25 Şubat 2021 Perşembe

Bu ahlaksızlığı bir kez daha lanetliyorum

bu-ahlaksizligi-bir-kez-daha-lanetliyorum

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Terörle mücadelenin yürütülmesindeki en önemli makamlardan biri olan İçişleri Bakanı'nı ve muhterem validelerini hedef alıyor. Bu ahlaksızlığı bir kez daha lanetliyorum." dedi
26 Ocak 2021 Salı 14:45

 Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulamasında diğer ülkelerle kıyaslandığında tecrübesini konuşturduğunu ve çok başarılı bir süreç geçirdiğini ifade eden Destici, aşı karşıtı söylemlere itibar edilmemesini istedi.

ABD'de başkan değişimiyle köklü politikaların değişmeyeceğini dile getiren Destici, "Türkiye ile ABD arasında, bu aşamada ilişkilerinin iyileşmesi pek mümkün gözükmemektedir. Çünkü ABD, PKK terör örgütüne PYD kılıfıyla desteğe devam etmekte, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin çıkarlarını yok saymakta, Libya'dan Azerbaycan'a dünyanın her coğrafyasında Türk ve Müslüman'ın karşısında politika geliştirmektedir. Onun için bizim ABD ile güllük gülistanlık ilişkimiz olmaz. Buna hazırlıklı olmalıyız, kendi önlemimizi almalıyız, mücadeleden asla geri adım atmamalıyız." diye konuştu.

Destici, TBMM Genel Kurulunun verilen aranın ardından bugün çalışmaya başlayacağını anımsatarak, ülkenin ağır şartlar yaşadığı günlerde Meclis'in uzun aralar vermemesi gerektiğini, milletin bunu istemediğini savundu.

Meclis'in birikmiş yoğun gündemi bulunduğuna işaret eden Destici, önceliğin salgından ekonomik anlamda olumsuz etkilenen kesimlerin sorunları olması gerektiğini söyledi. Destici, esnaf ve sanatkarların, Halkbank'a olan borçlarının ertelenmesinin çok olumlu bir adım olduğunu belirtti.

Destici, gıda fiyatlarının anormal şekilde artmasına mutlaka çare bulunması, fırsatçılara ve milletin soyulmasına izin verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Sosyal medyanın yaygınlaşmasının terör örgütlerinin sosyal medyaya ilgisinin artmasına neden olduğuna işaret eden Destici, sosyal medyada terör örgütü mensupları tarafından şehitlere, şehit annelerine, eşlerine ve evlatlarına küfredildiğini anımsattı. Destici, "Bugünlerde aynı alçaklar, aynı üslupla ve aynı iğrençlikle, terörle mücadelenin yürütülmesindeki en önemli makamlardan biri olan İçişleri Bakanı'nı ve muhterem validelerini hedef alıyor. Bu ahlaksızlığı bir kez daha lanetliyorum. Siyasi partilerin, sivil toplumun topyekun buna aynı şiddetle tepki vermemesi, o küfürden daha kötü bir durum. Bu gibi suçlarda hukukun çok hızlı işlemesi, cezaların da hızlı şekilde verilmesi gerekir." dedi.

HDP İstanbul Esenyurt parti binasında teröristlerin fotoğraflarının yer aldığının ortaya çıkmasının, kendileri için şaşırtıcı bir yanının bulunmadığını dile getiren Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asıl şaşırtıcı olan, bu terör örgütünün eleman toplama şubesi olarak çalışan; aday listeleri ve yönetimi terör örgütü PKK tarafından belirlenen; iradelerini, söylemlerini, istikballerini, ilişkilerini, terör örgütüne teslim etmiş bir topluluğun siyasi parti olarak görülmesi; bu topluluğun Kurtuluş Savaşı'nı kazanmış ve devlet kurmuş Gazi Meclis'te yer bulabilmesi; bu topluluğun faaliyetlerinin devlet bütçesinden verilen onlarca trilyon lirayla finanse edilmesidir. Dış kaynaklı hiçbir kara propagandayı dikkate almadan, hiçbir kınamaya aldırmadan, bu gerçeği, bu çarpıklığı, terörle iltisakı, iş birliği, ilişkisi konusunda hiçbir şüphe olmayan HDP'nin kapatılması zaruretini ısrarla ve kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Birinci görev Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınındır. Eğer bu görevini geciktirirse, Gazi Meclisimizde, HDP'nin kapatılması noktasında çok açık, net fikirler ortaya koyan grubu bulunan partilerden biri, bu süreci başlatmalıdır."

CHP'nin bazı temsilcilerinin, vali ve kaymakamları hedef alarak "militan" suçlamalarında bulunmasının, talihsizliğin ötesinde kara bir bühtan olduğunu söyleyen Destici, "CHP'nin bu ifadeleri kullanan sözcüleri, terörist ya da militan görmek istiyorsa ittifak ortakları HDP Grubu içerisinde yeteri kadar çok sayıda militan ve terörist görebilirler. Militan ve teröristi başka yerde değil, ittifak ortakları HDP'nin ya da Boğaziçi eyleminde olduğu gibi sokakta iş birliği yaptıkları DHKP-C ve TİKKO'nun içinde arasın. Bu tür ithamlardan aklı başında siyasetçileri uzak durmaya, birleştirici dil kullanmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.Haber okunma sayısı: 178

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tamirat---tadilat-programi-onerecegiz

Tamirat - tadilat programı önereceğiz

01 Şubat 2021 Pazartesi 14:21
eski-belediye-baskani-yeni-trol

Eski belediye başkanı, yeni trol

01 Şubat 2021 Pazartesi 09:21
bahceli-susuyor-yardimcilari-konusuyor

Bahçeli susuyor yardımcıları konuşuyor

30 Ocak 2021 Cumartesi 18:28
vatandasin-cebine-yeni-hortum

Vatandaşın cebine yeni hortum

30 Ocak 2021 Cumartesi 17:26

ÜLKE GÜNDEMİ

Tek doz aşı Covid-19’a karşı korumada yeterli mi?

Covid – 19 aşısının türüne göre değişmekle birlikte yüzde 65 ile yüzde 98 oranında koruduğu ve

Demir yolu ile ihracat yüzde 33 arttı

Ares Logistics CEO’su Engin Kırcı, pandemi dönemde demir yolu ile ihracatın yüzde 33 artarak rekor seviyeye

Bu vergi herkesi zorlayacak

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) %10’a

İstanbul Valiliği'den yasak kararı

İstanbul Valiliği bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde sivil toplum kuruluşlarınca yapılması planlanan

Eski belediye başkanı, yeni trol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü'yü "Sana öyle bir illüstrasyon

Yavaş'tan ücretsiz internet atağı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirterek

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL