27 Ekim 2020 Salı

Destici'den Bahçeli'ye 'TTB' desteği

desticiden-bahceliye-ttb-destegi

Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasını isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının ardından başlayan tartışmalara Cumhur İttifakı'nın minik ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de dahil oldu. Destici “Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.
21 Eylül 2020 Pazartesi 00:32

  Büyük Birlik partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik manşetine tepki gösterdi. "Bunu lanetliyorum ve misliyle kendilerine iade ediyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenen söz, Türk devletine ve milletine söylenmiştir" dedi. 

 

Destici beraberinde bulunan Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, Teşkilat Başkanımız Ali Keser, Genel Başkan Yardımcılarımız Ünsal Karabulut, Tevfik Eren ve MKYK üyelerimiz, Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı - yöneticileri ile birlikte, partimizin Necmettin Erbakan Kongre Salonu'nda düzenlenen Ankara İl Kongresine katıldı. 

 

Kongrede konuşan Mustafa Destici, Türkiye sınırları içinde ve dışında yürütülen operasyonlara katılan güvenlik güçlerine başarılar diledi. Devletin hem içeride hem dışarıda terörle mücadelesinin devam ettiğini söyleyen Destici, terörün tüm unsurlarına karşı topyekün verilen bu mücadelede sonuna kadar Mehmetçiğin, polislerin, korucuların ve devletin yanında olduklarını vurguladı. 

'BİZ SİVİL TOPLUMDAN YANAYIZ'

Destici, koronavirüsle mücadale eden tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını sunarak, "Her meselede olduğu gibi bu meseleyi de istismar etmeye çalışan, sağlık çalışanlarının, hekimlerin arkasına saklanarak, kendi ideolojik emellerini gerçekleştirmeye, devleti yıpratmaya çalışanlar var. Biz ne Türk Tabipleri Birliğinin ne de başka bir kurulun hukuki yapısına, varlığına bir şey demiyoruz. Biz sivil toplumdan yanayız. Burada, Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, bazı sivil toplum örgütlerinin içerisindeki zihniyet ve o zihniyetin işgalinden bahsediyoruz. Bunlar 1980 öncesinde de vardı. Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.

 

'CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI OLAN PARTİLER DİK DURAMADILAR'

Destici, Doğu Akdeniz'de, Ege'de ve Libya'da hem Türkiye'nin, milletin ve kardeş ülkelerin hak ve menfaatini korumak hem de adaleti tam tesis etmek için mücadeleyi sürdürdüklerini kaydederek, "Libya'da hep devletin ve hükümetin yanında durduk. Dış politika milli bir politikadır. Bunu böyle gördük ve bundan sonra böyle görmeye devam edeceğiz. Cumhur ittifakına karşı olan partiler Doğu Akdeniz meselesinde de dik duramadılar. 'Bizim ne işimiz var Suriye'de, Bizim ne işimiz var sınırlarımızın dışında' diyorlar. Biz sınırlarımızın dışındaki teröre ve emperyalizmin oyunlarına müdahale etmezsek yarın vatanımıza gelirler. Bunun için işimiz var oralarda" ifadesini kullandı. Destici ayrıca, Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik manşetine tepki göstererek, "Bunu lanetliyorum ve misliyle kendilerine iade ediyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı'na söylenen söz, Türk devletine ve milletine söylenmiştir" dedi.

 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATMAZ "ÇÜRÜTÜR VE ÖLDÜRÜR"

Destici, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara da değinerek, öncelikle kadına şiddeti reddettiklerini, "Müslümanım", "Türküm" diyen kimsenin kadına şiddetin tarafı olamayacağını vurguladı.

 

İstanbul Sözleşmesi'nin sadece kadına şiddeti önleme maddelerinden oluşmadığını bildiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Sadece kadına şiddeti önleme maddelerinden oluşsa kim buna karşı çıkar? Ama onunla birlikte bizim, tüm insanlığın ahlak, inanç yapısını, kültürünü reddeden, gayri ahlaki bir cinsiyetsizliği, çarpık ilişkileri devlet garantisi altına aldırma gayretinde olan ya da bunu sağlayan bir sözleşmeden bahsediyoruz. Bizim itirazımız bunadır. Bu sözleşmenin karşısındayız, yarın da karşısında olmaya devam edeceğiz. 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır.' sözü gerçek değil, bir kandırmaca, aldatmacadır.. Yaşatmaz Çürütür ve Öldürür"

 

Mustafa Destici, İstanbul Sözleşmesi'ne ihtiyaç duymadan kadına şiddeti, çocuk tacizini önlemek için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması, daha güçlü yaptırımlar getirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Tüm bunlara rağmen bir cani sapık, 3-5 yaşındaki bir çocuğu tecavüz edip öldürüyorsa, hapisten çıkıp tanımadığı bir kızı takip edip sırf zevk olsun diye öldürüyorsa elbette ki onu da ipte sallandıracağız. Bunun başka bir yolu yok." diye konuştu.

 

Asker ve polisleri şehit eden teröristler ile çocuklara tacizde bulunan ve tecavüz edenlerin idam edilmesi gerektiğini söyleyen Destici, Meclis açıldığınında yine idamı gündeme getireceklerini bildirdi.Haber okunma sayısı: 602

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

boykota-ucaklarini-satarak-baslasin

Boykota uçaklarını satarak başlasın

26 Ekim 2020 Pazartesi 19:51
kendini-alkislayan-sosyete-damat

Kendini alkışlayan sosyete damat

26 Ekim 2020 Pazartesi 19:22
s-400-ve-f-35-kaybet-kaybet

S-400 ve F-35: Kaybet-kaybet

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:32

ÜLKE GÜNDEMİ

Önce hanımefendi çantasından kurtulsun

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki

Boykota uçaklarını satarak başlasın

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki

Sağlık Bir-Sen soruyor: Sağlıkçılar üvey evlat mı?

Kurulduğu tarihten itibaren "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturuyla hareket eden, güçlünün

Türkiye halkı bir ekmeğe muhtaç hale geldi

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2021 Yılı Merkezi

Komşuluğun en büyük düşmanı çıkarcılık…

Günümüzde modern şehir yaşamında komşuluk ilişkilerinin zayıfladığını belirten Psikiyatrist Prof. Dr.

Ayasofya için 1 milyon TL harcanmışmış

Vakıflar Genel Müdürlüğü, temmuz ayından camiye dönüştürülen Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL