27 Şubat 2020 Perşembe

İstanbul'u mahalli yönetime bırakamayız

istanbulu-mahalli-yonetime-birakamayiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı törende İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu isim vermeden eleştiren Erdoğan, “İstanbul'un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür” ifadesini kullandı.
18 Ocak 2020 Cumartesi 16:45

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın ilk ray kaynağının yapılması nedeniyle Eyüpsultan İhsaniye Mevkii’nde düzenlenen törene katıldı.

 

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi son 17 yılda, tarihinin en büyük projeleriyle tanıştırdıklarını belirtti ve bu projelerin önemli bir bölümünü de İstanbul’da gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

“82 MİLYON İNSANIMIZIN HER BİRİNİ KUCAKLAMANIN GAYRETİ İÇİNDE OLDUK” 

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının, Türkiye’nin kazı çalışmaları en hızlı yürütülen projesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı anda 10 kazı makinasının birden çalıştığı bu süreci, hamdolsun başarıyla sürdürüyoruz. Kazı çalışmalarının yüzde 94’ü, tünellerin de önemli bir kısmı tamamlandı. Projenin genelinde de aşağı yukarı üçte ikilik gerçekleşme oranına ulaşıldı. Şimdi rayların döşemesine başlıyoruz. Amacımız, 24 saat kesintisiz çalışmayla günde 470 metrelik ray montajını gerçekleştirmektir” dedi.

 

Son 17 yılda Türkiye’nin tamamına, Cumhuriyet tarihinde yapılanların hepsinden katbekat fazla hizmet götürmeyi başardıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, toplu konuttan spora, şehircilik altyapısından sosyal yardımlara kadar her konuda 82 milyon insanımızın her birini kucaklamanın gayreti içinde olduk” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE, AKDENİZ’DEKİ HAKLARI TESLİM EDİLENE KADAR LİBYA’DA OLMAYI SÜRDÜRECEKTİR”

 

Türkiye’nin, güney sınırlarını ve oralarda yaşayan kardeşlerinin huzurunu tamamen sağlayana kadar Suriye’de olmaya, hatta daha da ilerlemeye devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin güney sınırlarının güvenliğini artık Mardin’de, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Hatay’da değil, daha ötesinde başlatıyoruz.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütlerini kendi inlerinde kıstırıp etkisiz hale getirebiliyoruz. Türkiye, Akdeniz’deki hakları teslim edilene, 500 yıllık kardeşlik bağlarının olduğu Libya halkının meşru yönetimi güvene kavuşana kadar Libya’da da olmayı sürdürecektir” diye konuştu.

 

“Suriye, Akdeniz ve Libya konularında siyasetin, diplomasinin ve askerî gücün tüm imkânlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Ülkemizin bu tarihî mücadelesinde bize destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Böyle bir desteği vermedikleri gibi, kısır siyasi hesaplarla, bilerek veya bilmeyerek yeminli düşmanlarımız tarafından üretilen kampanyalara alet olanları da milletimize havale ediyoruz.”

 

“2023 HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEN KİMSE ALIKOYAMAYACAKTIR”

 

“Bizi, 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmekten kimse alıkoyamayacaktır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En büyük mirasımız, evlatlarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakmak olacaktır. İnşallah büyük ve güçlü Türkiye idealimize her geçen yıl biraz daha yaklaşıyoruz” şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 69

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

devlet-bahceliden-idlib-aciklamasi

Devlet Bahçeli'den İdlib açıklaması

27 Şubat 2020 Perşembe 20:44
yalova-belediye-baskani-gorevden-alindi

Yalova Belediye Başkanı görevden alındı

27 Şubat 2020 Perşembe 18:06
ulkenin-guvenlik-sorunu-akpdir

Ülkenin güvenlik sorunu AKP'dir

27 Şubat 2020 Perşembe 10:53

ÜLKE GÜNDEMİ

Türkiye eroin yakalayan ülkelerin başında geliyor

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) tarafından oluşturulan 2019 Raporu, dünya

Cumhurbaşkanı'yla aynı derede yüzdük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Solculuğuyla meşhur” dediği Avukat Remzi Kazmaz’dan açıklama

Ülkenin güvenlik sorunu AKP'dir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “Adam gibi devletin görevi depremden sonra cenaze kaldırmak, taziyeye

Yavaş'tan paylaşım rekoru kıran konuşma

Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, "Biz devlet memuruyuz. Bakmayın kocaman sıfatlar

65 yaşına giren siyasetçi emekli olsun

Dün 66. yaşına giren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçmişte kullandığı "65 yaşına gelen siyasetçi

Bankaların promosyon rekabeti başladı

Bankaların promosyon kampanyaları emekliler için ek gelir kapısı oldu. Bin 250 lirayı bulan promosyon teklifleri

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL