21 Eylül 2019 Cumartesi

Cumhur ittifakında savaş çıkartacak kapışma

cumhur-ittifakinda-savas-cikartacak-kapisma

AKP'li Mustafa Yeneroğlu, Van'daki polis şiddetiyle ilgili paylaşımına yönelik tepkiler üzerine açıklama yaptı. Yeneroğlu; "Hukuksuzluğu savunandan vatansever olamaz çünkü hukuksuzluk illegaliteyi meşru kılar ve böylece hukuk devletinin altını oyar" dedi.
23 Ağustos 2019 Cuma 09:55

 Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanması nedeniyle evvelsi gün, Van'da protesto düzenlenmişti. Bir gösterici çok sayıda polis tarafından darp edilmiş ve polisler hakkında soruşturma açılmıştı.Yaşananlara tepki gösteren AKP milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Van’daki bu görüntüler korkunç. Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır” açıklamasına gelen tepkilere yanıt verdi. 

 

Yeneroğlu, “Hukuksuz şiddeti ve linç kültürünü küçümseyen, meşru gösteren ve hatta savunan vatanı sevemez. Polisimiz gücünü silahından değil, hukukun kendisine münhasıran amme hizmeti için verdiği sınırlı yetkiden alır” dedi. 

 

"HUKUKSUZLUĞU SAVUNAN VATANSEVER OLAMAZ"

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Yeneroğlu, ‘Vatansever hukukun üstünlüğünü savunur. Hukuksuzluğu savunandan vatansever olamaz, çünkü hukuksuzluk illegaliteyi meşru kılar ve böylece hukuk devletinin altını oyar. Terör örgütlerinin hedefi de bu zaten. Hukukun olmadığı yerde adalet olmaz. Devlet ise adalet üzerine bina edilir’ dedi.  

‘Hukuksuz şiddeti ve linç kültürünü küçümseyen, meşru gösteren ve hatta savunan vatanı sevemez’ diyen Yeneroğlu,’Polisimiz gücünü silahından değil, hukukun kendisine münhasıran amme hizmeti için verdiği sınırlı yetki ve sorumluluktan alır. Atatürk en güzel biçimde tanımlamıştır: Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır’ diye konuştu. 

NE OLMUŞTU?

 

Van’daki kayyum protestolarında polisin bir eylemciye sert müdahalesi tartışma yarattı. Müdahaleye, "Korkunç" tanımlaması yapan AKP'li Mustafa Yeneroğlu'na, MHP Milletvekili Cemal Enginyurt sert tepki gösterdi. 

 

Yeneroğlu Twitter'dan yaptığı açıklamada "Van'daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır." demişti.

 

AKP'li Yeneroğlu'na yanıt MHP'den geldi.

 

MHP'nin Tanrı Dağları'nda uluyan vekili Cemal Enginyurt, Mustafa Yeneroğlu'na Twitter'dan "Polis,Van da izinsiz gösteri yapan hdpkklı gruba sert müdehale etmiş.AKP’li Mustafa Yeneroğlu,bu duruma vahşet diyerek, Van’daki polislerin görevden alınmasını ve yargılanmasını istemiş.

 

Mustafa! Görevden alınması,hatta Ak Parti de saniye geçmeden yol verilmesi gereken sensin. AKP Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Van’daki polislerin görevden alınmasını ve yargılanmasını istedi! PKK sevicisi Mustafa! 3 Vatan evladı, o dayak yemesine acıdığın tiplerin,dağdaki köpek arkadaşları tarafından ŞEHİT edildi.Hadi bakalım PKK için ne diyeceksin?Yazıklar olsun." demişti. 

HALK TV

Haberin etiketleri:

AKP, Mustafa Yeneroğlu, Cemal Enginyurt


Haber okunma sayısı: 64

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

talimatli-yargi-talimatla-calisiyor

Talimatlı yargı talimatla çalışıyor

21 Eylül 2019 Cumartesi 16:59
demirtas-kararindan-sonra-konustu

Demirtaş kararından sonra konuştu

21 Eylül 2019 Cumartesi 13:24
turkkandan-bagisa-gonderme-

Türkkan'dan Bağış'a gönderme

20 Eylül 2019 Cuma 23:59
turkiyeyi-bu-kafa-yonetiyor-

'Türkiye’yi bu kafa yönetiyor'

20 Eylül 2019 Cuma 19:54

ÜLKE GÜNDEMİ

Cahil kimse sahte mutluluk içindedir

Üsküdar Üniversitesi bilimsel desteğiyle BİAKADEMİ tarafından “İnsanın Anlam Arayışı” temasıyla

İmamoğlu'ndan vakıflara yardım açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki dönemde belli vakıflara tahsis edilen, daha sonra kurumca

Ulu zatların gölgesi, şehirlerin en güvenli limanlarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen 2. Uluslararası

‘Erdoğan’ın diploması yok’ diyen yazara soruşturma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasına ilişkin ‘Diplomasız’ adlı kitabı yazan Ergün Poyraz’a dava

Parti değil, çıkar şebekesi

AKP içinde sular durulmuyor. İstifalar ve hemen ardından gelen itiraflar AKP’nin bugüne kadar yaptığı hukuksuz

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL