13 Kasım 2019 Çarşamba

Matikçi değil emekçi

matikci-degil-emekci

MHP 23. Dönem Adana Milletvekili Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz TANKUT, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nden topluca çıkartılan işçilerin yüzde doksan dokuzu alın teri döken emekçi insanlar. Bu insanlara yazıktır, günahtır” dedi.
07 Kasım 2019 Perşembe 15:13

 Yılmaz Tankut, Bengütürk TV’de gündeme yönelik soruları cevaplandırdı. Başta Adana olmak üzere CHP’li belediyelerden toplu işçi çıkarılmasıyla ilgili soruları yanıtlayan Tankut “Maalesef çok acı bir durum” şeklinde değerlendirmede bulundu. Tarkut “Özellikle Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işçilerin topluca işten atılmaları dikkat çekiyor. Kozan’da da yaşandı. İnsanların alın terleriyle kazandıkları ekmek paralarıyla oynuyorlar. Sadece kendi siyasi yandaşlarına, söz verdikleri ve ittifak yaptıkları siyasi yapılara kadro açmak için bunu yapıyorlar.” şeklinde konuştu.

“Telefonlara gönderilen mesajlarla işlerine son verildi”

     Seçimden önce verilen sözleri de hatırlatan Tankut “Çok büyük sözler vermişlerdi. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çok net biçimde ‘Namus sözü veriyorum hiçbir işçi işinden atılmayacak’ sözünü vermişti. Daha geçtiğimiz hafta Adana Büyükşehir Belediyesi’nden, ASKİ’den 600 işçi, telefonlarına gönderilen kısa mesajla işlerine son verildi. Mağdur işçi arkadaşlar haklarını arayacaklar elbette. Sabahtan akşama kadar ekmeğinin peşinde alın teri döken insanlarımızın, ‘Matikçi’ denilerek ve hem de ‘Emekçi’ geçinen belediye başkanları tarafından işten atılmaları büyük bir bühtan.” ifadesini kullandı.

“Zeydan Karalar’ın sözünde durmasını bekliyoruz”

     “İşçinin alın teriyle oynamayın” diyen Yılmaz Tankut, “İşine gelmeyen, bankamatikçi varsa gereğini yapın, kimsenin itirazı olmaz. Fakat çıkartılanların yüzde 99’u gerçek emekçi insanlar. ASKİ’den örnek vereyim, akşama kadar kanalizasyonda çalışan hemşehrilerimiz, kardeşlerimiz. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Ama yarın bütün bunların altında kalırlar, bu saltanat böyle devam etmez. Bence belediye başkanları ‘Ben ne yapıyorum’ desin, vicdanlarını yoklasınlar. Verdikleri sözleri unutmasınlar. Sayın Zeydan Karalar ‘Adanalı yiğit olur’, sözünde durur’ diyordu; sözünde durmasını bekliyoruz ama tam aksini yapıyorlar.” diye konuştu.“Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer birer projedir”

     MHP 23. Dönem Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, Fransa’da Türkiye aleyhine konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Türkiye’nin Kıbrıs’la ilgili tezlerinin aksine beyanat veren, kamusal alanda etnik dillere resmiyet kazandırmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Proje” olduklarını savundu. Tankut “Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının CHP-İP-HDP-SP ittifakının kazanması halinde olabilecek tehlike ve riskleri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi seçimden önce dikkat çekmiş ve uyarmıştı. Bugün bu büyükşehir belediye başkanlarının icraat ve söylemlerine bakıldığında ne kadar haklı olunduğu ortaya çıkmıştır.” dedi.

"FETÖ'cüler değil asıl mağdur Türk Milleti"

     Bülent Arınç’ın “KHK’lar facia” mesajı, FETÖ davasından tutuklu Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliye edilmeleri, Mehmet Altan’ın ise beraat kararı almasıyla tartışılan gündeme giren Tankut “Bülent Arınç’ın şahsında bugün FETÖ’cüleri, PKK, YPG ve diğer benzer terör örgütlerini aklama gayretleri görülen hiçbir siyasinin Türk devletine, Türk milletine vereceği hiçbir şey yoktur. Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle asıl mağdur Türk Milleti’dir. 251 Şehidimizin, 2 binden fazla gazimizin destansı mücadelesiyle emperyalizmin sözcülüğünü ve uşaklığını yapanlara çok önemli bir ders verilmiştir. Ama bu ders bugün birtakım kararlarla gevşetilmeye, önemsizleştirilmeye çalışılmaktadır ki bunu kabul etmemiz mümkün değildir.” şeklinde konuştu.


Haberin etiketleri:

Yılmaz Tankut, Bengütürk TV


Haber okunma sayısı: 90

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bogaz-yonetmeligi-bogazlarinda-kalir

Boğaz yönetmeliği boğazlarında kalır!

13 Kasım 2019 Çarşamba 09:57
korumalar-neden-geri-cekiliyor

Korumalar neden geri çekiliyor

13 Kasım 2019 Çarşamba 09:29
milletin-vergisi-iste-boyle-harcaniyor

Milletin vergisi işte böyle harcanıyor

13 Kasım 2019 Çarşamba 09:05
imamoglundan-su-zammi-aciklamasi

İmamoğlu'ndan 'su zammı' açıklaması

12 Kasım 2019 Salı 19:09
ulke-tamamen-kara-listeye-alinmis

Ülke tamamen kara listeye alınmış

12 Kasım 2019 Salı 18:47
abdye-kendisini-kurtarmaya-gidiyor

ABD'ye kendisini kurtarmaya gidiyor

12 Kasım 2019 Salı 18:42

ÜLKE GÜNDEMİ

Diyanet'ten kamu spotu savunması

Adıyaman’da "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans veren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, aile içi iletişimde

Milli Eğitim Müdürünü çıldırtan resim

Bartın’da TOKİ Orta Okulu’nu ziyarete giden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandarlıoğlu,

Boğaz yönetmeliği boğazlarında kalır!

BirGün’ü ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saray’ın yetki gaspı girişimine tepki göstererek,

Milletin vergisi işte böyle harcanıyor

CHP'li Tahsin Tarhan, Türkiyenin en borçlu belediyesi Kocaeli Belediyesi'nin harcamalarını belgeleriyle

AKP’li ‘Yeliz’den’ provokatif hareket

Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumunda “Yeliz” sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan AKP’li vekil

Sırça köşklerinizden bakmayı bırakın

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Plan ve Bütçe

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL