08 Temmuz 2020 Çarşamba

CHP’den sandık çıkarması

chpden-sandik-cikarmasi

CHP Parti Okulu, CHP İstanbul İl Başkanlığı ile işbirliği içinde 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminde sandık güvenliği için özel bir eğitim programı oluşturuldu.
17 Mayıs 2019 Cuma 17:02

 İstanbul’a özel olarak planlanan Sandık Güvenliği Eğitimlerinde, sandıklarda görev alacak asıl ve yedek sandık kurulu üyeleri eğitilecek. Bununla da yetinmeyen Parti Okulu, sandık başlarında görev yapacak gözlemcileri (müşahit) de eğitme kararı aldı. CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, eğitimlerde oy verme işlemi öncesinde, oy verme sırasında ve sonrasında yapılması gereken işlerin uygulamalı olarak ve tüm detaylarıyla anlatılacağını söyledi.

 

Aytuğ Atıcı, yurt genelinde bulunan yaklaşık 1500 aktif Parti Okulu eğitmenin İstanbul’a çağrıldığını ifade ederek bu eğitmenlerin seçim öncesi dönemde eğitimlerde, seçim günü ise sandık başlarında görev yapacaklarını bildirdi.

 

CHP Parti Okulu 31 Mart Yerel Seçimlerinde de yurt genelinde 40-50 kişilik gruplara sandık güvenliği eğitimi vermiş ve CHP’nin elde ettiği başarıda önemli bir rol oynamıştı. Tekrar sayımlardan elde edilen geri bildirimleri değerlendirerek eğitim programlarını yenilediklerini kaydeden Aytuğ Atıcı Ekrem İmamoğlu’na verilecek her oyun takipçisi olacaklarını bildirdi. 

CHP Parti Okulu, 31 Mart öncesinde birçok kısa video yayınlayarak hem seçmeni, hem de sandık görevlilerini bilgilendirmiş ve bu kısa videoları yüzbinlerce kişi izlemişti. Benzer şekilde hazırlanacak yeni videoların sosyal medya hesaplarından yayınlanacağı ve herkesin ilgisini çekecek çoktan seçmeli testler hazırlandığı bildirildi.

 

İstanbul Sandık Güvenliği Eğitimlerini Prof.Dr.Aytuğ Atıcı ile birlikte, İstanbul İl Eğitim Sekreteri Mazlume Oruç, Parti İçi Eğitim Birimi Üyeleri, Parti Okulu İstanbul Koordinatörleri Derya Şentürk, Güler Ümüt ve Erdoğan Bayrakoğlu koordine edecek.Haber okunma sayısı: 216

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Saray gözetliyor, RTÜK karar veriyor

Muhalif kanalların yayın lisanslarını bütünüyle iptal etmek için engelleri bir bir kaldıran RTÜK’ün tek

Parayı dere islahına değil, ikrama yatırmışlar

Sel felaketinde 6 kişinin can verdiği Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi’nin harcama kalemleri gündeme geldi.

Bahçeli ve Erdoğan'ın iki korkusu var

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, MHP ve AKP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın ve İYİ

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli hakkında çarpıcı yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim tartışmaları devam ederken, kendisine yöneltilen soruları

81 ile koronavirüs genelgesi gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi.

Dervişoğlu'ndan AKP'li Tosun'a sert kapak

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, AKP eski milletvekili Resul Tosun ile canlı yayında tartışma

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL