19 Eylül 2020 Cumartesi

MHP'den ihraç edilince günah çıkardı

mhpden-ihrac-edilince-gunah-cikardi

Hadi Özışık'ın Youtube kanalına misafir olan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP'de Meral Akşener'in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli'yi, hem de Semih Yalçın'ı topa tuttu
06 Ağustos 2020 Perşembe 10:51

 Devlet Bahçeli'nin talimatıyla MHP'den atılan Cemal Enginyurt, gazeteci Hadi Özışık'ın Youtube kanalına konuk oldu. Ülkücü camianın bildiklerini kameralar karşısında itiraf eden Enginyurt, Meral Akşener'in kazandığı MHP'deki kongreyi, şikayet ederek kendisinin iptal ettirdiğini söyledi. 

Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'e yaptığı "Evine dön" çağrısını "MHP'ye davet" olarak algılayan Cemal Enginyurt, "Bu çağrıyı doğru bulmadım. O zaman ben bu kadar mücadeleyi niye yaptım. Silahlar patladı, yumruklar konuştu, hakaretler havada uçuştu" dedi. 

Cemal Enginyurt, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a da çok sert çıkarak, "Neyi, nerede pazarladığını bizde mi söyleyelim?" diye konuştu.

"MERAL AKŞENER'LE KAN DAVAM MI VAR?"  
Cemal Enginyurt'un sözlerinden satır başları şöyle: - Ben şimdi düşünüyorum. "İYİ Partili arkadaşlara ben niye küfür ettim?" diyorum kendi kendime. İnanın çok üzülüyorum. Kahroluyorum bu çağrıdan sonra. Çıldırasım geliyor. Benim Müsavat Dervişoğlu ile Koray Aydın ile ne problemim vardı o zaman. Benim Meral Akşener'le arsa davam mı kan davam mı vardı?

- Ben Meral Akşener 19 Haziran'da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik. 

- En son Halil İbrahim Oral'la ki adamla milletvekilliği yaptık. Benim abim yaşında adamdı. Ağza alınmayacak küfürler ettim. O küfürleri ederken birileri şerefsizce Allah'a küfür ettiğimi söyledi; onları da Allah'a havale ediyorum. Allah'a küfreden namussuz şerefsizdir. Allah'a küfretmediğim halde etti diyen de namussuz şerefsizdir. Ben niye bu kavgaları ettim o zaman? Benim Türkiye'deki arkadaşlarım neden bu kavgaları etti? Partiyi niye bekledik. 

- Bakın MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın... Biz yönetime adam yazarken şu İYİ Parti'yi paylaşmış, şu Meral Akşener'le resim paylaşmış diye yönetime yazdığımız adamları almıyordu bir dönem. Şimdi aynı Semih Yalçın, Meral Akşener'i karşılayan Meral Akşener'e konvoy yapan, Meral Akşener'in bayrağını asanları partiye il başkanı yapıyor, ilçe başkanı yapıyor... O zaman derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz? Millete saldırtıp köyün delisi yaptınız bizi! 

"BENİ EVDEN ATTINIZ, AKŞENER'İ DAVET ETTİNİZ!" 

- Sayın Akşener'e ilgili "FETÖ'cü" denildi, "Bölücü" denildi, "Yıkıcı" denildi, "Siyasi ayağı araştırılsın", "Yurtta Sulh Konseyi diyenler sorgulansın" denildi, herşey söylendi sayın Akşener için... Hayatının 41 yılını bu davaya vermiş Cemal Enginyurt'u Tarım Bakanı'nı eleştirdi diye, fındığa sahip çıktı diye attınız evden, Meral Akşener'i eve davet ettiniz! - Olmuyor... Ben olsam etmezdim ama sayın genel başkanın takdiri... Ben yorumu ülkücülere, Türk milliyetçilerine bırakıyorum. 

"YÜREĞİN VARSA ÇIK ANLAT" 

- O Teşkilat Başkanı Semih Yalçın millete mesaj atıyor el altından. Televizyoncuları arıyor... "Efendim" diyor, "Biz onu sadece Tarım Bakanı'na söylediği laftan dolayı atmadık. Biz onu uyardık. Disiplinsiz davranışlarından dolayı attık." 

- Semih Yalçın Allah'tan kork. Benim disiplinsiz davranışlarım arasında sana sahip çıkmak da var. Sana hakaret edilirken, sana küfredilirken hiçbir milletvekili sana sahip çıkmazken bu kardeşin sana sahip çıktı. 

- Benim hangi disiplinsiz davranışım oldu Semih Yalçın? Yüreğin varsa, hakikaten Türk milliyetçisi ülkücüysen çık bir televizyon kanalında anlat disiplinsiz davranışlarımı. 

- Hangi davranışım disiplinsizdi? Abdullah Öcalan mektup yazdı; dedim ki "Apo denen kanlı katilden gelecek hayır Allah'tan gelsin. Apo taraflı olsa ne yazar, tarafsız olsa ne yazar" dedim. Bu mu disiplinsiz davranış? 

- Mesela arıyor televizyonları bu arkadaş, "Bilmediğiniz şeyler var." Ne var bilmediğiniz ya... Bildiğin şey varsa söyle de ondan at beni. 

- MHP genel merkezinde "Bilmediğin şeyler var" diye gelene, gidene söyleniyor... Ne var? Enver Yılmaz diye eski AK Partili belediye başkanıyla ilişkim varmış, onunla ticaretim varmış. Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz? Benim ne işim olur Enver Yılmaz'la. Enver Yılmaz beni altı defa mahkemeye verdi kendisine hakaret ettim diye. 

- Attınız attınız, niye iftira atıyorsunuz. Bitti artık MHP milletvekilliği. Ülkücü Türk milliyetçisiyim. Niye iftira atıyorsunuz kardeşim? Delikanlı olsana, adam olsana. 

"NEYİ NEREDE PAZARLADIĞINI SÖYLEYELİM Mİ?" 

- Biz de mi başlayalım seninle ilgili bilgi belge toplamaya. - Neler yaptığını, neler çevirdiğini biz de mi anlatalım? - Neyi, nerede pazarladığını biz de mi söyleyelim? 

- Bana haksızlığı Devlet Bahçeli değil, yanındakiler yaptı.

Kaynak: CİDDİ GAZETEHaber okunma sayısı: 337

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aym-karari-mecliste-okunmali-

AYM kararı Mecliste okunmalı ...

19 Eylül 2020 Cumartesi 01:31
cami-provokasyonu

Cami provokasyonu...

18 Eylül 2020 Cuma 23:27
simdi-mansur-yavastan-ozur-vakti

Şimdi Mansur Yavaş'tan özür vakti

18 Eylül 2020 Cuma 19:35
34-milyon-aclik-tehdidi-altinda-

34 milyon açlık tehdidi altında

18 Eylül 2020 Cuma 18:57
erdogandan-kisitlama-sinyali

Erdoğan'dan kısıtlama sinyali

18 Eylül 2020 Cuma 18:43

ÜLKE GÜNDEMİ

Yeni komplo peşinde koşanlar var

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş, yerel seçim öncesinde hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili

AYM kararı Mecliste okunmalı ...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararına ilişkin, "Geç de olsa

AKP sözcüsünden Halil Sezai açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, tartıştığı komşusunu darbeden şarkıcı Halil Sezai ile ilgili olarak, "Bu azgın

‘Bahçeli, tımarhaneye kapatılmalıdır!’

HDP Onursal Başkanı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Onursal üyesi Ertuğrul Kürkçü, sosyal medya

İmamoğlu'ndan 'Melen Barajı' isyanı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yanına kurmaylarını alıp yaklaşık 1 yıl önce ziyaret ettiği ve gövdesinde

AK Parti tarihe damgasını vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL