21 Ocak 2021 Perşembe

MHP'li Yalçı'dan CHP'ye sert sözler

mhpli-yalcidan-chpye-sert-sozler

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın "CHP’nin doludizgin ilerlediği hedef; ne Akdeniz, ne mavi vatan; dosdoğru Amerikan mandası…" dedi.
25 Kasım 2020 Çarşamba 18:38

 "Ne mutlu Türküm diyene" sözünü dağlara yazdıramayan, T.C ibaresi resmi kurum tabelalarına koyduramayan ve andımızın okullarda okutulmasını sağlayamayan, milliyetçiliği ve ülkücülüğü sadece söylev olarak kullanmayı ülkücülük ve milliyetçilik sanan Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Tam bağımsızlık mücadelesi veren Cumhur İttifakı karşısında, CHP ve yancıları da Millî Mücadele’nin ilk yıllarında ki işbirlikçi ve köksüzlerin yaptığı gibi mandacı çizgide duruyor" dedi

 

Yalçın'ın açıklaması şöyle:

 

Kılıçdaroğlu, siyasi görüşlerini desteklemeyen milyonlarca vatansever öğretmene hakaret ederek en temel demokratik haklardan birini çiğnedi.“Siyasi görüş ve parti tercih hürriyetini tanımayan Jakoben CHP,böylece solcu olmayana hayat hakkı tanınmayacağını peşinen ilan etmiş oldu 

Kılıçdaroğlu, hızını alamayıp MHP’nin Ak Parti’yi tehditle esir aldığını da öne sürdü. B. Arınç’ı koçbaşı yaparak Cumhur İttifakı kalesine saldıranlar nasıl darmadağın oldularsa, bu kuyruklu yalan da millî mutabakata dayalı siyasi ortaklığın sağlamlığı karşısında tuzla buz olur

 

Diğer taraftan diplomat eskisi Ü.Çeviköz’ün CHP'de göreve getirildiği günden beri yaptığı açıklamalar, skandallar silsilesi gibi: “Türkiye S-400'den vazgeçmeli (05.01.2019).”, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz politikası karaya oturdu (20.08.2019)”, “Türkiye, Libya'da çizgiyi aştı”.

 

CHP’li Çeviköz’ün incileri bitmek bilmiyor: “Türkiye’nin Suriye'deki konumu meşru değil (20.02.2020).”, “Türkiye Karabağ'a milis gruplar ve cihatçı gönderdi (28.09.2020).”, “S-400'ler hurdaya döndü (17.08.2020).”, “Joe Biden Türkiye için demokrasi vurgusu yapmalı (20.11.2020).”

 

Tam bağımsızlık mücadelesi veren Cumhur İttifakı karşısında, CHP ve yancıları da Millî Mücadele’nin ilk yıllarında ki işbirlikçi ve köksüzlerin yaptığı gibi mandacı çizgide duruyor.

 

ABD seçimleri resmîleşmeden Kılıçdaroğlu’nun Joe Biden’i ilk kutlayan politikacı olması tesadüf değil elbette… CHP’nin doludizgin ilerlediği hedef; ne Akdeniz, ne mavi vatan; dosdoğru Amerikan mandası…

 

Yazıklar olsun! Atatürk’ün “Tam Bağımsızlık” parolasıyla kurduğu CHP, “MANDA” yanlısı bir dış politika takip ediyor. Yakında CHP’ye Joe Biden tarafından General Harbord kıvamında bir temsilci yollanırsa şaşmayın.

 

Joe Biden’den daha koltuğa oturmadan Türkiye’de demokrasiye ayar vermesini istemesi kamuoyunda tepki toplayınca, mandacı Kılıçdaroğlu’nun kılıcını sallayan Ünal Çeviköz kıvırmaya başladı.

 

Zırva tevil götürmez. Onca zırvayı yumurtlayıp sonra da çark etmeye kalkışmak, CHP’yi kurtarmaz. TBMM’nin millî egemenlik ve tam bağımsızlık temelinde kurulduğunu unutan iş birlikçi CHP’yi, vakti saati geldiğinde bu aziz millet sandıkta unutur.

Haberin etiketleri:

MHP, e. semih yalçın


Haber okunma sayısı: 206

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İYİ Parti'nin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' taslağı hazır

İYİ Parti’nin, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, derneklerin de görüşünü alarak hazırladığı

Erdoğan ödül töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019-2020 Özel Ödülleri Töreni’nde yaptığı

Nükleer santral her zaman risktir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; Mersin Akkuyu Nükleer Santralı’nda vatandaşları kaygılandıran yol

Coronavac aşısı yan etkileri nelerdir?

Bu günlerde Çin’den ithal edilen Sinovac firmasının Coronavac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL