26 Ocak 2020 Pazar

Milletin ihtiyacı ‘Yeni Anayasa’

milletin-ihtiyaci-yeni-anayasa

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Bu seçimlerde milletin ihtiyacı; yeni anayasa ve bunu tek başına yapacak bir AKP çoğunluğu" dedi.
07 Mayıs 2015 Perşembe 17:17

 AK Parti Beylikdüzü İlçe Teşkilatı üyeleriyle ilçedeki bir tesiste düzenlenen etkinlikte bir araya gelen Şentop, yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazandıkları başarının, 7 Haziran'daki seçimi de olumlu etkileyeceğini söyledi.

 

Şentop, 2002'de ekonomik kriz nedeniyle AK Parti'nin iktidara geldiğini savunanların 2007'de, 2009'da yanıldığını dile getirerek, 2011 seçimleriyle beraber AK Parti'nin muhalefet liderini değiştirme, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması, muhalefet partilerinin ittifak yapması gibi girişimlerle zayıflatılmak istenildiğini anlattı.

 

Siyasi partilerin vaatlerinden bahseden Şentop, "Bir siyasi partinin genel başkanı 'Ben tek başıma iktidar olacağım' diyorsa o partinin vaatlerini ciddiye almak gerekiyor. Eğer anketler yüzde 1 gösterse bile. Ama bir partinin genel başkanı tek başına iktidar olacağına  inanmıyorsa, bunu söylemiyorsa, hatta olamayacağına inanıyorsa bunun vaatlerini hiç okumadan kitabı çöpe atmak lazım" diye konuştu. 

Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hedefim yüzde 35" dediğini kaydederek, "Yarısını alırsa öpüp başına koysun. Yüzde 17,5 ona fazla bile gelecek bu seçimde" ifadelerini kullandı.

 

Yüzde 35 oy ile iktidar olunamayacağını ifade eden Şentop, Kılıçdaroğlu'nun iktidar olamayacağı için noter belgeli vaatlerini hiçbir zaman yerine getiremeyeceğini aktardı.

 

"Mesela iktidar olma değil, AK Parti'nin oylarını tırtıklama"

 

Şentop, MHP'nin ve HDP'nin de tek başına iktidar olma amacı taşımadığını kaydederek, bu partilerin AK Parti'nin oylarını düşürme ve tırtıklama, milletvekili sayısını azaltma amacı taşıdığını söyledi.

 

Muhalefet partilerinin AK Parti'nin yeni anayasayı yapma amacının önüne geçmeye çalıştığını ifade eden Şentop, kendi amaçlarının ise "yeni anayasayı yapacak çoğunluğu sağlamak" olduğunu dile getirdi.

 

Şentop, hangi seçim olursa olsun millet ihtiyacını giderecek bir parlamento oluşturduğunu kaydederek, son yerel seçimlerde yeni anayasayı tek başına yapacak çoğunluğa ulaşamadıklarını ve bu yüzden yapamadıklarını aktardı.

 

Bugünün ihtiyacının yeni anayasa olduğunu belirten Şentop, "Bu seçimlerde milletin ihtiyacı; yeni anayasa ve bunu yek başına yapacak bir AK Parti çoğunluğu. Şu ana kadar bu seçimlerde bu ülkenin ihtiyaçlarına, AK Parti'nin taleplerine cevap veren milletimiz 7 Haziran'da yeni anayasa ihtiyacına cevap verecek ve bizi yeni anayasayı tek başına yapacak çoğunlukla parlamentoda bulunduracak" diye konuştu.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, iktidar olma konusunda hiçbir şüpheleri olmadığının altını çizerek, 400'e kadar gidebilecek milletvekili sayısı için çalıştıklarını söyledi.

 

Etkinliğe AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de katılarak, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Haberin etiketleri:

mustafa şentop, akp, beylikdüzü, anayasa


Haber okunma sayısı: 387

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Deprem vergileriyle saraylar yaptırılıyor

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası 20 yıldır toplanan deprem vergilerine ne olduğu sorusu tekrar gündeme

AKP’li başkandan skandal hareket

Elazığ’da meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 31 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası arama

Bakanın aklına önce korkutma geliyor

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Elazığ depremi için düzenlenen ortak basın toplantısında açık olan mikrofonu

MEB kadınlar üzerinden algı operasyonu yapıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nın

Deprem toplanma alanlarını açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde, CHP İstanbul milletvekilleriyle bir araya gelerek,

Soylu’nun soruşturma tehdidine tepki yağdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,” Sosyal medyada panik havası yaratanlar hakkında soruşturma

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL