TSK Mehmetçik Vakfı

18 Kasım 2018 Pazar

Elinde belge varsa mahkemelere ver kardeşim

elinde-belge-varsa-mahkemelere-ver-kardesim

İstanbul'da müze açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerle ilgili olarak "Küresel güçlerin operasyonuna su taşıyorsun. Bunların hiçbiri tesadüf değil.Çirkin saldırılar yapıyorlar. Senaryoların başında Kılıçdaroğlu var. Kılıçdaroğlu'nun eline kağıt tutuşturup, Cumhurbaşkanımıza itibar suikastı yapılıyor. Elindeki belge dediğin ne varsa götür mahkemelere ver kardeşim" dedi.
01 Aralık 2017 Cuma 17:32

 Yıldırım, tüm şehitlere, Çanakkale'de yaşamını yitirenlere ve Anadolu'nun yiğit insanı ve değerli dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu'na Allah'tan rahmet dileyerek, Yazıcıoğlu'nun adının Türkiye'nin her köşesindeki eserlerde yaşayacağını söyledi.

Yıldırım, Yazıcıoğlu'nun Türk milliyetçisi, bayrak aşığı olduğunu ve emperyalist güçlere karşı ömrü boyunca mücadele ettiğini vurguladı.

AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana "İşimiz hizmet gücümüz millet" prensibi olduğunu, 15 yıldır millete hizmet etmek ve yüzünü güldürmek için canla, başla çalıştıklarını ifade eden Yıldırım, amaçlarının dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürmek, insanların yüzünü güldürmek ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmak olduğunu anlattı.

Yıldırım, Türkiye'yi bu amaçla 15 yıldır dev yatırımlarla buluşturduklarını belirterek, 80 yılda 2 büyük köprü yapılırken, 15 yılda ise AK Parti iktidarı, Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının buna iki köprü daha ilave ettiğini kaydetti.

Üçüncü büyük köprünün de Çanakkale'de yapıldığını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:"Dünyanın en uzun köprüsünü yapıyoruz. Türkiye'ye de en güzel, en büyük eserler yakışır. Çünkü millet her şeyin en güzeline layıktır. Hızlı trenle, hızlı internetle adeta Türkiye'ye çağ atlattık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Türkiye'nin yollarını, üniversitelerini, hastanelerini, okullarını, fabrikalarını yeniden inşa ettik, yeniden ihya ettik. Bir Türkiye'yi üç Türkiye yaptık, üç kat büyüttük. Bu alanda büyüme rekorları kırdık. Dünyada son 9 yılda yapılan 10 tane büyük proje var. Bu 10 projenin 6 tanesini Türkiye yaptı, sizin iktidarınız, AK Parti iktidarı yaptı. Türkiye'ye yakışan da budur."

Yıldırım, bu başarıların mimarının milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşları ile milletin duası ve desteğiyle iktidar yapılan AK Parti ve hükümetleri olduğunu ifade etti.

"Millet cumhurbaşkanının yanında"

Yıldırım, Türkiye'nin 15 yılda kat ettiği bu mesafeyi bir türlü hazmedemeyenler, içine sindiremeyenlerin çirkin saldırılarına devam ettiklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Saldırıların başrolünde de Ana Muhalefet Partisi Başkanı Kılıçdaroğlu, senaryonun koltuğunda da FETÖ var FETÖ. Filmin yapımcısı küresel siyaset mühendisleri. Konu, Türkiye'ye diz çöktürmek. Bunun için Kılıçdaroğlu'nun eline kağıtlar tutuşturarak adeta cumhurbaşkanımız hakkında itibar suikastı yapmaya çalışıyorlar. Ey Kılıçdaroğlu, sana buradan sesleniyorum. Sen siyaseten mücadele etmek istiyorsan senin rakibin, senin karşında cumhurbaşkanı var. Onunla baş edemeyeceğini anladın, şimdi de akrabalarına ailesine mi saldırmaya çalışıyorsun? İşte biz buradayız. Eğer siyaset yapacaksan, bir meselen varsa milletin karşısına çık, ne söyleyeceğin varsa söyle. Onun eline bu kağıtları verenler bilmiyorlar mı ki bu millet cumhurbaşkanına her zaman sahip çıktı, sahip çıkmaya da devam edecek."

Yıldırım, milletin cezaevine girerken ve 2002'de AK Parti kurulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğunu dile getirerek, Gezi olaylarında, 17-25 darbe kalkışmasında ve 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde de yine bu milletin, milletin adamı cumhurbaşkanının yanında bulunduğunu söyledi.

Bundan sonra da millete hizmet yolunda gayret ettikleri müddetçe yine de milletin cumhurbaşkanının ve hükümetin yanında olacağını belirten Yıldırım, bu yollarda milletle beraber yürüdüklerini, bundan sonra da buna devam edeceklerini dile getirdi.

Başbakan Yıldırım, Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son çıkışlarıyla kendisinden başka partisini de süratle uçuruma sürüklediğini ifade etti.

Yıldırım, "Buradan bir kez daha söylüyorum. Ey Kılıçdaroğlu, heybende ne varsa dök de rahatla. İşi, arkası yarın tefrikalarına çevirme. İşin gücün terör örgütlerinin dümeninde atıp tutmak. FETÖ'cülerin büyüsüne kapılmış gidiyorsun. Türkiye'nin siyasi tarihine de tecrübeli iftiracı olarak kaydedileceksin. Ne diyelim, Allah ıslah etsin." ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun anayasa değişikliğini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürdüğünü de hatırlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"50 milyon vatandaşın oyunu hiçe sayarak bu aymazlığı yaptın mı? Onlar da ne dedi? Hadi güle güle bu bizim işimiz değil, bu milletin işi.' dedi. Senin yüzün kızardı mı? Kızarmaz. Milli iradeye karşı dava açacaksın da elindeki belge dediğin ne varsa götür mahkemelere ver kardeşim. Çamur at izi kalsın politikasına artık son ver. Ama onlarda bu yürek olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti, 15 yılda 12 seçime girdik, her seçimde aynı suçlamalar, aynı abuk sabuk iddialar ve itibar suikastine karşı amansız bir mücadele verdik. Her seferinde tek adres, tek destekçi milletimiz dedik ve milletimizin desteğiyle 12 seçimin 12'sini de desteğimizi artırarak kazandık. Gelelim, bu iftiraların sahibi, bu yalanların dolanların sahibi Anamuhalefet Partisinin Genel Başkanına, Sayın Kılıçdaroğlu'na. 2009 yılından beri bu partinin başında. 9 seçime girdin mi? Allah aşkına hangi seçimi kazandın bugüne kadar. Her seçimde 'Kazanmazsam bu sefer istifa edeceğim.' dedin. Hiç gören oldu mu? İstifa ettiğini gördünüz mü? Seçim bitti, iş bitti. Her şeyi unuttu. Önce dürüst olacaksın. Millete verdiğin sözün arkasında duracaksın."

Kılıçdaroğlu'nun geçmişte SSK'yı bugün de CHP'yi israfa sürüklediğini dile getiren Yıldırım, "Anamuhalefet partisinin bugünlere düşmesine milletin gönlü razı gelmez. Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini küresel sömürge güçlerinin arka bahçesine çevirdin. Bugün hala aymaz bir şekilde Türkiye'ye karşı yapılan küresel operasyonların değirmenine su taşıyorsun. Bunların hiçbirisi tesadüf değil." ifadelerini kullandı.

Küresel operasyonların bir ayağının da Amerika'da tekrarlandığına işaret eden Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP'nin akıl hocası FETÖ, biliyorsunuz 17-25 Aralık'ta bir yargı darbesine kalkışmış, başarılı olamamıştı. 15 Temmuz'da tekrar denediler, milletin tankını, tüfeğini, topunu aldılar ve milletin üzerine alçakça ateş ettiler, insanları alçakça şehit ettiler. Yine başarılı olamadılar. Şimdi bu başarısızlıklarının arkasından darbeye kaldıkları yerden devam etmek için bu sefer orayı seçtiler. Kendi vatanına, insanına, toprağına ihanet eden bu FETÖ terör örgütü, ABD'nin adeta eteğinde siyasi güç dileniyor. Ama şunu herkes bilmelidir ki kendi toprağında itibar görmeyen insanların, yabancı güçlerin kuklası olmaktan başka hiçbir şansı yoktur. Bu hain topluluğu, Amerika'daki bir davaya müdahil olarak Türkiye adına, Recep Tayyip Erdoğan adına bir algı oluşturmak için var gücüyle çalışıyor. Alnımız açık, yolumuz aydınlık. Hiçbir zaman Türkiye'nin menfaatine zarar verecek bir işin içinde olmadık, asla da olmayız. Bunu herkes bilmelidir."

ABD'de süren mahkemede Rıza Sarraf'ın ifadelerine de dikkati çeken Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bunlar bir adamı almışlar, konuşturuyorlar. Onun işi de karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar hesabına döndü. İlk ifadesinde korktuğu için farklı şeyler söylediğini ifade ediyor, mahkeme deyince de 'Korktum onun için de ifademi değiştirdim.' diyor. İnşallah içinde bulunduğu bu yanlıştan döner. Zaten kendi de 'Hapisten çıkmanın en kolay yolu satmak.' diyor. 'Satarım, alıcısı olursa...' Buradan açıkça ifade ediyorum. Bu dava hukuki olmaktan çıkmış, tamamen siyasi bir şekle dönüşmüştür. Amaç Türkiye'yi sıkıştırmaktır, Türk ekonomisini sıkıştırmaktır, Türkiye'yi zora sokaktır. Biz bunların nicesini gördük, nicesiyle mücadele ettik, alnımızın akıyla çıkarak bugünlere geldik. İşte karşınızdayız. Evelallah bunların da yüzümüzün akıyla üstesinden geleceğiz. Sizlere, milletimize güveniyoruz."

"O davalarda yer almaları, ülkemiz adına büyük talihsizlik"

CHP kadrolarının da bu davanın "en hararetli takipçileri" olduğuna işaret eden Yıldırım, bazı CHP'lilerin davayı takip etmek için Amerika'ya kadar gittiklerinin altını çizdi.

Başbakan Yıldırım, "Ey Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'da şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Sen 15 Temmuz şehitlerinin failleri alçakların davasına hiç gittin mi? Hiç o mahkemelerde duruşmalara katıldın mı? Eğer milliysen, eğer yerliysen önce git, bu şehitlerin davalarına katıl, orada ülkemizi savun, şehitlerin hakkını savun, gazilerin hakkını savun. Türkiye'ye kumpas kuran, Türkiye'nin başına dert açmaya çalışan çevrelerin davalarına destek verip, onlarla beraber olmak ne milliliktir ne yerliliktir, olsa olsa onlarla iş birliği yapmaktır. Türkiye'nin aleyhine çıkacak bu kararları böylesine izlemeleri ve o davalarda yer almaları, ülkemiz adına gerçekten büyük talihsizliktir." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Türkiye'nin büyük badireler atlattığını, bütün bunlara rağmen ekonominin dimdik ayakta olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin bugün dünyanın 17'nci, Avrupa'nın ise 6'ncı büyük ekonomisi olmayı sürdürdüğünü bildirdi.

Kişi başına düşen milli gelirin son 15 yılda 3 kat arttığını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"2002'de ülkemizde yapılan yatırımlar sadece 70 milyardı. 2016 senesinde yapılan yatırımların tutarı, 765 milyara ulaştı. 10 kat artıştan bahsediyoruz. Bugün memleketimizde 55 binden fazla küresel yatırımcı var. 2003-2016 yıllarında Türkiye ortalama yüzde 6 büyüme gerçekleştirdi. Bu yılın ilk yarısında büyüme, yüzde 5,1 ile Avrupa'da bütün ülkeleri geride bıraktı. Dünyada Çin'den ve Hindistan'dan sonra en hızlı büyüyen ülke Türkiye'dir. Bundan gurur duyalım, ülkemizle gurur duyalım. Yabancıların, ülkemize karşı plan kuranların arkasına saklanarak siyaset yapmayı artık bırakın. Uluslararası kuruluşlar, Türkiye'nin büyüme rakamlarını birer birer gözden geçiriyor, revize ediyorlar. Son olarak OECD, büyüme beklentisini 3,4'ten yüzde 6,1'e getirdi. Daha da büyümeye devam edeceğiz. Çünkü genç insanımız var, ülkesine geleceğine güvenen bir milletimiz var."

Başbakan Yıldırım, ihracatın da bugün rekordan rekora koştuğuna işaret ederek, "İnşallah 155 milyonun üzerine bu yıl çıkmış olacağız. Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki sene de büyümeye, yeni iş, aş alanları oluşturmaya ve ticaretimizi, ekonomimizi geliştirmeye devam edeceğiz." dedi. 

Bir yandan hükümetin bir yandan Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul'a 15 yılda çok güzel hizmetler yaptığını, çehresini değiştirdiğini, yeşil alan miktarını 10 kat artırdığını anlatan Yıldırım, Sancaktepe'yi yeni okullar, kültür merkezleri, sağlık, spor tesisleriyle donattıklarını söyledi. Yıldırım, Necmettin Erbakan Külliyesi, Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi, Yenideoğan Kültür ve Sanat Merkezi, Bilim ve Deney Merkezi ile Gözlemevi, 28 aile sağlığı merkezi, 400 yataklı şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kaymakamlık ve emniyet binası, 50 bin kayıtlı öğrencisi bulunan 18 bilgi evi, 4 genç gelecek merkezi, 4 mutlu evler merkezi, 4 öğrenci yurdu, 16 yeni okul, 2 stat, 3 olimpik yüzme havuzu, 4 spor salonu, 155 dönümde orman parkının hizmete alındığını bildirdi.  

Başbakan Yıldırım, güreşte Sancaktepe'nin takım olarak Türkiye şampiyonlukları bulunduğunu hatırlatarak, güreş takımını tebrik etti.

Hizmetlerin bununla da sınırlı kalmayacağını, daha yapacak çok işleri olduğunu dile getiren Yıldırım, "İlçelerimizi, ilçemizi mahalle mahalle, sokak sokak dolaşacağız ve eksikleri tespit edeceğiz ve gereken çalışmaları yapacağız." dedi. 

Sancaktepe'nin bütün sokak ve mahallerini doğalgaz ile buluşturacaklarını belirten Yıldırım, Çekmeköy-Ümraniye metro hattını Sancaktepe'ye, Sultanbeyli'ye kadar uzatacaklarını, böylece Üsküdar'a yarım saatten daha az bir zamanda gidilebileceğini kaydetti.

İlçeye Anadolu Yakası'nın en büyük şehir hastanesini kuracaklarını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"4 bin 200 yataklı adeta bir şehir gibi. Şehir hastanesi bittiğinde burası kampüsüne uçakların dahi inebildiği bir hastane haline gelecek. Ey Kılıçdaroğlu o 90'lı yıllarda o hastanelerin, Okmeydanı hastanelerinin durumunu hemen unuttun, şimdi AK Parti'ye laf atıyorsun, aklı sıra AK Parti'nin başarılarını yalan yanlışlarla gölgelemeye çalışıyorsun. 8 yıl SSK'da genel müdürlük yaptın, 10 bakan değişti, sen değişmedin. Ne değişti? Sıfır zararla aldığın SSK'yı 2 katrilyon zararla teslim ettin. Bu millet sana Türkiye'yi teslim eder mi? Hazır verdiği yeri zarara sokan böyle birine Türkiye'nin yönetimi emanet edilir mi? Elbette emanet edilmez."

1915 Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitlik Parkı hakkında bilgi veren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızı yavrularımızı buraya getireceğiz, ecdadımızın ortaya koyduğu bu başarıları onların görmesini sağlayacağız. Ziyaretçiler buraya geldiğinde 1915 Çanakkele Savaşı'nı adeta hissedecekler, yaşayacaklar, bağımsızlığın ve istiklalin ne anlama geldiğini bir keze daha hatırlamış olacaklar. 

Tarihini unutan toplumlar geleceği inşa edemez, milli değerlerini unutan toplumlar istikbalini koruyamaz. İşte bu şehitlik ve bu panoramik müze, milli tarihimize bir kez daha bizi götürecek ve tarihi değerleri hatırlamamıza vesile olacak. Çanakkale tarihi bir dönüm noktasıdır, Muhsin Yazıcıoğlu ise milli bir değerimizdir."

Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi. Haber okunma sayısı: 356

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

iyi-partiden-chp-ile-ittifak-aciklamasi

İYİ Parti'den CHP ile ittifak açıklaması

17 Kasım 2018 Cumartesi 08:21
kilicdaroglu-adaylara-bekleyin-dedi

Kılıçdaroğlu adaylara 'Bekleyin' dedi

17 Kasım 2018 Cumartesi 08:03
596-vekilin-tamamina-esit-davranin

596 vekilin tamamına eşit davranın

16 Kasım 2018 Cuma 17:27
suleyman-soylu-haddini-asiyor

Süleyman soylu haddini aşıyor

16 Kasım 2018 Cuma 16:05
erdogan-baskanlari-bicecek

Erdoğan başkanları biçecek

16 Kasım 2018 Cuma 08:50
cozum-sureci-itirafi

Çözüm süreci itirafı

16 Kasım 2018 Cuma 08:44

ÜLKE GÜNDEMİ

Süleyman soylu haddini aşıyor

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidarın, Plan ve

Gerçek işsizlik oranı yüzde 17

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Ağustos ayı işsizlik oranının bir önceki aya göre 0,5 puan

İYİ Parti Türkiye'nin her tarafında seçime katılacaktır

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Engellilerin

Doğruyu savunurken omurgalı olmak önemlidir

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Tedbirli olarak disipline sevk edilmiştim. Buna itiraz ettik. Umuyorum

İttifakı lugatımızdan çıkartalım

İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, "İttifak mı dediniz? Asla. İttifak diye bir şey yok. Bunu

AK Parti'nin durumu hiç de iyi görünmüyor

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti için 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde durumun hiç de iyi

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL