19 Ocak 2020 Pazar

havuz medyası sporda kışkırtmaya devam ediyor

havuz-medyasi-sporda-kiskirtmaya-devam-ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya havuz medyasının CHP ile Galatasaray camiasını karşı karşıya getirmek için yalan haberlerle nafile bir çabanın içine girdiğini belirtti.
23 Eylül 2019 Pazartesi 20:12

 Genel Başkan Yardımcısı Kaya’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle:


“CHP Gençlik Kolları üyesi Gökhan Yılmaz'ın sosyal medya üzerinden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında yaptığı paylaşımı hiçbir CHP’linin onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle çirkin paylaşıma en büyük tepki de üyelerimizden gelmiştir. Gökhan Yılmaz yorumunu silerek Fatih Terim’den ve Galatasaray camiasından özür dilemiş, kendisine de gerekli uyarılar yapılmıştır. Hiçbir Cumhuriyet Halk partilimin diline böylesi kötü sözler yakışmaz. Hiç bir kişi ya da kuruma da söylenmesi kabul edilemez.

 

Talihsiz olayın CHP’yi ve CHP’lileri bağlamayacağı ortadayken, olayı fırsat bilen havuz medyası CHP ile Galatasaray camiasını karşı karşıya getirmek için yalan haberlerle nafile bir çabanın içine girmiştir. 

 2017 yılında kurulan CHP Spor Kurulumuzun çalışmaları son günlerde çok fazla görünür olmuştur. CHP artık spor politikalarıyla da sporun yaşamdaki yerini ve önemini gündeme taşmaya başlamıştır. Sporla ilgili sorunların takibini yaparak, çözüm önerileri sunmaktadır. Profesyonel ve amatör spor kulüpleri ile sporcularının sorunlarını kamuoyunun gündemine taşımaktadır. Belediyelerimizle işbirliği yaparak, halkın sporla buluşması için politikalar üretmektedir.

 

CHP Spor Kurulu olarak, başta dört büyük spor kulübümüz; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor olmak üzere spor kulüplerimizi ziyaret ettik.

 

Havuz medyasının iddialarının aksine, 25 Eylül 2018’de Galatasaray Spor Kulübümüzü ziyaret ederek, Başkan Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile görüş alışverişinde bulunduk. Sorunlarını dinleyerek, çözüm önerileri sunduk, destek sözü verdik.

 

Havuz medyası yalan haber üretirken kendi karanlığında boğulup gidecektir. Biz Galatasaray’ın efsane futbolcusu Metin Oktay’ın centilmenlik anlayışının sporumuzda hakim olması için mücadelemize devam edeceğiz.

 

CHP, sporun evrensel olduğuna, farklı kültürleri buluşturduğuna; dinimiz, dilimiz, ırkımız ne olursa olsun bizleri birleştirdiğine, barıştırdığına, daha da insanlaştırdığına inanmaktadır. Bu anlayışı özümsememiş hiç kimse ve anlayış CHP içinde barınamaz! 

Değerli kamuoyuna, tüm sporseverlere ve Galatasaray camiasına duyurulur.”Haber okunma sayısı: 105

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Par'ın Oğan'a soruları tepkilere neden oldu

Katıldığı Açık ve Net programında Suriyeli sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Sinan Oğan, "Ülkesi

ByLock kullanan siyasiler nasıl korundu?

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, CHP’nin TBMM’ye sunduğu FETÖ’nün siyasi

AKP Grup Başkanvekilinin ‘Balyoz’ günleri

FETÖ derneği üyeliğini özgeçmişine yazan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kumpas davalar sürecinde aktif

MHP'li Cemal Enginyurt'tan 'Atatürk' ayıbı

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt'un Atatürk fotoğrafının yer aldığı odada ortaya çıkan görüntüsü tepki

AKP'ye yakın sendikaya şok suçlama

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde bazı okullarda İstiklal Marşı'nın okutulmadığının ortaya çıkması sonrası

Ali Koç'un ismini vermediği kadın milletvekili kim

Ali Koç'un ismini vermediği milletvekilin AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu olduğu iddia edildi

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL