06 Nisan 2020 Pazartesi

Kongremize katılan halkımıza minnettarız

kongremize-katilan-halkimiza-minnettariz

HDP'nin dün gerçekleşen kongresinde Eş Genel Başkanlığa seçilen Pervin Buldan ve Mithat Sancar, bir teşekkür mesajı yayımladı. Mesajda, 'Bizleri tasfiye etmeye çalışan güç odaklarına rağmen kongremiz tam bir demokrasi şölenine dönüştü ve gerçek alternatifi gösterdi' denildi.
24 Şubat 2020 Pazartesi 19:28

  Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) dün gerçekleşen kongresinde Eş Genel Başkanlığa seçilen Pervin Buldan ve Mithat Sancar, bir teşekkür mesajı yayımladı. Mesajda "Bütün imkanlarını seferber ederek, bizleri tasfiye etmeye çalışan güç odaklarına, AKP iktidarına rağmen partimizin 4. Olağan Kongresi dün on binlerce insanın katılımıyla, büyük bir kararlılık, coşku ve moralle gerçekleştirildi. Kongremiz bunca karanlığın içinde tam bir demokrasi şölenine dönüştü ve Türkiye’nin gerçek alternatifini gösterdi.

 

Kongrede sadece yeni yönetimimizi belirleyerek, iddiamızı büyütmedik. Kongremiz aynı zamanda hem bizler hem de bu ülkeyi yönetenler açısından önemli mesajlar verdi. Halkımız, bütün tehditlere, saldırılara, imkansızlıklara rağmen partisinin etrafında kenetlendi. Ülkenin bu karanlıktan, krizden ve darboğazdan ancak ve ancak HDP yönetimiyle çıkacağını gösterdi, HDP’nin umut olduğunu bir kez daha teyit etti. Kış şartlarını, engellemeleri aşarak Ankara’ya ulaşan halkımız ülkenin geleceğini değiştirmek için partimizle birlikte sorumluluk almaya hazır olduğunu gösterdi.

 

Halkımızla birlikte dünyanın dört bir tarafından kongremize gelerek “sizlerden ilham ve güç alıyoruz” diyen enternasyonalist dostlarımız, partimizin uluslararası alanda da umut olduğunu gösterdi. 

Bu kongre hepimize büyük sorumluluklar yükledi, umut verdi, kararlılığımızı biledi.

 

Bunca zulüm ve karanlık içinde partimizin umut olmasını sağlayan bu fikriyatın sahibine; Karadeniz’den Botan’a, Ege’den Serhat’a kadar bütün zorlukları aşarak kongremize katılan ve kongremizin demokrasi şölenine dönüşmesinde pay sahibi olan fedakar, cefakar ve mücadeleci halkımıza; cezaevinde olsa bile mücadeleyi büyütmeye çalışan, gönderdikleri mesajlarla kongremize güç katan önceki dönem Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başta olmak üzere tüm tutsak yoldaşlarımıza; Filistin’den Avustralya’ya kadar dünyanın 30 farklı ülkesinden gelerek bizlere güç veren, ulusal ittifak arayışımızı güçlendiren dostlarımıza ve yoldaşlarımıza; kongre öncesinde gece gündüz demeden çalışan il ve ilçe örgütlerimize; günlerdir kongrenin teknik hazırlıklarını yürüten Kongre Komisyonu üyelerimize, parti emektarlarımıza ve kongremizin gelişmesinde pay sahibi olan herkese teşekkür ediyoruz. Geçen dönem partimizde eş başkanlık yapan, büyük bir emekle partimizi ileri taşımak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Sezai Temelli ve PM üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

 

Kongremizden aldığımız güçle ve bize yüklenen sorumlulukla partimizi hep birlikte daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz." denildi

Haberin etiketleri:

HDP, Mithat Sancar, Pervin Buldan


Haber okunma sayısı: 422

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bunlar-erdogani-rahatsiz-etti

Bunlar Erdoğan'ı rahatsız etti

04 Nisan 2020 Cumartesi 22:30
her-sey-silinir-ama-gecmis-silinmez

Her şey silinir ama geçmiş silinmez

04 Nisan 2020 Cumartesi 21:24
vicdana-sigmayanin-affi-yok

Vicdana sığmayanın AFFI YOK

04 Nisan 2020 Cumartesi 21:09
bedeli-zaferden-sonra-odenecektir

Bedeli zaferden sonra ödenecektir

04 Nisan 2020 Cumartesi 20:21

ÜLKE GÜNDEMİ

Mansur Yavaş çağrı yaptı, hayırseverler harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Twitter’dan bir video ile çağrı yaparak sosyal

Gökçek’in Keçiörengücü’ne açtığı bir musluk daha kesildi

ABB, Gökçek’in isim babası olduğu Keçiörengücü spor kulübü tarafından işletilen taksi durağını geri

Destici kıyas faturalara tepki gösterdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın minik ortağı Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı

Erdoğan 'İki ayyaş' dedi, sıkışınca 'Atatürk' dedi

Bugünkü açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini tam olarak kullanmasını eleştiren CHP'li Muharrem İnce

Sağlıkçılara menü domates, peynir, salatalık

Koronavirüsüyle canı pahasına mücadele eden ve her akşam saat 21.00'da ülke genelinde alkışlanan sağlık

Coronavirüs mücadelesinde 3 önemli kavram

Solunum Derneği TÜSAD, koronavirüs (CoVid-19) salgınına karşı #evdekal çağrısını yinelerken önemli

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL