28 Şubat 2021 Pazar

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

erdogana-hurmet-muhalefete-hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata geçiren AKP, bu politikasının karşılığını alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan ve kritik yerlerde görev yapan birçok bürokrat, sosyal medya ağları üzerinden muhalefete hakarete varan sözler sarf ediyor.
21 Ocak 2021 Perşembe 11:19

 BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; Kanun gereği herhangi bir siyasi partiye üye olamayan ve parti adına çalışma yürütmemesi gereken bürokratlar arasında genel müdür yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve daire başkanları da yer alıyor.

 

O isimler arasında bulunan TEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Zübeyir Çalışan, bu göreve atanmasının ardından kendisini ziyaret edenler arasından sadece AKP’li Bingöl, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız hakkında paylaşım yaptı. Genel Müdür Yardımcısı Zübeyir Çalışan’ın, AKP Solhan İlçe Başkanı Nazmi Çalışan ile akrabalığının bulunduğu da iddia edildi. Zübeyir Çalışan, AKP’li ilçe başkanı Nazmi Çalışan’ın göreve seçilmesinin ardından ‘başarı dilekleri’ içeren ifadeleri de paylaşmaktan geri durmadı.

HADİ ÇÖPLÜĞÜNÜZE 

Çalışan ayrıca, eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar’ın muhalefete yönelik sarf ettiği, “Teröristbaşı Öcalan’a akıl hocalığı yapanlar. FETÖ kârşıtı gözüküp örtülü iş tutanlar. 27 Mayıs’ı kutsayıp idamları alkışlayanlar. Türkiye sevdası Çin, Rusya, İran’dan sonra gelenler. Kâranlık odaklara maşalık yapanlar. AK Parti’yle yol alamazsınız, hadi çöplüğünüze” sözlerini de takipçileri ile paylaştı.

TİGEM Yönetim Kurulu Ali Osman Kıyak da muhalefeti hedef alan bürokratlar arasında yer aldı. Kıyak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, muhalefet milletvekillerine yönelik ‘oh olsun’ ifadelerini içeren konuşmasının bir bölümünü takipçileri ile paylaştı. Kıyak, Soylu’nun milletvekillerine sarf ettiği sözlerine, “Teröriste terörist diyoruz, Süleyman Soylu, ağzınıza, mangal gibi yüreğinize sağlık değerli Bakanım” üst yazısını yazdı.

 

Kıyak, AKP’nin kuruluş yıldönümü paylaşımlarını da kendi takipçileri ile yeniden paylaştı. O paylaşımlarda, “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak vizyona, projelere, enerjiye, kârarlılığa ve aşka sahip yegane parti 19 yaşında” ve “Halka hizmet için yola çıkan AK Parti’mizin 19. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” ifadeleri yer aldı.

 

YEREL SEÇİMLERDE AKP’Lİ

 

DHMİ Yönetim Kurulu Üyesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Yunus Emre Ayözen de yerel seçimlerin öncesinde parti propagandası yaptı. O dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kiptaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Ayözen, AKP’nin belediye başkanı adayını açıkladığı paylaşımda, “partimiz” ifadesini kullanmaktan geri durmadı.

TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcılığı yapan Bora Ülker de sosyal medya ağları üzerinden yaptığı paylaşımlarda, muhalefet partilerini doğrudan hedef alması ile tanınıyor. Ülker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile fotoğrafını paylaşarak, “Esas duruşunu bozma. Bir gün hepiniz…” diye yazmıştı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın bir açıklamasını da paylaşan Bora, “Size Türk diyenin size Müslüman diyenin alayını…” dedi.

 

‘Bürokrat’ Bora’nın İYİ Parti’ye yönelik ifadeleri ise, “İP'in bir ucu Kandil'de bir ucu FETÖ'de… APLA ortada İP atlıyor. Ya arkasından giden ipsiz, sapsızlar. Siz kimin İP'iyle kuyuya indiniz. Kuyunun sonu kâranlık. Dibi görünmeyen kuyuya inme. Boğulursun cancağızım” oldu. Bu sözlerin kamuoyunun gündemine gelmesine rağmen Ülker, görevinden ayrılmadı.

Haberin etiketleri:

Binali yıldırım


Haber okunma sayısı: 204

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tamirat---tadilat-programi-onerecegiz

Tamirat - tadilat programı önereceğiz

01 Şubat 2021 Pazartesi 14:21
eski-belediye-baskani-yeni-trol

Eski belediye başkanı, yeni trol

01 Şubat 2021 Pazartesi 09:21
bahceli-susuyor-yardimcilari-konusuyor

Bahçeli susuyor yardımcıları konuşuyor

30 Ocak 2021 Cumartesi 18:28
vatandasin-cebine-yeni-hortum

Vatandaşın cebine yeni hortum

30 Ocak 2021 Cumartesi 17:26

ÜLKE GÜNDEMİ

Tek doz aşı Covid-19’a karşı korumada yeterli mi?

Covid – 19 aşısının türüne göre değişmekle birlikte yüzde 65 ile yüzde 98 oranında koruduğu ve

Demir yolu ile ihracat yüzde 33 arttı

Ares Logistics CEO’su Engin Kırcı, pandemi dönemde demir yolu ile ihracatın yüzde 33 artarak rekor seviyeye

Bu vergi herkesi zorlayacak

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) %10’a

İstanbul Valiliği'den yasak kararı

İstanbul Valiliği bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde sivil toplum kuruluşlarınca yapılması planlanan

Eski belediye başkanı, yeni trol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü'yü "Sana öyle bir illüstrasyon

Yavaş'tan ücretsiz internet atağı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirterek

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL