26 Ocak 2020 Pazar

Köşeye sıkıştıran Bank Asya sorusu

koseye-sikistiran-bank-asya-sorusu

MHP Milletvekili Mehmet Günal, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e Bank Asya rezaletinin hala ortada olduğunu ifade ederek "Ekonomik suç mu var da bankalara el koyuyorsunuz?" diye sordu.
28 Ocak 2016 Perşembe 22:20

 MHP Milletvekili Mehmet Günal, "Biz onları yiyeceğiz, seslenmeyin derseniz, yarın diğer bankaya da gelir" uyarısında bulundu. 

 

HDP Milletvekili Garo Paylan ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten "Yiğit Bulut'u susturabilmek için elinizden geleni lütfen yapın" ricasında bulundu. 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Merkez Bankası (MB) bütçelerinin görüşülmesine geçildi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in sunumundan sonra partiler adına vekiller söz aldı. MHP Milletvekili Mehmet Günal, Bank Asya rezaletinin hala ortada durduğunu kaydetti. Ciddi anlamda sıkıntının olduğunu ifade eden Günal, finansal kurumları aleyhinde asılsız iddialarda bulunanlar hakkında soruşturma açılması gerektiğini söyledi. Günal, "Şirkete el konulmuş olsa dahi dedikoduya devam edilirse suç duyurusunda bulunması lazım. Adı Recep Tayyip Erdoğan olduğu zaman ya da Yiğit Bulut olduğu zaman soruşturma açılmaz mı? Küçücük bir hakaret iddiası olduğu zaman hemen kanuna dayanılıp dava açılıyor. SPK kanun değil mi? Bankacılık kanunu kanun değil mi? Bunun gereğini kim yapacak?" diye sordu. 

 'EKONOMİK SUÇ MU VAR DA BANKALARA EL KOYUYORSUNUZ?' "Ekonomik suç mu var da bankalara el koyuyorsunuz?" diye soran Günal, "Bunların ciddi anlamda soruşturulması lazım. 'Biz onları yiyeceğiz, seslenmeyin' derseniz, yarın diğer bankaya da gelir. İş Bankası'ndan sonra A bankasına, C bankasına, D bankasına da gelir. Efendim, 'ekonomik suça ekonomik ceza', güzel. Pekiyi bu ne? Ekonomik suç mu var da bankalara el koyuyorsunuz?" dedi. 

 

GARO PAYLAN: CUMHURBAŞKANI SUFLELERİ SİZDEN ALMALI, YİĞİT BULUT'TAN DEĞİL 

Ekonominin psikoloji ile doğru orantılı olduğunu ifade eden HDP Milletvekili Garo Paylan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e şöyle seslendi: "Ekonomimiz için en büyük tehlikeden birisi Yiğit Bulut'tur. Sayın Cumhurbaşkanı sufleleri Yiğit Bulut'tan mı alıyor? Sufleyi sizden alıyor olmalı. Böyle olmalı. Merkez Bankası'nın (MB) bağımsızlığı sağlansın. Yiğit Bulut'un MB başkanı mı olacak? Allah korusun. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı örselenmiş, psikolojisi ezilmiş bir başkan. Yiğit Bulut'u susturabilmek için elinizden geleni lütfen yapın." 

 

TEMİZEL'DEN İŞ BANKASI AÇIKLAMASI CHP'li 

Zekeriya Temizel, CHP'nin hisselerine rağmen İş Bankası'ndan tek kuruş para almadıklarını ve bu yöndeki tartışmaların artık sonlanması gerektiğini anlattı. İş Bankası ile ilgili asılsız iddialarla kanunen suç işlendiğini ifade eden Temizel, söz konusu iddia sahipleri ile yasal işlem yapılması gerektiği üzerinde durdu.  

 

ÖZGÜR DÜŞÜNCEHaber okunma sayısı: 370

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tuna-gokceki-aratmadi

Tuna, Gökçek’i aratmadı

26 Ocak 2020 Pazar 10:01
bahceliden-deprem-aciklamasi

Bahçeli’den deprem açıklaması

25 Ocak 2020 Cumartesi 21:28
gokcek-siyaset-derdine-dustu

Gökçek siyaset derdine düştü...

25 Ocak 2020 Cumartesi 17:34
toplanan-deprem-vergileri-nerede

Toplanan deprem vergileri nerede?

25 Ocak 2020 Cumartesi 16:14

ÜLKE GÜNDEMİ

Deprem vergileriyle saraylar yaptırılıyor

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası 20 yıldır toplanan deprem vergilerine ne olduğu sorusu tekrar gündeme

AKP’li başkandan skandal hareket

Elazığ’da meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 31 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası arama

Bakanın aklına önce korkutma geliyor

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Elazığ depremi için düzenlenen ortak basın toplantısında açık olan mikrofonu

MEB kadınlar üzerinden algı operasyonu yapıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nın

Deprem toplanma alanlarını açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde, CHP İstanbul milletvekilleriyle bir araya gelerek,

Soylu’nun soruşturma tehdidine tepki yağdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,” Sosyal medyada panik havası yaratanlar hakkında soruşturma

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL