için bulunduklarını söylediğini aktaran Destici, "Barıştan, dostluktan yana olan kim varsa herkes bu harekâtın yanında olmalıdır." diye konuştu.

BBP Genel Başkanı, Türkiye'nin, ne pahasına olursa olsun Süleyman Şah Türbesi'ni mutlaka asıl toprağına geri götürmesi gerektiğini belirtti.
Barış Pınarı Harekâtı'nın planlanan şekilde bitirilmesini arzu ettiklerini dile getiren Mustafa Destici, "Ancak şu anda ABD ile 120 kilometre uzunluk ve 30 kilometre derinlik üzerinde mutabakata varılmış gibi görünüyor. Biz bunun doğru olmadığını ifade ediyoruz. Barış Pınarı Harekâtı'yla baştan hedeflenen planların eksiksiz şekilde yerine getirilmesini bekliyoruz. Tek istisna şudur: Eğer bölgeyi teröristlerden temizlemeyi rejim yapıyorsa elbette bu bizim işimize gelir. Ancak bir tek PYD/YPG'li kalmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Ayn El Arab'ın ve Kamışlı'nın mutlaka teröristlerden temizlenmesi gerektiğini kaydeden Destici, "Barış Pınarı Harekâtı'yla sahada kazandık ama masa başında bizim bunları kaybetmememiz lazım. Dolayısıyla asla ve kata masada geri adım atmamalıyız." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamalarına da tepki gösteren BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Herhalde bu arkadaşın zeka ve hafıza problemi var. Herhalde Enosis taraftarı. Aklı başında birisi bu açıklamayı yapar mı? Türkiye, Doğu Akdeniz'deki enerji paylaşımı içinde olmamalıymış. Bunu sanırsınız Selanik ya da Lefkoşa Rum tarafı belediye başkanı söylüyor. Bu hangi aklın, düşüncenin ürünüdür, gerçekten anlamakta güçlük çekiyoruz. Bıraksın bu işleri, belediye başkanlığını yapsın. Bu işlere fazla bulaşmasın, çünkü söyledikleri cümlelerin tamamı yanlış ve Türkiye aleyhine."Haber okunma sayısı: 258

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bizi-dizayn-etmeye-gucleri-yetmez

Bizi dizayn etmeye güçleri yetmez

22 Kasım 2019 Cuma 08:23
saraya-kim-gittiyse-allah-belasini-versin

Saraya kim gittiyse Allah belasını versin

21 Kasım 2019 Perşembe 16:48
tbmmde-sahte-bal-satiliyor-

'TBMM'de sahte bal satılıyor!'

21 Kasım 2019 Perşembe 16:17
erdogan-mujdeleri-siraladi

Erdoğan müjdeleri sıraladı!

21 Kasım 2019 Perşembe 15:57
-saraya-giden-chpliyi-biliyorum

Saray'a giden CHP'liyi biliyorum

21 Kasım 2019 Perşembe 15:46
mhpden-rahmi-turan-aciklamasi

MHP'den Rahmi Turan açıklaması

21 Kasım 2019 Perşembe 08:46

ÜLKE GÜNDEMİ

Değnekçi terörüne İBB’den yeni önlem!

İBB, İSPARK’ın mesai saatleri dışında, kent genelindeki açık otoparklarda vatandaşlardan parklanma adı

Gar katliamında gizli dosya skandalı!

Ankara’da 10 Ekim 2015’te 100 kişinin öldüğü Tren G arı katliamına ilişkin, savcılığın, 9 klasörlük

Cumhuriyet tarihinin en büyük fişlemesi

TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşülen Torba Kanun Teklifi ile derneklere, üyeleri ile üyeliği sona

Saray'a giden CHP'liyi biliyorum

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, 'Müthiş haber' başlıklı dünkü yazısında Cumhuriyet Halk Partisi'nden

‘Benimle mezara gidecek’ demişti

FETÖ’nün, Balyoz ve Ergenekon kumpasları başlamadan kısa bir süre önce emekli olan ve bu sabah aramızdan

MHP'den Rahmi Turan açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın bugünkü yazısıyla ilgili

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL