10 Temmuz 2020 Cuma

Korona günlerinde maskeli ihale

korona-gunlerinde-maskeli-ihale

Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer “Sağlık emekçilerimiz koruyucu ekipmanlarını kendi imkanları ile satın almak zorunda bırakılırken, taktığınız maske ve eldivenler; kamu kaynaklarını israf eden rant zihniyetinizi gizleyemez. Bu halk; korona günlerinde ihale çıkarcılığınızı unutmayacak” dedi.
26 Mart 2020 Perşembe 22:06

 Kanal İstanbul ihalesinin yapılmasına CHP Doğa Hakları olarak en başından beri itirazları olduğunu dile getiren Gülizar Biçer Karaca; Koronavirüs salgınında, sağlık emekçileri kendi cebinden maske eldiven almak zorunda bırakılırken, sizin taktığınız maskelerin suç gizlemeye yetmediğini hepimiz biliyoruz.


CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul'la ilgili ihale yapılmasına tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Sağlık emekçilerimiz koruyucu ekipmanlarını kendi imkanları ile satın almak zorunda bırakılırken, taktığınız maske ve eldivenler; kamu kaynaklarını israf eden rant zihniyetinizi gizleyemez. Bu halk; korona günlerinde ihale çıkarcılığınızı unutmayacak” dedi.

Kanal İstanbul’un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınması ve yeniden inşası için yapılan ihaleye ilişkin görüşlerini açıklayan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca maske ve eldivenli görüntüye, suç gizleme benzetmesinde bulundu.


O ELDİVENLER VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN, SUÇ GİZLEMEK İÇİN DEĞİL!

Sağlık emekçilerimizin kendi imkanları ile koruyucu ekipman satın almak zorunda kaldığını, hastanelerde ekipman sıkıntısının, yeterli test sorununun yaşandığını dikkat çeken Biçer Karaca, “ Tüm ülkenin virüsle mücadele ettiği bu günlerde, yüzleri maskeliler İstanbul’u katlediyor. O maskeler ve eldivenler virüsten korunmak için, sizin suçunuzu gizlemek için değil. Yoksulun, emekçinin, çiftçinin, esnafın, evsizin çare beklediği bir dönemde, kamu bütçesini çarçur edecek, yandaşlara kaynak aktaracak imzalar atılıyor.
HER TÜRLÜ FAALİYET DURDURULUYOR… İHALE ÇANTACILIĞI DIŞINDA!

Koronavirüs salgını ile mücadele önlemlerinin alındığı dönemde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazine arazileriyle ilgili ihaleleri askıya aldığını hatırlatan Biçer Karaca, “Bizler her gece korona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor. Tedbir amaçlı her türlü faaliyet durduruluyor, çantacılık dışında. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın rant ile ilgili söylemlerini şimdi daha iyi anladık.” İhaleye giren firmalara da uyarılarını tekrarlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı "teklif veren firmaların da takibindeyiz. Saray iktidarı ile yakınlığınızı biliyoruz. Uyarılarımızı tekrar ediyoruz"


AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN: TEK KURUŞ VERMEYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul’la ilgili ihaleye girecek firmalara söylediği sözleri hatırlatan Biçer Karaca “Biz bu süreçteki o eldiven ve maskelerinizi unutmayacağız… Vatandaşlarımız da unutmayacak... Çoğu sağlık personelimizin maske ihtiyacının giderilmediği bu dönemde, maske ve eldivenlerinizle kamu kaynaklarını israf eden halk düşmanı hamlenizi unutmayacağız. Siz de bu sözümüzü unutmayın, ilk seçimde AKP gidecek ve biz geleceğiz. Ne kredilerinizi ne de alacaklarınızı… İhalecilere, rantçılara tek kuruş ödemeyeceğiz.”Haber okunma sayısı: 197

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bahceliden-kisa-patlama-mesaji

Bahçeli'den kısa patlama mesajı

09 Temmuz 2020 Perşembe 21:12
bana-baronu-soyle-sana-partini-soyleyeyim

Bana baronu söyle sana partini söyleyeyim

09 Temmuz 2020 Perşembe 20:16
allahtan-hic-mi-korkunuz-yok

Allah'tan hiç mi korkunuz yok?

09 Temmuz 2020 Perşembe 20:05

ÜLKE GÜNDEMİ

İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır

Türkiye'nin dönem başkanlığını yürüttüğü Asya Parlamenter Asamblesi'nin (APA) "Koronavirüs (Kovid 19)

Bana baronu söyle sana partini söyleyeyim

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, "Bana baronu söyle sana partini söyleyeyim gibi bir

Davutoğlu 'Pelikancılar çete' dedi

Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Geleceği Özel’de Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ve TELE1 Ana Haber

İBB'nin yeni genel sekreterinden yolsuzluk açıklaması

İBB Genel Sekreterliği'ne ilişkin devir teslim töreninde konuşan Can Akın Çağlar, hakkındaki yolsuzluk

AKP Suriye'de yaşananlardan ders almamış

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Suriye’nin kuzeyindeki bazı bölgelerin Türk Lirası’na geçmesi

Bakan yerine milletvekili cevap verdi

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Kurşunlu'da yapımı süren baraja ilişkin,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL