22 Ocak 2021 Cuma

Bir saniyecik cumhurbaşkanı ol

bir-saniyecik-cumhurbaskani-ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'sözde Cumhurbaşkanı' tartışmasına ilişkin "Balık baştan kokarmış. Bir de Anadolu'da bir söz var; istediğini söyleyen istemediğini duyarmış" ifadelerini kullandı. Akşener, parti olarak bu gündemi reddettiklerini belirtti.
12 Ocak 2021 Salı 16:32

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçe ilçe esnaf gezilerinin devamında bugün İstanbul Avcılar esnafını ziyaret etti. 

 

Ziyareti sırasında gazetecilere açıklama yapan ve ardından yöneltilen soruları yanıtlayan Akşener, geçmişte seçim bölgesi olan Avcılar’da defalarca dolaştığını ve pek çok insanı tanıdığını insanların alışveriş yaptığı canlı bir yer olduğunu hatırlattı ve ekledi: “Maalesef hep beraber gördük ki, alım gücünde düşme, kiraların yüksekliği, müşterinin daha az alışveriş yapması gibi esnafın çok derin sorunları var. 10 kişinin 8 kişinin çalıştığı iş yerlerinin 2 kişiye 5 kişiye düşmesine hep birlikte şahit olduk” 

 

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, Cumhurbaşkanı’nın dün yaptığı konuşmada sadece 1-2 dakikalık bölümünü aşıya ayırmasını konuşmasının tamamını CHP üzerinden yapmış olmasını ve Sözde Cumhurbaşkanı tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusunaşu açıklamayı getirdi:  

“Sözde Cumhurbaşkanı meselesi; balık baştan kokarmış. Anadolu’da bir söz vardır istediğini söyleyen istemediğini duyarmış diye. Bütün bunları başlatan bu sert kötü iğrenç dili başlatan Sayın Erdoğan bir türlü Ak Parti Genel Başkanlığından sıyrılıp hepimizin Cumhurbaşkanı olmayı istemedi, yapmadı ve böyle bir tavra girmedi. Şimdi herhalde bir 15- 20 gün bu kavga devam eder. Bir algoritma var Türkiye’de Fetöcü, sonra darbe, sonra hain, şimdi de sözde oldu etti dört algoritma. Dön baba dönerek bunları konuşmaya devam edeceğiz. İYİ Parti olarak bu gündemi reddediyoruz. Bu gündem basın emekçilerinin derdini anlatmıyor, bu gündem gezdiğimiz esnafın derdine bir çare getirmiyor. Bu pis çirkin iğrenç dil dönüyor, dolaşıyor sahibini buluyor bumerang gibi. Israrla bu tavrı bu dili bu davranışı reddetmeye devam edeceğiz ki sizleri konuşabilelim diye.”

 

BİR SANİYECİK CUMHURBAŞKANI OL

 

Bir Cumhurbaşkanı düşünün Ak Parti Genel Başkanlığı’nı da dün bıraktı. Dün iki dakika pandemi 20 dakika CHP’nin her bir kademesindeki insanına bağırdı. Böyle bir pozisyonda; bu ülke nasıl yöneteler, pek çok sorunu olan bir ülkenin Seçilmiş Cumhurbaşkanı eyvallah tersini söyleyen yok seçilmiş Cumhurbaşkanı çıkıyor, bir saniyecik Cumhurbaşkanı ol kardeşim. Dün Ak Parti Genel Başkanı gibi bile değildi Ak Parti’nin propagandadan sorumlu kişisi konumundaydı. O da doğru bir davranış değil. Biz bir öneride bulunduk kardeşim otobüse binip, münibüse binip toplu taşıma araçlarıyla işine gidip çalışmak zorunda olan, evden çalışamayan insanları öne koyun.  Yani sağlık çalışanlarını, güvenlik çalışanlarını önceleyin, kronik hastaları önceleyin ama bunun dışında daha genç fabrikada çalışan, burada iş yerinde çalışan onlar toplu taşıma araçlarıyla gidip geliyorlar. Bu insanlar genellikle dar gelirli bu insanları öncelikli aşılayın dedik dün iki dakikanın içinde bir kelime duymadım, yazık yani.

 

SAYIN MELİH BULU’NUN YERİNDE OLSAM AFFIMI İSTERDİM 

 

Akşener, Boğaziçi Üniversitesindeki öğrencilerin protestolarının engellenmesini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Bogaziçi Üniversitesi’nden hem eşinin hem de yeğeninin mezun olduğunu belirterek, “80 öncesinde eşim okudu orada insanların birbiriyle dövüşmediği, öğerencileri hocaların ayırmadığı bir düzen vardı. Yani bu solcu bu ülkücü diye ayrılmadan öğrenciler de birbiriyle dövüşmezdi ben Edebiyat Fakültesinde okuyordum şoka girerdim bu nasıl okul diye. 80 sonrasında yeğenim okudu tam başörtüsü kavgasının olduğu dönemdi. Ablamın kızı Boğaziçi üniversitesinde okudu o zamanda başörtülü kızların yanında saf tuttu o öğrenciler, hocalar. Yani fikirlerinizi paylaşmasanız bile böyle bir bakış açısı olan bir okuldu. Şimdi Boğaziçi üniversitesinin böyle bir geleneği var, bu geleneğin içinden yine iktidara yakın olabilir, illede başka türlü yapamıyorlar madem, kardeşim orada hiç hoca yok mu?Orada bulunan, köklü Boğaziçili hocalardan bir kişiyi atayamaz mısınız?Bunların tamamı ben istersem olur tavrıdır. Sayın Melih Bulu, ben onun yerinde olsam affımı isterdim. Bu kadar istenmiyorsun durumunda o öğrencileri nasıl yönetir, o hocaları nasıl yönetir, bu gerginliğe, bu çirkinliğe müsaade etmezdim eğer bir bilim insanıysanız. Bütün bunlar baştan aşağı yanlış” dedi. 

 

Kaynak: youtube/BARIŞIN SESİ

Haberin etiketleri:

İYİ parti, meral akşener


Haber okunma sayısı: 149

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

erdogana-videolu-gonderme

Erdoğan'a videolu gönderme

22 Ocak 2021 Cuma 00:13
chp-iskence-raporunu-acikladi

CHP işkence raporunu açıkladı

21 Ocak 2021 Perşembe 17:23
kurban-bayramindan-bu-yana-et-yememis

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

21 Ocak 2021 Perşembe 17:06
turkiyede-her-malin-alicisi-var

Türkiye'de her malın alıcısı var

21 Ocak 2021 Perşembe 16:30
engin-altaydan-erdogana-olay-cevap-

Engin Altay'dan Erdoğan'a olay cevap!

21 Ocak 2021 Perşembe 16:20

ÜLKE GÜNDEMİ

Hiçbir vatandaşımız sokakta kalmasın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerini sokakta geçirmemeleri için korumaya alınan evsiz

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL