24 Şubat 2021 Çarşamba

Muhalefetin içinde iktidara çalışanlar var

muhalefetin-icinde-iktidara-calisanlar-var

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Muhalif gibi görünüp aslında iktidara hizmet eden ciddi bir kesim var. Amaçları hem muhalefeti dejenere etmek, hem de iktidara dolaylı katkı sunmak" dedi.
31 Ocak 2021 Pazar 17:51

 Sosyal medya hesabı twitter'dan açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ "muhalif" maskesi takıp iktidara hizmet eden ciddi bir kesimin olduğu iddiasında bulundu.

 

Özdağ'ın açıklamaları şöyle:

 

Muhalif gibi görünüp aslında iktidara hizmet eden ciddi bir kesim var. Amaçları hem muhalefeti dejenere etmek, hem de iktidara dolaylı katkı sunmak. 

Muhalefetin içinden ne kadar ayrık, ne kadar farklı ses çıkarsa -devleti yönetip yönetemeyeceklerine dair- kuşkuların artacağını biliyor, vatandaşa, bu muhalefet partileri kendi içinde bile bütün değil, ülkeyi nasıl yönetecekler dedirtmek istiyorlar.A.R.A

 

İYİ Parti'de bir il başkanı ile ilgili spekülasyon, SP'de Asiltürk'e yapılan ziyaret ve CHP'de 3 milletvekilinin istifası hep aynı adresin kar hanesine yönelik hamleler.

 

Muhatapları-Asiltürk hariç- bunu amaçlamamış olsalar bile, bunun kime ve neye hizmet edeceğini bilecek kadar siyasi tecrübeye sahip insanlar. Lakin toplum bu tip manipülasyonlara o kadar alıştı, o kadar tecrübe kazandı ki artık yoğurdu üfleyerek yiyor.A.R.A

 

Konuşana değil, kimin nemalandığına bakıyor. Lafı sahibi ile değil, amacı  ve kime ne kazandırdığı ile tartıyor.

 

Medyada da bu amaçla istihdam edilmiş bir sürü isim var, muhalefet eder gibi yapıp, iktidarın değirmenine su taşıyorlar. Vatandaşın yandaş yazarlara inanmadığını görüp, inandırıcılık sorununu  muhalif  görünerek izale etmeye çalışıyorlar. A.R.A

 

Bunlar daha çok geçmişte Ergenekon/Balyoz davalarında mağdur edilmiş yahut ulusalcı görünenler arasında çıkıyor.

 

Bugün Türkiye'nin bir numaralı meselesi başkanlık sistemi ve Erdoğan'ın tek adamlık tutkusudur.Çünkü diğer sorunların büyümesi bu sorunun varlığından kaynaklanıyor.  A.R.A

 

Danışmanı eski TKP'li M.Uçum'un açık gönüllülükle belirttiği gibi bu sistem tek kişilik bir hükümet sistemidir.

.

Daha birkaç yıl önce, ülkenin çoğalan problemleri tek merkezden çözülemez, merkezin bazı yetkilerinin yerel yönetimlere devredilmesi, kısaca özerkleşme yolunun açılması gerekir, diyorlardı.

 

Bugün ise ülkeyi yönetmek için tek bir adam yeter,  diyorlar.Bir yerde ilkeler kaybolunca her şey mümkün hale gelir. İlkesizlik muhali mümkün yapar, çelişkilerden rahatsız olmaz, bunu siyasi mücadelenin bir gereği gibi görür.

 

Eğer  iktidar siyasetinde ilke diye bir şey kalsaydı bugün TV ekranlarını dolduran bazı isimlerin televizyonlara yaklaştırılmaması gerekirdi. A.R.A

 

Düne kadar gazetesinde, dergisinde Türk milliyetçilerini, askeri, polisi, MİT görevlilerini hedef gösteren biri bugün kürsülerde akil adam gibi muamele görmezdi. 12 Eylül öncesini yaşayanlar bilir, o yayınlar yüzünden onlarca insan, devlet görevlisi hayatını kaybetti.

 

Türk ordusu Kıbrıs'ta işgalcidir, TSK Fırat'ın ötesinde boğulmuştur, diye sevinç çığlıkları atıp, yazılar yazanlar bugün muteber adam pozisyonunda. A.R.A

 

Çözüm sürecinde,Apo Başkan, PKK şampiyon diye nara atanlar bugün millete sen HDP'lisin, sen Fetö'cüsün diye racon kesiyor. İktidarda kalma uğruna, sinesinde bu millete düşmanlık barındıranlara ekranların açılmasında beis görülmüyor.

 

İktidar köşeye sıkıştıkça  daha nice muhalif gözükenin maskelerinin düştüğüne tanık olacağız. Sağ gösterip sol vuranlar, sol gösterip sağ vuranlar,muhalif görünüp yandaş olanlar, içi kilise, dışı cami olanlar tek tek ortaya çıkacak.

 

Şair boşuna, Nice Hacılar gördüm, koynunda Haçlar çıktı, dememiş.

 

Bugün öyle bir süreçten geçiyoruz. Vatandaş bu çok yüzlü siyaseti ve onun insan malzemesini artık tanımakta zorlanmıyor. Seçim ihtimalinin belirdiği bir dönemde bu ayrışmaların amacını, kime ve neye yaradığını görüyor.

 

Aldana aldana aldanmamayı öğreniyor. Onun için bu operasyonların hiç biri iktidarı kurtaramayacak. Türk milleti nereye gittiğini, hangi hırslara alet edildiğini görüyor. İlk seçimde de hükmünü vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.


 

Haberin etiketleri:

gelecek partisi, selçuk özdağ


Haber okunma sayısı: 3052

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tamirat---tadilat-programi-onerecegiz

Tamirat - tadilat programı önereceğiz

01 Şubat 2021 Pazartesi 14:21
eski-belediye-baskani-yeni-trol

Eski belediye başkanı, yeni trol

01 Şubat 2021 Pazartesi 09:21
bahceli-susuyor-yardimcilari-konusuyor

Bahçeli susuyor yardımcıları konuşuyor

30 Ocak 2021 Cumartesi 18:28
vatandasin-cebine-yeni-hortum

Vatandaşın cebine yeni hortum

30 Ocak 2021 Cumartesi 17:26

ÜLKE GÜNDEMİ

Tek doz aşı Covid-19’a karşı korumada yeterli mi?

Covid – 19 aşısının türüne göre değişmekle birlikte yüzde 65 ile yüzde 98 oranında koruduğu ve

Demir yolu ile ihracat yüzde 33 arttı

Ares Logistics CEO’su Engin Kırcı, pandemi dönemde demir yolu ile ihracatın yüzde 33 artarak rekor seviyeye

Bu vergi herkesi zorlayacak

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) %10’a

İstanbul Valiliği'den yasak kararı

İstanbul Valiliği bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde sivil toplum kuruluşlarınca yapılması planlanan

Eski belediye başkanı, yeni trol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü'yü "Sana öyle bir illüstrasyon

Yavaş'tan ücretsiz internet atağı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirterek

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL