24 Ekim 2019 Perşembe

Hükümet Sülün Osman’dan niye çekindi

hukumet-sulun-osmandan-niye-cekindi

SP lideri Temel Karamollaoğlu, "Geçen seçimlerde YSK bendeki güveni tamamen sarstı. Hile yapılmasının kapısı açılıyor. Benim elektronik ortama güvenim yok" diye konuştu. Temel Karamollaoğlu partinin reklam filmiyle ilgili 'Hükümet Sülün Osman’dan niye bu kadar çekindi anlamadım. Baskı kurdular, reklam ajanslarına Sülün Osman’ı kaldırttılar' dedi.
06 Şubat 2019 Çarşamba 19:45

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın yayın organlarının Ankara temsilcileri ve muhabirleriyle bir otelde düzenlediği kahvaltılı toplantıda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 31 Mart yerel seçimlerinde pusulada birinci sırada yer aldığımızı hatırlatan Karamollaoğlu, “Sıralamadaki tablo umarız seçime de yansır” diye konuştu. Yerel seçim çalışmalarını iki ana başlıkta sürdürecekleri belirten Karamollaoğlu, “Derdimiz, memleketimizin huzura kavuşması, birlik ve beraberlik içinde olmamız ve farklı kanaat ve görüşlerde olsak bile kucaklaşabilmemizdir. Nihayetinde bu ülke hepimizin.” diye konuştu.

 

‘HER YERDE ADAY GÖSTERİYORUZ’

 

Karamollaoğlu, yerel seçim öncesi Ak Parti, MHP, CHP, İyi Parti’nin yaptığı ittifaklara ilişkin soruya, “Saadet Partisi, Türkiye’de bütün belediye seçimlerinde aday gösterme gayretinde olan tek partidir. Hiçbir partinin lehine bir yerde seçimden çekilmiş değiliz.” cevabını verdi. 

‘YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YAPMADIK’

 

Yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını ancak “Bazı bölgelerde dirsek temasları olabilir” açıklamasının hatırlatılması üzerine Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Biz gördük ki ittifaklar siyasette her zaman istenen sonucu vermiyor. İki kere iki, siyasette her zaman dört etmiyor. Bazen üç, bazen beş ediyor. Bundan dolayı ittifaklara girerken çok dikkatli olmak icap eder. Mahalli seçimler olması hasebiyle de bunu yapamadık. Genel seçimlerde de beklediğimiz oyu alamadık. CHP’de kendi beklentisinin biraz altında bir oyla seçimden çıktı.”

 

TÜRKİYE’DE BİR ARAYIŞ VARSA O ARAYIŞIN MUHATABIYIZ

 

Karamollaoğlu, bir soru üzerine yeni parti kuracağı iddia edilen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile temasları olmadığını vurguladı. Karamollaoğlu, “Türkiye’nin yeni bir oluşum beklentisi içinde olduğu kanaatinde değilim. Eğer Türkiye’de bir arayış varsa biz sanki o arayışın muhatabıyız gibi geliyor. Türkiye’deki problemlerin çözümüne yönelik fikirlerimiz çok net ve kapımız da herkese açık.” ifadesini kullandı.

 

HDP BİZİM GÜNDEMİMİZDE YOK

 

Kocaeli Dilovası adayı Ercan Dalkılıç’a HDP’nin aday çıkarmayarak destek vereceği iddiasına ilişkin soru üzerine Temel Karamollaoğlu, “HDP bizim gündemimizde yok, vatandaş var. Seçim bölgesinde daha önce kime oy vermiş olursa olsun, her seçmenin oyunu istiyoruz. Seçim başka türlü kazanılmaz.” dedi. Sosyal medyayı en iyi kullanan parti olduklarını ifade eden Karamollaoğlu, “Önümüzü keserler mi bilmiyorum. İyi olduğumuz alanlarda önümüz kesilmeye çalışılıyor.” dedi.

 

Karamollaoğlu konuşmasının devamında şunlar söyledi:

 

İKLİM DOSTU BELEDİYECİLİK:

 

“Beyannamemizde iklim dostu belediyecilik var. Egzoz çıkaran arabaların yüzde 90’ı belediye arabaları. Kontrolü yapılsa havayı kirletmeyecek. Seçim sisteminin 15-20 öncesine kadar dünyadaki en sağlıklı seçim sistemi olduğuna inanıyordum. Zaman içinde güven kayboldu. Parmak boyası kaldırıldı. Gericilik dendi, bu kalmalıydı. Boya Birden çok oy kullanmanın önüne geçiyor.

 

SEÇİMDE HİLE YAPILMANIN KAPISI AÇILIYOR:

 

“Geçen seçimlerde YSK bendeki güveni tamamen sarstı. Hile yapılmanın kapısı açılıyor. Benim elektronik ortama güvenim yok. Biri geri kafalığa bak diyebilir. ‘Kolaylık mı güvenilirlik mi’ deseler, güvenirlik derim. Cumhurbaşkanı en aktif rol oynayan insan. Diğer partilerin adı bile anılmıyor. Attığımız adımlar engellenmeye çalışılıyor, elimizdeki imkanların dahi kullanılmasına izin veriliyor. İftira atılıyor ve seçim gündemi değiştirilmeye çalışılıyor. Sayın Erdoğan hangi sıfatla konuşuyor bilmemiz gerek. Bu bir adaletsizlik. Cumhurbaşkanı olduktan sonra parti kimliği çıkmalı çünkü gördük ki adaletsizlik oluyor. Rakibi yok. Tek başımıza seçime gidiyoruz. Kimsenin lehine çekilmiş değiliz.”

 

BASKI KURDULAR

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Sülün Osman filminiz sinemalarda gösteriliyordu ama kaldırıldı. Bunun gibi başka çalışmalar da gelecek mi? sorusuna şu yanıtı verdi;

 

Hükümet Sülün Osman’dan niye bu kadar çekindi anlamadım. Baskı kurdular, reklam ajanslarına Sülün Osman’ı kaldırttılar. O kadar sade, o kadar basitti ki, kimseye parti olarak atıfta bulunmuyor!

 

 

http://saadet.org.trHaber okunma sayısı: 108

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

artik-korkma-sayin-erdogan

Artık korkma sayın Erdoğan

23 Ekim 2019 Çarşamba 21:20
chpli-oztunctan-sok-iddialar

CHP'li Öztunç'tan ŞOK iddialar

23 Ekim 2019 Çarşamba 16:33
turkiyenin-hakliligi-tescil-edildi

Türkiye'nin haklılığı tescil edildi

23 Ekim 2019 Çarşamba 15:11
yargi-paketi-dordu-bulabilir

Yargı paketi dördü bulabilir

23 Ekim 2019 Çarşamba 10:09

ÜLKE GÜNDEMİ

Temel atmama töreni yapacağım!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSO Ekim ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul’un muhtelif

Yargı paketi dördü bulabilir

Meclis’e sunulması beklenen yeni yargı paketindeki teklif sayısının dörde çıkabileceği belirtildi. Pakette,

İktidar 'yargı reformu' diyerek göz boyuyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Meclis'te düzenlediği basın

İstanbul'da su sıkıntısı yok

İstanbul'da barajların doluluk oranı normal değerlerde ve bir su sıkıntısı bulunmuyor.

İran'dan bazı çatlak sesler geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı’nın,

Liyakatın önemini gördünüz mü sayın Erdoğan?

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Prof. Dr. Gülnur Aybet'in ABD medyasına Barış Pınarı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL