22 Ocak 2021 Cuma

CHP'li belediyeler şikayet etmeyece

chpli-belediyeler-sikayet-etmeyece

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile birlikte katılıdğı Eminönü-Alibneyköy tramvay hattının açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'a saplanan ihanet hançerini çıkarmaya çalıştığını ifade etti
01 Ocak 2021 Cuma 18:45

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında “Elbette ki arkadaşlarımız bu talebi emir olarak telaki edecektir. Ama bu talep onlara özgü olmakla beraber, İstanbul’da yaşayan bütün erkeklerin; hatta Türkiye’de yaşayan bütün erkeklerin kadınlara saygı duyması lazım. Yeri geldiğinde kadınlar için çok güzel sözler ediyoruz. İnancımızda da öyle zaten. Cennetin anaların ayakları altında olduğunu biliyoruz. O zaman kadına yönelik şiddet neden? Neden öldürülüyor kadınlar? Neden şiddette uğruyor kadınlar? Belki toplum olarak eğitilmemiz lazım. Hırslarımıza, öfkelerimize biraz gem vurmamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

 

“ŞİKAYET ETMEYECEKSİNİZ”

 

Kılıçdaroğlu “Bütün belediye başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim; siz Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil, Millet İttifakı’nın belediye başkanısınız. Bunu rahatlıkla ifade ediyorum. Neden? Onlar, eğirişiyle doğrusuyla, bir mirası devraldılar.  İstanbul-Ankara’yı iyi yönetiyorlar; diğer 11 belediyeyi de iyi yönetiyorlar arkadaşlarımız. Onlara şunu söyledim; asla şikâyet etmeyeceksiniz. Engel çıkaracaklar, doğru. Dünyanın engelini çıkarıyorlar; o da doğru. Her türlü engeli çıkarıyorlar; o da doğru. Ama belediye başkanları bütün engelleri aşma azim ve kararlılığını göstereceklerdir. Bu azim ve kararlı gösterenlerden birisi de karşımızda oturan değerli belediye başkanımız” diye konuştu. 

HÜKÜMETE ÇAĞRI: ENGEL ÇIKARMAYIN

 

Kılıçdaroğlu, hükümete “belediye başkanlarına engel çıkarmayın” çağrısı yaparak şunları söyledi:“İstanbul'a ihanet edildiği söylendi, en yetkili kişi tarafından, ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’ cümlesi kullanıldı. İBB Başkanı, İstanbul’un bağıra saplana o ihanet hançerini çekip çıkarmak istiyor.  Dolayısıyla, ben, merkezi hükümetten şunu bekliyorum; lütfen belediye başkanlarımıza hiçbir engel çıkarmayın. Bırakın onlar kente hizmet etsinler. Daha da önemlisi, İstanbul bir beton ormanına dönüştü. İstanbul, beton ormanını hak etmiyor. İstanbul’da diğer yerlerde ve beton ormanından doğal ormana doğru, ağaca doğru kişiye doğru bütün yaşayan canlılar için kent yaşanabilir olmak zorunda. Dolayısıyla merkezi yönetim, engel çıkarmadığı takdirde daha hızlı yapılacak. Engel çıkarılırsa, yine yapılacak.”

 

YENİ TRAMVAY HATTINDAN YENİ METRO HATTINA GEÇİŞ YAPTILAR

 

Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, konuşmaların ardından açılışı yapılan tramvaya bindi. Feshane Durağı’ndan Alibeyköy Durağı’na, Haliç manzarası eşliğinde, sohbet ederek yolculuk yapan liderler, evlerin balkonlarından kendilerine el sallayan vatandaşları selamladı. Alibeyköy Durağı’nda tramvaydan inen Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu; Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattına geçiş yaptı. Alibeyköy’den Mecidiyeköy’e kadar yolculuk yapan Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu, sürücüsüz hatta kontrolörlük yapan kadın çalışanla sohbet etti.

Haberin etiketleri:

CHP, kemal kılıçdaroğlu


Haber okunma sayısı: 1392

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

erdogana-videolu-gonderme

Erdoğan'a videolu gönderme

22 Ocak 2021 Cuma 00:13
chp-iskence-raporunu-acikladi

CHP işkence raporunu açıkladı

21 Ocak 2021 Perşembe 17:23
kurban-bayramindan-bu-yana-et-yememis

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

21 Ocak 2021 Perşembe 17:06
turkiyede-her-malin-alicisi-var

Türkiye'de her malın alıcısı var

21 Ocak 2021 Perşembe 16:30
engin-altaydan-erdogana-olay-cevap-

Engin Altay'dan Erdoğan'a olay cevap!

21 Ocak 2021 Perşembe 16:20

ÜLKE GÜNDEMİ

Yerli İHA’larda yeni bir çağ açılıyor

Otomotiv, teknoloji, savunma ve havacılık gibi önemli sektörlerde, yüksek katma değerli ürünler üreterek,

Hiçbir vatandaşımız sokakta kalmasın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerini sokakta geçirmemeleri için korumaya alınan evsiz

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL