21 Eylül 2019 Cumartesi

Evcilik oynar gibi bakanlık yapıyor

evcilik-oynar-gibi-bakanlik-yapiyor

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sandık başkanlarına ilişkin açıklamalarına tepki göstererek, "Yaptığı beyanlarına baktığımızda devlet ciddiyetinden uzak, evcilik oynar gibi bakanlık yönetiyor" dedi.
19 Mayıs 2019 Pazar 09:52

 Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal etmesi tartışmaları sürerken, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Gerekçeli kararın hala açıklanmaması konusunda ''Herhalde bu durumu açıklayacak bir cümle kuramıyorlar'' diyen Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun üslubunu gündemine alarak eleştiride bulundu. 

 

CHP'li Torun, "Türkiye'ye bu kadar gayri ciddi İçişleri Bakanı daha gelmemiştir. Orayı çocuk bahçesine çevirdiler. Yaptığı beyanlarına baktığımızda devlet ciddiyetinden uzak, evcilik oynar gibi bakanlık yönetiyor" diye konuştu. Torun, "Süleyman Soylu'nun artık kendine gelmesini istiyoruz'' diye konuştu. 

Evrensel'den Birkan Bulut'un haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin iptal kararının üzerinden 12 gün geçmesine rağmen YSK'nın gerekçeli kararı açıklamaması, kararın hukuki dayanağına ilişkin eleştirileri de güçlendiriyor. YSK'nın kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkanlarının neden bu seçimde iptal sebebi olduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullanmasına dair durum, neden yalnızca büyükşehir seçimleri iptal edildiği ve AKP'nin dediği gibi oylar çalındıysa kimin nasıl çaldığına dair sorular hala yanıtlanabilmiş değil.

 

Torun, haksız hukuksuz bir kararla karşı karşıya olduklarını söyledi. Gerekçeli kararın hala açıklanmaması konusunda ''Herhalde bu durumu açıklayacak bir cümle kuramıyorlar'' diyen Torun, YSK'nın gerekçeli kararın açıklamasının daha da gecikmesi durumunda önümüzdeki süreçte mutlaka itirazları olacağını dile getirdi. Ancak yapılan itirazların da bir etkisi olmadığına dikkat çeken Torun, ''Kimi kime şikâyet edeceksiniz ki? Türkiye'de hukuk ortadan kaldırılmışsa yaptığınız eylemle kalıyorsunuz'' dedi.

 

'SOYLU'NUN ARTIK KENDİNE GELMESİNİ İSTİYORUZ'

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir televizyon programında binlerce sandık kurulu başkanını CHP üyesinin akrabası olmakla suçlamasına da tepki gösteren Torun, Bakan Soylu'yu ciddiyete davet etti.

 

Soylu'nun her zamanki gibi gerçek olmayan, kendine has üslubuyla beyanlarda bulunduğunu belirten Torun, ''İnsanların akrabalığına mı bakıyor? Türkiye'ye bu kadar gayri ciddi içişleri Bakanı daha gelmemiştir. Orayı çocuk bahçesine çevirdiler. Yaptığı beyanlarına baktığımızda devlet ciddiyetinden uzak, evcilik oynar gibi bakanlık yönetiyor. Bir bakanın söylemleri ciddi olmalı. Yaptığı işin de bir karşılığı olmalı. İçişleri Bakanı'nın vatandaşı tehdit etmesi, töhmet altında bırakması, herkesi fişlemesi şeklindeki davranışları doğru değil. Süleyman Soylu'nun artık kendine gelmesini istiyoruz'' diye konuştu.Haber okunma sayısı: 112

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

demirtas-kararindan-sonra-konustu

Demirtaş kararından sonra konuştu

21 Eylül 2019 Cumartesi 13:24
turkkandan-bagisa-gonderme-

Türkkan'dan Bağış'a gönderme

20 Eylül 2019 Cuma 23:59
turkiyeyi-bu-kafa-yonetiyor-

'Türkiye’yi bu kafa yönetiyor'

20 Eylül 2019 Cuma 19:54
maklube-kavgasi-buyuyor

'Maklube' kavgası büyüyor...

20 Eylül 2019 Cuma 19:31

ÜLKE GÜNDEMİ

İmamoğlu'ndan vakıflara yardım açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki dönemde belli vakıflara tahsis edilen, daha sonra kurumca

Ulu zatların gölgesi, şehirlerin en güvenli limanlarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen 2. Uluslararası

‘Erdoğan’ın diploması yok’ diyen yazara soruşturma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasına ilişkin ‘Diplomasız’ adlı kitabı yazan Ergün Poyraz’a dava

Parti değil, çıkar şebekesi

AKP içinde sular durulmuyor. İstifalar ve hemen ardından gelen itiraflar AKP’nin bugüne kadar yaptığı hukuksuz

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

'Erdoğan'ın diplomasının olmadığının belgeleri'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla adından söz ettiren yazar Ergün

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL