29 Kasım 2020 Pazar

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye sert sözler

kilicdaroglundan-bahceliye-sert-sozler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya destek çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Meşru bir siyasi partinin yeraltı dünyasını savunması, yanında olduğunu ifade etmesi belki de bizim Cumhuriyet tarihinde bir ilktir." dedi
20 Kasım 2020 Cuma 17:22

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve beraberindeki heyeti, CHP Genel Merkezi'ndeki makamında kabul etti. Görüşmede CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba eşlik etti.

 

Kılıçdaroğlu, görüşmede organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik tehdit içerikli mektubunu ve Çakıcı'yı savunan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirdi.

 Kılıçdaroğlu, siyasi partiler arasında çekişme, tartışma olabileceğini, hatta bu tartışmaların bazen oldukça sert zeminlerde gerçekleşebileceğini belirterek şu açıklamaları yaptı:

 

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, öyle mafya bozuntularının belli siyasi partilerin desteğini alarak bize yönelik tehditlerini asla ve asla dikkate almayız. O tehdidi yapanlar asla ve asla bizi yıldıramazlar. Biz tarihsel geleneğimiz içinde; 

 

Cumhuriyete sahip çıkmak, demokrasiye sahip çıkmak, insan haklarına sahip çıkmak, medya özgürlüğüne, düşünceyi ifade özgürlüğüne sahip çıkmak gibi bir görev üstlenmiş durumdayız.

 

Dolayısıyla bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu tabloyu ben de biliyorum, sizler de biliyorsunuz. Eleştiriyoruz; siyasi partiler arasında eleştiriler olur, sert eleştiriler olur, hatta bazen dozu kaçabilir bu eleştirilerin. Bunlar bir şekliyle toplumun kabul edebileceği tartışmalardır. Ama bu tartışmalara yeraltı dünyasının bazı aktörlerinin katılması ve o tartışmalara da meşru partilerin destek vermesi Türkiye’de bir devlet krizinin olduğunu gösterir. Hukuk devletinin olmadığını gösterir. Eğer meşru siyasi partiler yeraltı dünyasından bazı mafya bozuntularından destek alarak kendi faaliyetlerini yürütebiliyorlarsa onlar Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet ediyorlar demektir. İhanet ediyorlar, kabul etmek lazım, böyle bir tablomuz var.

Dediğim gibi biz bu hikayeleri daha önce de görmüştük, bu filmi daha önce de görmüştük. Ama bütün bunların hepsini aşacağız. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, gerçek anlamda insan hakları ihlallerine karşı çıkan bir devleti yeniden inşa edeceğiz. Bizim ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamemiz’ de var zaten. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu yeraltı dünyasını da bir anlamda sıfırlayacağız.

 

Bakın bizim ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde terör örgütleri ve yeraltı dünyasıyla mücadele edeceğimizi yazıyoruz zaten orada. Yani belki hiçbir siyasi parti bugüne kadar mafya bozuntularıyla mücadelenin kendi programlarında olmayan, bugüne kadar hiçbir siyasi parti böyle bir düzenlemeyi koymadı ama biz ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde bunu gayet açık, net koyduk. Çünkü yeraltı dünyasıyla bazı siyasi partiler arasındaki ilişkiyi görüyoruz, biliyoruz yani.

 

Haberin etiketleri:

CHP, kemal kılıçdaroğlu


Haber okunma sayısı: 140

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kimsenin-umutsuzluga-kapilmaya-hakki-yok

Kimsenin umutsuzluğa kapılmaya hakkı yok

28 Kasım 2020 Cumartesi 21:53
salginla-mucadelemizi-surduruyoruz

Salgınla mücadelemizi sürdürüyoruz

28 Kasım 2020 Cumartesi 15:55
marasin-uzerinde-tek-soz-sahibi-kktc

Maraş'ın üzerinde tek söz sahibi KKTC

28 Kasım 2020 Cumartesi 15:47
hangi-karari-bilim-kurulu-verdi

Hangi kararı Bilim Kurulu verdi?

28 Kasım 2020 Cumartesi 15:36
devletin-cinayeti-aydinlatmaya-niyeti-yok

Devletin cinayeti aydınlatmaya niyeti yok

28 Kasım 2020 Cumartesi 15:18

ÜLKE GÜNDEMİ

Kimsenin umutsuzluğa kapılmaya hakkı yok

CHP lideri Kılıçdaroğlu: “Türkiye’nin yönetilmediğini, Türkiye’nin savrulduğunu biliyoruz. Kaynakların

İçişleri’nden yeni koronavirüs genelgesi

İçişleri Bakanlığı, denetimler ve ihbarlar üzerine otel ve konaklama tesislerinin restoran ile lokantalarına

Fırıncıların fiyat oyunu denetime takıldı

İstanbul Valiliği'nin fırınlarda yaptığı denetimlerde 1.571 fırının belirlenen fiyatların üzerinde ekmek

Başkan Soyer’den 'İzmir Zamanı' çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Perşembe günü İstanbul’dan tüm Türkiye’ye yaptığı

İkametgah değişikliği nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı ikamet değişikliğinin nasıl yapılacağı konusunda resmi sitesinden gerekli bilgileri

Önlemimizi alıyoruz, devamını Allah’a bırakıyoruz

Türkiye’de koronavirüs salgını hızla yayılırken hükümet tarafından tedbirler alınıyor, sokağa çıkma

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL